Avalon » Serie komiksowe » S.W.O.R.D. » S.W.O.R.D. #2

S.W.O.R.D. #2

Postacie
Zapowiedź

Przybysze z kosmosu nie są już mile widziani na Ziemi, więc Marvel Boy, Beta Ray Bill, Karolina z Runaways i wielu innych kosmitów stoi przed poważnym problemem. Kłopoty mają także Agent Brand i Lockheed, bo Henry Gyrich zamierza wprowadzić spore zmiany w S.W.O.R.D...

Cytat

Agent S.W.O.R.D.: "Commander... The robot bounty hunter is signalling."
Beast: "'Mechanoid.' There's no need to be uncouth."
Brand: "Put the Michael Bay nightmare with size 300 clown-shoes through."
Beast: "Or maybe there is."

Streszczenie

Gdzieś w Kalifornii. Noh-Varr ucieka przed oddziałami S.W.O.R.D. Nagle wyczuwa zmianę powietrza zwiastującą rychłą teleportację, ale stwierdza, że nigdy nie uda im się go namierzyć. Okazuje się jednak, że zostaje przesłany na Peak razem ze sporym kawałkiem pustyni. Gdy powietrze zostaje wyssane, a Kree zamknięty w polu siłowym, obserwujący to Gyrich każe towarzyszącej mu agentce Cecilii zająć się kolejnymi kosmitami, dopóki Brand jest zajęta.

Ta w tej chwili jest ostrzeliwana przez Death's Heada, ale przed śmiercią ratuje ją Beast. Mutant nazywa przy tym przeciwnika "łowcą nagród", ten więc się wścieka, mówiąc, że nikt go tak nie określa. Hank sugeruje wobec tego frazę "niezależny stróż pokoju" ["Freelance Peacekeeping Agent", jak DH zwykł się tytułować w osadzonych w przyszłości komiksach z lat 80. – przyp. S_O], która bardzo podoba się robotowi. Dziękuje on za sugestię, zastępując swoją dłoń ogromną maczugą, nim jednak zdąży zamienić Beasta w krwawą miazgę, z odsieczą przybywa Brand, strzelając gigantowi w oko. Po chwili do zniszczonej gałki ocznej wlatuje Lockheed, który zaczyna ziać ogniem wewnątrz czaszki robota. Abigail wykorzystuje odwrócenie jego uwagi, by znaleźć swojego brata, podczas gdy Hank próbuje wymyślić jakiś sposób na wydostanie się ze statku. Okazuje się jednak, że torpeda, którą przybyli, nie nadaje się do powrotu, Beast wręcza więc swoim kompanom niewielkie kapsuły, po czym, z wykorzystaniem licznych teatralnych gestów, wzywa ich do walki z "chciwym łowcą nagród". Death's Head, który w międzyczasie pozbył się uporczywego smoka razem ze swoim okiem, denerwuje się jeszcze bardziej i strzela do Beasta. Mutant unika jednak wystrzału energii, a uczyniona przezeń dziura wysysa bohaterów w przestrzeń kosmiczną, gdzie przeżywają dzięki znajdującej się w kapsułach podtrzymującej życie mazi. Brand wzywa Falchiona, mając nadzieję, że Gyrich niczego nie zepsuł.

Tymczasem akcja wysiedlenia kosmitów toczy się pełną parą. Gdzieś w stanie Nowy Jork Spider-Woman atakuje i powala Jazindę, skrullową partnerkę She-Hulk. Z Empire State University wyprowadzony zostaje Joe Ego, obywatel Imperium Shi'Ar podobny do Mentora [lub Brainiaca z DC – przyp. S_O]. Agenci S.W.O.R.D. przychodzą też po rodzinę S'Thalin, ukrywających się na Alasce uchodźców z imperium Z'Nox. Dzięki stworzonym specjalnie z myślą o ich rasach feromonom pochwycone zostają również związana z X-Men Hepzibah i Karolina Dean, jedna z "Uciekinierów Pride" z Los Angeles. Na Peak zostaje także przetransportowany Adam X, dotychczas więziony przez H.A.M.M.E.R. Tymczasem na Peak wszyscy pozaziemscy agenci i lojaliści Brand zostają aresztowani, a również mieszkający na stacji Beta Ray Bill zostaje zmuszony do posłuszeństwa przez agentów trzymających na muszce jedyną inną przedstawicielkę jego rasy, Ti Ashę Rę.

Gyrich każe Cecilii dokończyć aresztowania nielojalnych agentów, dopóki Brand jeszcze nie wróciła, a sam udaje się do celi Unita, gratulując mu pomysłu z feromonami. Następnie prezentuje mu najcięższe cele – związanego z mutantami Warlocka oraz Przymierze, które wspomagało Hulka podczas jego wojny.

Na pokładzie Falchiona One. Death's Head łączy się z Brand, ta więc ostrzega go, że mają sposób, żeby go namierzyć i że nie uda mu się drugi raz zajść ich znienacka. Gdy robot stwierdza, że ma dużo czasu i może poczekać, Abigail każe swojemu bratu oddać to, co ukradł. Lothi zarzeka się, że jest niewinny, dowódczyni S.W.O.R.D. każe więc przygotować jakiegoś empatę. Niestety, Sydren jest cały czas zajęty z Drenxami, Brand musi więc, chcąc nie chcąc, skorzystać z usług Unita.

Jakiś czas później Brand, Beast i Lothi stają przed wszystkowiedzącym robotem, który od razu lokalizuje artefakt. Kosmita tłumaczy więc, z pistoletem siostry przy głowie, że przybył na Tinas IV, martwą planetę, która wieki temu była miejscem ostatecznej bitwy między dwoma kosmicznymi cywilizacjami. Zwycięzcy owego starcia uczynili z niej monument swego triumfu i zabronili wynoszenia z niej czegokolwiek, a jego pracodawcy, którzy przegrali, wynajęli go do znalezienia i dostarczenia im pewnego artefaktu straconego na tej planecie. Został jednak wykryty i wysłano za nim Death's Heada.

Wiedząc już wszystko i trzymając w ręku rzeczony artefakt, Brand łączy się z łowcą nagród i ubija z nim interes – odeśle mu przedmiot sporu, jeśli zostawi jej brata w spokoju. Robot zgadza się na tę propozycję i rozłącza się, Abigail więc, pewna, że wszystko załatwiła, łączy się z Sydrenem, nadal męczącym się z Drenxami, i zapewnia go, że zaraz tam przyjdzie. Empata przypomina jej o odbieranym przez nich tajemniczym sygnale, po czym wraca do negocjacji, ogłaszając, że nie mogą oddać kosmitom "wszystkich ziemskich kobiet".

Brand żegna się z bratem, informując go, że obciążyła go wszystkimi rachunkami za akcję ratunkową i wszystkie powiązane wydatki, po czym każe agentom przygotować informacje dotyczące zagadkowego sygnału. Z Beastem tymczasem łączą się Cyclops i Emma. Po chwili rozmowy Hank z rykiem rzuca się na swoją dziewczynę, pytając, w co go wciągnęła. Gdy Abigail nie rozumie, o czym mowa, mutant informuje ją, że aresztowano Hepzibah z powodu "relokacji wszystkich istot pozaziemskich". Kobieta domyśla się, czyja to sprawka, i ignorując wezwania o pomoc od ponownie ściganego przez Death's Heada Lothiego, szturmuje gabinet Gyricha, pytając, czy rzeczywiście usuwa z Ziemi wszystkich kosmitów. Henry potwierdza – co do jednego. Gdy agenci zaczynają celować do kobiety, nowy dowódca S.W.O.R.D. stwierdza, że miło się z nią współpracowało.

Autor: S_O

Galeria numeru

S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2 S.W.O.R.D. #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.