Avalon » Serie komiksowe » X4 » X4 #2

X4 #2

X4 #2

Chapter 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men i Fantastic Four wspólnie udali się w kosmos i znaleĽli tam coś bardzo niedobrego. Czy jest jednak możliwe, żeby prawdziwe zagrożenie kryło się w ich szeregach?

Cytat

Sue Richards: "If I've learned one thing over the years, it's that there's always hope."
Wolverine: "Hope we're not making a big mistake..."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Laboratorium Beasta. Reed Richards jest zaniepokojony. Gdy wysyłali przyjaciół z misją ratunkową wszystko było w porządku, jednak teraz na Słońcu pojawiły się eksplozje, które nie wróżą zbyt dobrze. Ostatnim razem gdy zaobserwowano podobną aktywność gwiazdy powstała Fantastyczna Czwórka - kiedy prototypową rakietą wlecieli w obszar wzmożonego promieniowania. Hank pyta co stanie się z Sue i Benem gdy ponownie zostaną poddani takiej dawce. Mr. Fantastic bardziej martwi się o członków X - men - nie wiadomo jaki wpływ będzie to miało na ich zmutowane geny. Beast stwierdza, że wszystko będzie dobrze, jeżeli nie natkną się na kogoś kto ktoś ich nie pozabija.


Stacja kosmiczna Simulacra. Wolverine - obeznany z filmami - tłumaczy grupie z czym mają do czynienia: to rasa kosmicznych pasożytów, która składa swoje jaja w ciele żywiciela; najczęściej człowieka. Nightcrawler dodaje, że akurat ten gatunek potrafi jeszcze mówić. Potwór atakuje Bena. Ten - upewniwszy się czy krew kosmity nie jest kwasem - rzuca się z kontratakiem. Po chwili cała X4 jest związana walką. Obcy wiedzą z kim mają do czynienia - słyszeli o wyczynach Wolverine'a. Nie widząc szans w starciu wręcz przybysze starają się atakować z dystansu, jednak Gambit salwą z kart udowadnia im bezsens tego posunięcia. Nie widząc szans spotwory cofają się kawałek, wgłąb korytarzy. Korzystając z tego Emma planuje kolejne posunięcia - ona, Cajun i Sue Richards udadzą się na poszukiwanie załogi, a reszta zostanie tutaj, zwalczy ewentualne zagrożenie, a w razie jego braku podąży za nimi. Znowu nadciągają kosmici, którzy widząc rozdzielenie grupy na dwie części informują o tym swoją matkę.


White Queen wykryła rozbitków. Invisible Woman prosi, by zbliżyli się do niej i sprawia, że cała trójka staje się niewidzialna. Po przejściu do następnego pomieszczenia dostrzegają to czego szukają - cztery osoby leżące pod ścianą. Jednak ich radość nie trwa długo - przybyli za późno i w ciałach kosmonautów zostały złożone jaja. Nagle pojawia się matka, mówiąc że są bez szans , a cała rasa ludzka zostanie doszczętnie wybita. Sue unika ciosów i - korzystając ze swych zdolności - tworzy miecz, którym szybko pozbawia potwora życia. Emma ma nadzieje, że skoro tak dobrze radzi sobie w walce to z pewnością poradzi sobie z tym co muszą teraz zrobić - zabić całą załogę. Wywiązuje się kłótnia, którą kończy Invisible Woman - odpychając White Queen. Przybywa reszta grupy, który wyeliminowała zagrożenie. Nawiązują kontakt z Reedem Richardsem, który od razu przechodzi do rzeczy - mają mało czasu i szybko muszą opuścić stację. Wolverine przedziera się przez grodzie bezpieczeństwa. Są pewni, że albo zostawią załogę i uciekną, albo zginą. Sue zgadza się, ma jednak jeden warunek - gdy burza słoneczna minie wrócą się i zabiorą ludzi.


Udało im się uciec ze stacji jednak znaleźli się w centrum sztormu. Wylądowali rozbijając Black Birda w jakimś lesie. Jednak coś jest nie tak - Logan potrafi się rozciągać, Gambit płonie, Emma zmieniła się w kamień [tak wiem już była diamentem:) chodzi tu o to, że przypomina formą Thinga - dop. Spence], a Kurt może stać się niewidzialny.

Autor: Spence

Galeria numeru

X4 #2 X4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.