Avalon » Serie komiksowe » X-Infernus » X-Infernus #2

X-Infernus #2

X-Infernus #2

"This Mortal Coil"

Postacie
Zapowiedź

Darkchilde pojawia się na progu domu X-Men i chce odzyskać swój Soulsword.

Cytat

Illyana: "Belasco had a daughter?!"
Witchfire: "His blood courses through my veins and your blood will decorate this room!"

Streszczenie

Limbo. Jeden z demonów służących Witchfire zawiadamia ją, że Darkchylde zniknęła z tego wymiaru i nawet jej oddziały nie wiedzą, dokąd się udała. Ananym cieszy się, że królestwo jej ojca wreszcie będzie należeć do niej.

Graymalkin Industries. Darkchylde każe Pixie oddać jej Miecz Duszy. Beast chce porozmawiać z Illyaną, ale ona zakazuje mu się tak nazywać i wystrzałem pozbawia go przytomności. Rockslide chce osłonić przyjaciółki, sądząc, że jest odporny na magię Darkchylde, ale ona odcina mu rękę, a potem przecina go na pół. Mercury rani Illyanę ostrzem wytworzonym ze swojego ciała, ale ta rzuca zaklęcie i rozsadza Cessily od środka. Teraz została już tylko Pixie, której Darkchylde każe oddać Miecz, ale Megan nie zamierza tego zrobić. Zauważa za to na szyi Illyany medalion, w którym znajduje się fragment jej duszy i chce go odzyskać. Obie dziewczyny zaczynają walkę i chociaż Pixie udaje się trafić ostrzem przeciwniczkę, to jednak ta zaczyna używać magii i zwycięża. Darkchylde chwyta Miecz Duszy i po chwili jej ogon i kopyta znikają [rogi zostają], a ona zmienia się w człowieka.

Zamek Darkchylde w Limbo, obecnie znajdujący się już w rękach Witchfire. S’ym mówi czarownicy, że Illyana powróci, a jej demony staną u jej boku. Ananym przebija go mieczem i stwierdza, że oddziały Darkchylde nie są jej wierne, lecz się jej boją, a ona da im większy powód do strachu. Witchfire wychodzi na taras i pokazuje zebranym medalion z Kamieniami Krwi.

Graymalkin Industries. Illyana nie może uwierzyć, że wreszcie stała się na powrót człowiekiem. Do Danger Room wchodzi Colossus i zauważa siostrę. Ona na jego widok orientuje się, że przemiana nie została dokończona i potrzebne są jej Kamienie Krwi. Pojawia się więcej X-Men, więc Illyana teleportuje się do Limbo, mówiąc bratu, że jeszcze musi dokończyć swoją misję i musi to zrobić sama. W swoim zamku znajduje rannego S’yma, który ostrzega ją przed Witchfire. Rasputin jest zaskoczona, że Belasco miał córkę. W tym momencie Ananym atakuje Illyanę.

Graymalkin Industries. X-Men zajmują się swoimi rannymi. Pixie natychmiast chce wyruszyć do Limbo za Illyaną, aby odzyskać brakujący fragment swojej duszy, ale Nightcrawler, który właśnie odzyskał przytomność, mówi, że zakończą całą sprawę razem, kiedy się odpowiednio przygotują. Później w sali zebrań Colossus stwierdza, że ma dosyć czekania oraz wymówek Cyclopsa i ma zamiar ruszyć do Limbo z Megan, Kurtem i Loganem. Scott mówi, że to właśnie miał powiedzieć, zanim Peter mu przerwał, ponieważ X-Men troszczą się o swoich. Chce jednak, aby Mercury i Rockslide udali się z nimi. Cessily i Santo dziwią się tej decyzji, ale Cyclops mówi, że oni byli tam ostatnio, więc najwięcej wiedzą o obecnym stanie Limbo, a poza tym, jeżeli chcą być dorosłymi X-Men, to muszą zacząć działać wspólnie z nimi. Summers powierza również dowództwo misji Nightcrawlerowi, aby osobiste emocje nie przeszkodziły w trzeźwej ocenie sytuacji. Grupa jest gotowa, więc Pixie teleportuje siebie i resztę do Limbo… w sam środek armii demonów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Infernus #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.