Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Warriors » War Of Kings: Warriors #2

War Of Kings: Warriors #2

Postacie
Zapowiedź

Kolejne dwie opowieści, tym razem o kobietach biorących udział w Wojnie Królów. W pierwszej Crystal musi się zająć Kree niezadowolonymi z rządów Inhumans i zrobić to tak, aby nie wywołać wojny domowej. Druga historia przedstawia młodą Lilandrę i jej spotkanie z Brood.

Cytat

Havok: "Listen, I know we’re outnumbered and outgunned, but we’re gonna get throught this. We’re going to defeat Vulcan and restore Empress Lilandra to the trone."

Ch’od: "You trying to convince us or yourself, Havok?"

Streszczenie

Hala, stolica Imperium Kree, tydzień przed ślubem Crystal i Ronana. Posąg przedstawiający rodzinę królewską Inhumans zostaje wysadzony w powietrze. To już drugi taki atak terrorystyczny od czasu ich przybycia. Medusa uważa, że nie można pozwolić na dalsze takie działanie. Ronan informuje ich, że za ataki odpowiada niewielka część społeczeństwa Kree, niezadowolona ze zwierzchnictwa Inhumans [patrz: Secret Invasion: War Of Kings - przyp. Sc0agar4k]. Crystal, która ma niedługo wyjść za mąż za Ronana uważa, iż to ona powinna przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie, jako dowód jej zaangażowania w polepszenie wzajemnych stosunków. Black Bolt wyraża swoje poparcie.


Godzinę później. Crystal na miejscu znajduje odcisk buta oraz cząsteczki gleby, która nie pochodzi z tego miejsca. Dzięki umiejętności kontrolowania czterech podstawowych pierwiastków szybko ustala miejsce jej występowania. Udaje się w to miejsce. Tam zostaje zaatakowana. Podczas walki, tłumaczy napastnikom, że Black Bolt nie chce nimi rządzić, a tylko przewodzić im i że za jego panowania poprawi się dobrobyt na planecie. Kiedy terroryści zostają pokonani informuje ich, że bardzo by chciała się z nimi porozumieć, zamiast wydawać ich na egzekucję. Jedna z nich, Fenn-Ra mówi Crystal o kolejnej bombie. Znajduje się ona w Muzeum Dziedzictwa Kree. Crystal uświadamia sobie, że tam znajduje się jej córka.


Muzeum Dziedzictwa Kree. Przed wejściem do muzeum Crystal pyta o wycieczkę, w której uczestniczy jej córka. Nie mogąc ryzykować ich ewakuacji przeszukuje muzeum. Trafia na wystawę dotyczącą rodziny królewskiej i uświadamia sobie, że to może być właśnie miejsce umieszczenia bomby. Używając swoich mocy odnajduje bombę, która jest umieszczona pod repliką Attilanu. Decyduje się na otoczenie jej ziemią. Następuje wybuch.

 

Crystal odnajduje Lunę. Pociesza córkę, która nie wie co się dzieje. Pojawia się Fenn-Ra wraz ze swoją córką, Liev-Ra. Dziękuje jej, bowiem w muzeum były również dzieci Kree. Crystal tłumaczy, że ruszyłaby na pomoc nawet gdyby jej córka była bezpieczna w domu. Dla niej każde życie jest ważne. Fenn-Ra zamierza poinformować i tym innych.


Później. Medusa chce poznać nazwiska zamachowców. Crystal nie zamierza ich wyjawiać. Uważa, że poczyniła postępy w zażegnaniu konfliktu. Medusa uważa ją za zbyt wielką optymistkę i zbyt ufną. Ta odpowiada, że jest to ryzyko, które warto podjąć.


Następnego dnia. Crystal spotyka się z Fenn-Ra. Kobieta informuje ją, że większość jej przyjaciół uważa Inhumans za najeźdźców, jednak część już zmieniła swoje rozumowanie. Crystal przyznaje, że według jej siostry jest zbyt wielką optymistką. Jednak ciągle widzi wspólną przyszłość oby ras w świetlanych barwach, a powody tych myśli ma przed sobą. Widzi bowiem jak Luna i Liev-Ra bawią się razem.

 Scenariusz: Jay Faerber

Rysunki: Ramon Perez


"Rite of Passage"


Postacie:

Lilandra

Havok, Ch’od, Polaris, Marvel Girl, Korvus

instruktor Nassis, Kren, Freena i inne kadetki

Brood


W drodze do imperium Kree, kilka dni przed ślubem Crystal i Ronana. Havok przemawia do załogi zapewniając ich, że pokonają Vulcana i odzyskają tron dla Lilandry. Ch’od odgryza mu się [patrz cyt. numeru - przyp. Sc0agar4k] oraz stwierdza, że wystąpienie przeciwko Shi’ar i Vulcanowi można uznać za czyste samobójstwo. Szuka potwierdzenia u Lilandry. Ta jednak myślami jest daleko.


Piętnaście lat temu, Akademia Chandilar. Podczas symulacji Lilandra walczy z kadetką Kren. Walka odbywa się na krach lodowych. Kobieta cały czas stosuje uniki lub wręcz ucieka. Jej przeciwniczka szybko ją jednak obezwładnia. Podczas rozmowy z instruktorką Nassis tłumaczy, że przestudiowała wszystkie taktyki. Wysłuchuje, iż została tu przysłana, by nauczyć się być członkiem rodziny panującej. Nikt nie wątpi w to, że jest mądra. Jednak brakuje jej sprytu i instynktu zabójcy.

 

Lilandra żali się swojej przyjaciółce Freenie, że ponownie została przyrównana do swojej rodziny. Uważa, że pobyt w tej szkole to wygnanie a rodzina odczuwa wstyd z jej powodu. Przyjaciółka pociesza ją, twierdząc, że przecież potrafi wiele różnych rzeczy, o których jej rodzina nie ma pojęcia, jak na przykład rozkład służby każdego z Imperialnej Gwardii sięgający dziesięć lat wstecz lub charakterystykę zabójczych gruntów dla każdej z ras Imperium. Takie stwierdzenie rozbawia Lilandrę, co jest też rzadko spotykane.


Nagle w akademii wybucha zamieszanie. Instruktorka Nassis każe wszystkim uciekać. Sama staje do walki z Brood. Niestety zostaje szybko pokonana przez kilka osobników. Lilandra przebywa wraz z innymi kadetami. Wszyscy myślą, że to już koniec. Ona jednak ma pewien pomysł. Zwraca uwagę Brood i zmusza do pogoni za sobą. Zamyka się wraz z nimi w sali treningowej i uruchamia symulację. Symulacja przedstawia działający wulkan i dużo ognia dookoła, co przeraża Brood. Lilandra wykorzystuje moment ich nieuwagi i szybko opuszcza salę, pozostawiając w niej zamkniętych najeźdźców.


Później. Brood są już pozamykani w specjalnych klatkach. Grupa kadetek jest zadziwiona postępowaniem Lilndry, zastanawiają się też skąd wiedziała o słabości Brood. Freena odpowiada, że z pewnością gdzieś o tym przeczytała. Lilandra tym czasem ćwiczy swoje umiejętności bojowe.


Dzień dzisiejszy. Lilandra odpowiada, że choć mogą czuć się obecnie pobici to nadal posiadają siłę do walki. Tłumaczy, że ciężko walczyła o możliwość przewodnictwa narodem Shi’ar i jeszcze ciężej będzie walczyć o odzyskanie tego honoru. Jednak przede wszystkim muszą walczyć mądrze i dzięki temu wygrają tę wojnę.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

War Of Kings: Warriors #2 War Of Kings: Warriors #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.