Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #2

NYX: No Way Home #2

Postacie
Zapowiedź

Niektórzy z bohaterów nie mają łatwego życia. Dlatego kiedy zostaje uprowadzona jedyna osoba, która wyciągnęła do nich pomocną dłoń, Kiden, Tatiana, Bobby Soul, and Lil’ Bro jednoczą swe siły.

Cytat

Bobby: "Thought you were the runner, Kiden"

Kiden: "Still am. Just running in another direction."

Streszczenie

Dzieciaki przeszukują zdemolowane mieszkanie Cameron Palmer. Kiden znajduje jedynie pożegnalny list od męża Cameron, w którym to tłumaczy, że musi odejść właśnie przez jej znajomości z młodymi mutantami. W lustrze bohaterce objawia się jej zmarły ojciec, który mówi, że panią Palmer jeszcze można uratować. Tymczasem, Bobby znajduje leżącą na podłodze czapkę, a Tatiana zdjęcie całej ich czwórki przygwożdżone do ściany nożem. Po opuszczeniu lokalu słyszą już policyjne syreny. Podczas gdy Kiden zastanawia się, kto może stać za porwaniem Cameron, Bobby stwierdza, że woli się w to dalej nie pakować. Rozpoczyna się ostra wymiana zdań między nimi, a z samochodu w oddali wszystko obserwuje tajemniczy wytatuowany mężczyzna. Kiedy po chwili przy mieszkaniu pani Palmer jest już mnóstwo policji, Kiden postanawia tam wrócić, aby zabrać pieniądze i inne potrzebne im rzeczy. Zatrzymuje czas, swobodnie wchodzi do mieszkania i bierze to, co chce.

 

Godzinę później i dziesięć bloków dalej cała czwórka je posiłek w barze. Bobby wciąż nie jest skory do pomocy w poszukiwaniach Cameron, lecz Tatiana jest jak najbardziej za. Po chwili jednak nasz czarnoskóry bohater pokazuje dziewczynom znalezioną w mieszkaniu czapkę, która może naprowadzić ich na trop.

 

Później, gdzieś w slumsach. Młodzi bohaterowie odwiedzają starych znajomych Bobby'ego. Nie zastają nikogo oprócz małej, zaniedbanej dziewczynki. W mieszkaniu walają się wszędzie butelki, na stole leży broń i wodna fajka. Kiedy Tatiana, trzymając na rękach Lil’Bro, wchodzi do sypialni, nagle zza drzwi wyłania się czarnoskóry osobnik, który łapie ją od tyłu, przystawia pistolet do skroni i pyta, co tu w ogóle robi. Wtedy to Lil’Bro stwarza projekcję potwora, która przestrasza mężczyznę, a Tatiana gryzie go w rękę, co powoduje krwawienie. Poprzez kontakt z krwią uruchomiają się zdolności dziewczyny i po chwili bohaterka przeobraża się w swego napastnika. Ten, zszokowany tym, co widzi, strzela zmienionej dziewczynie w bark.

Autor: JimJ

Galeria numeru

NYX: No Way Home #2 NYX: No Way Home #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.