Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #22

Iron Man vol. 5 #22

Iron Man vol. 5 #22

"Iron Metropolitan" - part 5

Postacie
Zapowiedź

• Mandarin City w płomieniach! Troy zniszczone! Kto pomoże Tony'emu?
• Czy Tony jest zdolny do poświęcenia, by uratować miasto?
• Kto poluje na powierników pierścieni?

Cytat

Iron Man: "I thought you didn't want a suit."
Arno Stark: "No, Tony. I didn't want you to make me a suit."

Streszczenie

Troja. Iron Man, z Red Peril i swoją Gwardią Trojańską u boku, walczy z Exilem, Lordem Remakerem i jego gangiem. Przyznaje, że jego zbroja stealth nie nadaje się do dłuższego starcia, ujawnia jednak, że jest ona modularna i doczepia do niej miotacze jednej z dron. Abigail zauważa, że zdalne pancerze nie radzą sobie najlepiej, Tony wyjaśnia więc, że po zniszczeniu centrum dowodzenia kontrolę nad Gwardią przejęła oddzielna AI, której rdzeń znajduje się gdzie indziej – to jednak łączy się z opóźnieniem. Na to rozwiązanie ma jednak Arno – który nie zginął w eksplozji tak, jak sądził Tony, a to dzięki zbudowanej samodzielnie gigantycznej zbroi. Arno podłącza drony do własnych systemów, zapewniając im szybszy czas reakcji i lepszy "widok" na pole bitwy, a widząc, że stoją na przegranej pozycji, Lord Remaker postanawia odpalić kolejne swoje bomby. Gdy jednak wraca do swej kryjówki okazuje się, że czeka już na niego właściciel pierścienia Spectral. Red Peril udaje się w pogoń za Remakerem, ujawniając, że jej pierścień potrafi odnaleźć pozostałe, zostawiając Starka z Exilem, który wkrótce się teleportuje. Kobieta tymczasem odnajduje ciało Lorda Remakera, a po chwili sama zostaje zaatakowana. Słysząc jej krzyk, Iron Man udaje się jej na pomoc, odnajduje ją jednak z odrąbanymi dłońmi.

Jakiś czas później, w centrum medycznym Troi, Abigail przyznaje, że nie zdążyła się przyjrzeć napastnikowi, po czym wyjaśnia, że jedynym celem pierścieni jest szerzenie chaosu. Stwierdza, że najbardziej nienawidzą Starka, dlatego podobna nienawiść jest głównym kryterium – obok bycia przeciwko zastanemu statusowi – według którego wybierają nosicieli. Dodaje, że korzystanie z pierścieni sprawia, że nosiciele stają się pijani mocą. Tony dziękuje jej za pomoc i obiecuje, że zapewni jej najlepsze protezy, ta jednak odmawia, stwierdzając, że nie zamierza korzystać z jego pomocy podczas gdy dzieci tracą kończyny, trafiając na miny jego produkcji, po czym dodaje, że dopóki jest on "twarzą" Troi, miasto nie będzie bezpieczne. Stark każe więc Marcowi przygotować konferencję prasową, podczas której ogłasza, że znudził się prowadzeniem miasta i że rezygnuje, przekazując je tajemniczemu "Arno". Nocą jednak nadal zwiedza Troję, nie mogąc się zmusić do porzucenia swego snu. Arno zapewnia, że zajmie się każdym problemem, który może trawić miasto, Iron Man odlatuje więc, w końcu docierając do swej rezydencji w Malibu, gdzie otwiera jedną ze skrytek. Wyciąga z niej butelkę wina tego samego rocznika, co on, i rozbija ją o ścianę.

Tymczasem, w Svartalfheimie, Malekith spogląda na swoje trzy pierścienie i postanawia zdobyć pozostałe siedem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22 Iron Man vol. 5 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.