Avalon » Serie komiksowe » Ororo: Before The Storm » Ororo: Before The Storm #2

Ororo: Before The Storm #2

Postacie
Zapowiedź

Kiedy pewien archeolog, szukający pewnego artefaktu, prosi pewnego arcyzłodzieja o użyczenie jego uczniów do wykonania pewnego zadania, na czele misji może stanąć tylko bardzo konkretna osoba. Oto pierwsza konfrontacja Ororo z przyszłym wrogiem i koniec ciszy przed Burzą.

Cytat

Ororo do Barretta: "And if we manage to find this bauble you seek...if we willingly risk our lives only to further your pursuit glory...what exactly do we receive in return?"

Streszczenie

Przy pełni księzyca Ororo biegiem przemierza uliczki Kairu. W końcu wpada na Nari i Hakiima i innych młodych złodziei. Ci rozkazują oddać jej własność Achmeda El-Gibara, albo będą zmuszeni odebrać ją Munroe siłą. Hakiim stara się nakłonić Storm, by ta oddała im przedmiot po dobroci, ale natychmiast przerywa mu Nari, która stwierdza, że czas negocjacji się skończył i pora użyć mocniejszych argumentów. Mali złodzieje rzucają się na Ororo, która po kolei rozprawia się z całą grupą, na końcu obezwładniając Nari. W tym momencie pojawia się Achmed El-Gibar, by zakończyć bójkę. Rozkazuje oddać Munroe jego własność. Dziewczyna wyjmuje z kieszeni złoty zegarek na łańcuszku i zwraca go właścicielowi. Ten patrząc na wskazówki stwierdza, że test zrobił się zbyt łatwy i następnym razem trzeba będzie go odpowiednio zmodyfikować. Wyrażą też szczerą nadzieję do zgromadzonych, że ich współpraca będzie równie owocna, jak występowanie przeciwko sobie nawzajem.


Następnego dnia. Do wykopalisk zlokalizowanych w pobliżu piramidy podjeżdża terenowy samochód. Wysiadający Achmed El-Gibar wita się z oczekującym na niego mężczyzną w białym garniturze i z kapeluszem w ręku o takim samym kolorze. Mężczyzna ten nazwany przez Achmeda dr Barrettem jest zaskoczony widząc młodych wychowanków El-Gibara. Prosząc o przysłanie swych najlepszych złodziei spodziewał się kogoś odrobinę starszego. Achmed jednak szybko rozwiewa jego wątpliwośći. Uspokojony Barrett wprowadza wszystkich w przedsięwzięcie, którego mają się podjąć. Chodzi o wykradzenie potężnego artefaktu zwanego Opalem Ozymandiasa. Według legendy należy on do starożytnego wojownika zwanego En Sabah Nur. Kamień ten czyni znalazcę niewidzialnym i nieśmiertelnym. Niestety jest obłożony klątwą. Każdy kto odważy się zbeszcześcić sanktuarium En Sabah Nura, zostanie zniszczony przez kamienie z wnętrza piramidy, które wtedy ożyją. Słysząc to twarz Hakiima wykrzywia się w grymasie przerażenia. Natomiast niezrażona wprowadzeniem Ororo pyta Barretta, co dostanie w zamian za dostarczenie artefaktu. Achmed jest zaskoczony śmiałością dziewczyny, ale dr spokojnie odpowiada, że nagroda przejdzie jej najśmielsze oczekiwania. Storm słysząc to jest gotowa do akcji.


Później. Już wewnątrz piramidy Hakiim, Nari i Ororo przemierzają mroczne korytarze. Nagle Hakiim przystaje i zaczyna krzyczeć widząc przed sobą czyjąś postać. Dziewczyny oświetląją korytarz przed nimi. Ich oczom ukazuje się olbrzymi posąg En Sabah Nura. Wchodząc do następnego, wąskiego korytarza Storm z kolei zatrzymuje się z przestrachem. Tłumaczy, że czuje lęk przed zamkniętymi przestrzeniami. Słysząc to Nari wściekła rzuca się na Munore, ta jednak mocnym uderzeniem szybko temperuje jej emocje. Cała trójka wraca do poszukiwań. Te momentalnie nabierają tempa, gdy Nari zachacza o rozciągniętą w poprzek korytarza linę. Cały sufit zaczyna drgać i kolejno potężne kamienne kloce zaczynąją od niego odpadać. Nari, Ororo i Hakiim dzikim pędem rzucają się wzdłuż korytarza, w ostatniej chwili wypadając z niego do większego pomieszczenia. Teraz mają do pokonania krater, na którego dnie znajdują się skorpiony. W trakcie przeprawy lina pęka pod Hakiimem. Ten w ostatniej chwili łapie za jej koniec i dziewczynom udaje się wciągnąć go z powrotem.


Tymczasem na zewnątrz zaczyna zmierzchać. Siedzącemu przed wejściem do piramidy Achmedowi dr Barrett proponuje transport do miasta, by ten mógł odpocząć. El-Gibar odmawia jednak. Zamierza poczekać tu na swoich uczniów. Barrett nie widzi przeszkód, po czym odchodzi krzywiąc twarz w ironicznym uśmiechu.


Z powrotem wewnątrz piramidy trójka naszych bohaterów omijając kolejne pułapki odnajduje w końcu centralną komnatę. Na środku znajduje się wielki otwór, z którego wychodzi olbrzymia kolumna z wygrawerowanymi wizerunkami człowiekopodobnych postaci. Przy czterech ścianach komnaty stoją cztery olbrzymie posągi. Jeszcze jeden siedzący po turecku znajduje się tuż przed centralną kolumną i to właśnie na nim znajduje się tak poszukiwany kamień. Nari podbiega do niego i pomimo ostrzeżeń Ororo wyjmuje tajemniczy artefakt. Niespodziewanie wszystkie posągi ożywają.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Ororo: Before The Storm #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.