Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Days Of Future Now » Weapon X: Days Of Future Now #2

Weapon X: Days Of Future Now #2

Zapowiedź

Ktoś z X-Men zginie w tym numerze! Hm... Właściwie, zagadką jest, kto z X-Men NIE zgine w tym numerze. Dyrektor szaleje (dosłownie i w przenośni), a trup ściele się gęsto i nikt już nie jest w stanie zatrzymać programu Weapon X!

Cytat


Dyrektor: "Now then, my Sentinels. It's time to rid ourselves of this mutant scum once and for all... Goodbye, X-Men."

Streszczenie

Pięć lat od teraz. Po konfrontacji z Wolverinem, Dyrektor leży na podłodze swojej kwatery w kałuży krwi. Zdarzyło się to nie pierwszy raz, ale teraz atak był bardziej świadomy i skalkulowany, a przede wszystkim osobisty. Wszyscy żołnierze w bazie są martwi, więc Colcord zaczyna się szczerze obawiać, że tym razem nikt nie odnajdzie go w porę i może tego nie przeżyć.


Dwadzieścia cztery godziny wcześniej, udał się do więźnia z pokoju X. Wydaje się rozczarowany faktem, że śniadanie stoi na stole nietknięte, więc jako dobry gospodarz zamierza nakarmić gościa, przy okazji zastanawiając się głośno nad celem jego pobytu tutaj. Żaden ze starych agentów nie zna odpowiedzi, więc jedyna nadzieja w tym, że Brent Jackson, którego ciała nigdy nie znaleziono, kiedyś powróci i wyjaśni swoje zamiary. Ponieważ jest wzywany do jakiejś nagłej sprawy, przeprasza swojego rozmówcę i dodaje, że niestety nie będzie mógł go wypuścić, bo nauczył się uważać na Jacksona i jest pewien, że więzień został zamknięty z jakiegoś powodu. Wychodząc, mija porozwieszane na ścianie zdjęcia X-Men i rysunek Phoenix.


Idąc korytarzem, zauważa, że w jednej z sal Boxbot podłącza Jeffriesa do jakiejś maszyny. Zapytany, tłumaczy, że w ten sposób próbuje usprawnić produkcję Sentineli, ponieważ na jawie jego twórca zdaje się zbyt wyczerpany, przez co spada jego efektywność, więc chce umożliwić mu działanie przez sen. Colcord mówi, że nie wydał takiego rozkazu, na co bot odpowiada, że jest to jego własna inicjatywa, bo chce, aby Dyrektor był zadowolony. W takim razie, Malcolm pozwala mu kontynuować. Robot dodaje także, że patrol Sentineli pochwycił intruza, który jest przesłuchiwany w pokoju obok. Dyrektor odchodzi więc, rzucając jeszcze, że doskonale sobie radzi.


Dziwi się jednak, gdy wchodzi do sąsiedniej celi i zastaje tam cały oddział żołnierzy, znęcających się nad schwytanym Loganem. Więzień gratuluje mu sprawności działania i zgaduje, że te legiony żołnierzy są mu potrzebne, by chronić nowe obozy śmierci. Malcolm nie rozumie, dlaczego udaje, że nie wie nic o nowych Neverlandach, skoro sam doradził mu, by je otworzyć. Gdy ten zaprzecza, uznaje, że to skutek pobicia i rozkazuje swoim ludziom uwolnić jeńca. Nazywając go przyjacielem, pyta, czy lepiej się czuje, a wtedy Wolverine wbija mu w brzuch swoje pazury i zaczyna masakrować żołnierzy. Po skończonej robocie, odchodzi.


Rok później. W zniszczonej posiadłości, zakuci w specjalne kajdany X-Men i pilnowani przez Sentinels oraz agentów Weapon X, zostają postawieni przed Dyrektorem. Twierdzi on, że sami są sobie winni tych wydarzeń i domaga się wydania Logana, grożąc, ze w przeciwnym razie Mesmero zmusi Xaviera, by odstrzelił sobie głowę. Wolverine wkracza do środka przez dziurę w ścianie, zaś Malcolm zarzuca mu niepunktualność i niekompetencje. Powinien był upewnić się, że go zabił. W gruncie rzeczy, wyświadczył mu przysługę, bo chociaż to spotkanie kosztowało go utratę kilku organów wewnętrznych i części sprawności, pozwoliło mu uwolnić się od przywidzeń i odzyskać rozsądek. Podchodzi do Xaviera i wyciąga mu z ręki pistolet, pouczając Mesmero, że aby naprawdę zrobić krzywdę człowiekowi, trzeba wiedzieć, gdzie uderzyć. Przystawia więc pistolet do głowy Kitty, a wtedy Logan poddaje się. Nic to jednak nie pomaga, bo Colcord i tak naciska spust. Wolverine rzuca się na niego z pazurami, ale w tej chwili trzy Sentinele strzelają do niego z dział energetycznych, a jego płonące ciało zostaje wyrzucone z budynku. Dyrektor rozkazuje robotom zlikwidować resztę mutantów i po kilku kolejnych wystrzałach, X-Men przestają istnieć. Jednak w chwili, gdy gratuluje swoim ludziom dobrze przeprowadzonej akcji, Sentinels zabijają Masmero i Wildchilda, a następnie kierują się na Saurona, który drży o życie, chociaż nie jest mutantem. Colcord każe im się zatrzymać, ale jeden z robotów sprzeciwia się, mówiąc, że rozkaz dotyczył zniszczenia wszystkich mutantów bez wyjątku. Opuszczają jednak to miejsce, ponieważ zostało ono oczyszczone. Dyrektor każe Sauronowi otrząsnąć się i przeprowadzić odwrót, chociaż tylko on pozostał przy życiu, sam zaś podchodzi do wciąż płonącego ciała Logana. Wie, że nie zginął, chociaż jego ciało jest na tyle martwe, by nie zostało wykryte przez roboty. Wie, że po jakimś czasie - kilku godzinach, może dniach - czynnik regeneracyjny przywróci go do życia. Tego właśnie chce: by żył ze świadomością, że ci których kochał, zginęli przez niego.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Weapon X: Days Of Future Now #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.