Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Search For Cyclops » X-Men: The Search For Cyclops #2

X-Men: The Search For Cyclops #2

Postacie
Cytat

Anais: "I would think we might negotiate a price for our safe passage, perhaps? We haven't much in the way of money, but than... there are other things a military man does without, no?"
Dowódca straży: "Hm... a negotiator, eh? Mamud - stay with the truck and watch the other one, I've a toll to collect."

Streszczenie

Był taki zwyczaj w starożytnym Egipcie, że po zakończeniu sezonu zbiorów, urządzano symboliczne polowanie na demony, które czyhały, by skraść owoce ludzkiej pracy. Lecz tamtej nocy polowanie przestało być symbolem, gdy ludność wytropiła potwora i ścigała go uliczkami miasteczka. Był jeszcze młody, próbował uciec i ukryć się, ale oni znaleźli go i...


To samo uczucie dopada Scotta, gdy celnik świeci mu w oczy latarką, odsłaniając plandekę ciężarówki. Trzymająca go w ramionach Anais szepcze, by się uspokoił, ale gdy funkcjonariusze rzucają kolejne obelgi pod adresem rzekomego uchodźcy, zaczyna się denerwować. Kierowca tłumaczy się, że tylko podwozi tych dwoje, podczas gdy Anais wyczuwa wzbierający w towarzyszu gniew i każe mu zapanować nad nim, jeśli mają wyjść z tego żywi. Gdy w końcu kierowca postanawia wydać swoich pasażerów, Anais zaczyna wmawiać żołnierzom, że jej przyjaciel jest chory i poszukuje pomocy. Kiedy i to nie przynosi skutku, zaczyna uwodzić dowódcę, próbując przekupić go swoimi wdziękami. To pomaga, ale pozostali żołnierze również chcieliby skorzystać. Po chwili odchodzą na ubocze, zostawiając jednego strażnika z kierowcą i pasażerem. W pośpiechu rozpinając spodnie, jeden z żołnierzy mówi, że to nie będzie bolało, ale Anais jest przeciwnego zdania.


W swojej nowojorskiej kryjówce, Blaquesmith przegląda pliki na temat Cyclopalypse. Jest zaskoczony, gdy za jego plecami pojawia się Cable, chociaż nikt inny nie wie nawet o jego istnieniu. Zaczynają rozmawiać o współpracy Nathana z X-Men. Blaquesmith dobrze zdaje sobie sprawę, że w ten sposób Cable chce zająć miejsce ojca, który poświęcił się, by wykonać misję, która jemu była przeznaczona. Nie do końca pochwala takie postępowanie, ale wie, że Cable nie odpuści, więc postanowił pomóc mu się z tym uporać. To mówiąc, wręcza mu udoskonalony psimitar, przystosowany do jego rosnących zdolności telepatycznych.


Kilka godzin później, Cable zamyka się w sali ćwiczeń, by po raz kolejny stoczyć symulowaną walkę z Apocalypse. Tym razem jednak coś jest nie tak - projekcja Apocalypse'a zaczyna oskarżać go, że porzucił swoją misję i wmieszał w nią rodzinę, przez co doprowadził do śmierci ojca. Zaskoczony Nathan zostaje przygwożdżony do sufitu, podczas gdy przeciwnik przyjmuje formę Cyclopalypse'a, wypytując, co zamierza zrobić teraz. Cable każe wyłączyć program, podejrzewając, że ktoś wprowadził w nim zmiany. Ma rację, bo w tej chwili telepatyczny głos Jean w jego głowie, mówi, że zaczyna martwić się o niego. Po chwili, Phoenix wchodzi do sali, twierdząc, że od dawna wie o obsesyjnych nocnych sesjach Nathana oraz jego poczuciu winy. On denerwuje się i zarzuca jej, że nie ma prawa czynić mu uwag, skoro sama stworzyła symulację, z której korzystał i oglądała ją przez wiele nocy. Dopiero w tej chwili dochodzi do obojga, że łączy ich ta sama strata. Ciszę, która nastała, przerywa błysk światła, w którym pojawia się Ozymandias. Oboje rozpoznają go natychmiast i szykują się do ataku, ale wezyr składa im propozycję: mogą zabić go i stracić nadzieję lub podążyć za nim i poznać prawdę o losie człowieka, którego uznali za straconego.


Libijscy żołnierze uciekają w popłochu, gdy Anais przyjmuje kocią postać i zaczyna masakrować ich swoimi pazurami, śmiejąc się przy tym, że nie są dość silni by zdominować kobietę, a więc także nie dość silni, by przetrwać. Oto nauka, jaką zdobyła w zakonie, do którego należy, a który wyznaje powrót Apocalypse'a.


Ozymandias wprowadza Jean i Nathana do swojego sanktuarium, oświadczając, że uczennica, którą wysłał, by odnalazła mistrza, nie powróciła. Później dopiero zobaczył prawdę, a prawda jest taka, że poszukiwania Apocalypse'a lub Scotta Summersa są skazane na niepowodzenie, bo ci dwaj nie istnieją już osobno. Cable dosyć ma tych zagadek i gotów jest walczyć z En Sabah Nurem, jeśli ten przetrwał, ale Jean chce wysłuchać wezyra do końca. Ten wyjaśnia więc, że jej mąż stał się naczyniem, w którym zadomowił się Apocalypse, do czasu swego odrodzenia. Trafił jednak na zbyt silną wolę i uwikłał się w wewnętrzną walkę z Summersem, która grozi unicestwieniem ich obu. Obawia się przy tym, że Anais sprzeniewierzyła się jego naukom i wprowadziła jakiś własny plan. Cable sądzi, że Ozymandias sprowadził ich tu, by nie pokrzyżowali jego zamierzeń, jednak on szybko wyprowadza go z błędu: Poprosił ich o pomoc, ponieważ muszą odnaleźć Cyclopalypse'a.


Strażnik, pilnujący Summersa, rzuca coraz to nowe obelgi, a gdy brakuje mu pomysłów, postanawia zabić więźnia i dołączyć do zabawy z jego kobietą. Gdy celuje do niego, Scott przypomina sobie obrazy z życia Apocalypse'a, kiedy tamten był prześladowany i opluwany. Widzi chwilę, w której Nur przemógł się i zaczął walczyć z prześladowcami. W tej samej chwili rzuca się żołnierza. Słysząc strzały, Anais rozprawia się z ostatnim żołdakiem i wraca do towarzysza. W tym czasie, Summers dusi przeciwnika, a gdy ten oddaje żywota, puszcza go i zaczyna się zastanawiać, co zrobił. Wydaje z siebie krzyk, a w tej samej chwili uwalnia promień optyczny, który wystrzeliwuje w niebo. Gdy Anais dociera na miejsce, Scott zaciska dłońmi oczy i pyta, kim jest. Ona wyjaśnia, że jest silnym, przedstawicielem dominującej rasy i przyszłym władcą świata. Słysząc to, Summers odpowiada, że czuje narastające w nim zło i obawia się, że zaczyna mu się to podobać.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Search For Cyclops #2 X-Men: The Search For Cyclops #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.