Avalon » Serie komiksowe » Magneto Rex » Magneto Rex #2

Magneto Rex #2

Magneto Rex #2

"The Father, The Son And The Holy War"

Postacie
Cytat

Rogue właśnie natknęła się na przeważające siły wroga: "Ooops, Ah knew Ah should have made that left turn at Albuquerque."

Streszczenie

Pietro wisi na krzyżu w zniszczonym kościele w Hammer Bay, podczas gdy Zealot ogłasza, że jego śmierć będzie ciosem, zadanym fałszywemu zbawcy - Magneto i pierwszym krokiem do przejęcia władzy, przez tych, którym się ona należy. Rogue przygląda się temu z przerażeniem i już zamierza ruszać mu z pomocą, kiedy zatrzymuje ją Amelia Voght. W pierwszej chwili, Rogue chce z nią walczyć, ale Amelia przekonuje ją, że nie jest to dobry pomysł, tak samo, jak pomysł ratowanie Quicksilvera w tej chwili. Uważa, że nie mają szans przeciwko tłumowi fanatyków i gotowa jest nawet pozwolić Rogue się dotknąć, by uwierzyła w szczerość jej intencji. Rogue postanawia zaufać jej bez tego i pyta o plan. Voght już wszystko obmyśliła: najpierw muszą udać się do Magneto.


Rada Bezpieczeństwa ONZ obraduje właśnie nad możliwością poparcia trzeciej frakcji, która wyodrębniła się w Genoshy, chociaż większość jest przekonana, że łatwiej będzie organizacji radzić sobie z Magneto, którego znają, niż z Zealotem, o którym słyszeli tylko plotki. Poza tym uważają, że zrujnowana wojną gospodarka i problem wirusa zajmą Magnusa na tyle, by nie sprawiał kłopotów przez kilka lat. Nagle w sali pojawia się holograficzny obraz Magneto, który ogłasza, że ONZ złamał warunki umowy, obserwując Genoshę przez satelity i samoloty szpiegowskie. Aby więcej się to nie powtórzyło, przygotował demonstrację siły. W tym samym czasie, fragmenty rozłożonych na części satelitów, rozbijają latające nad wyspą samoloty. W ciągu kilku sekund, wiadomości o tym docierają do Rady. Magnus oświadcza, że zezwoli na akcję ratunkową pilotów, ale na dalsze naruszenia umowy o całkowitej suwerenności Genoshy, zareaguje w bardziej ekstremalny sposób. Potem projekcja znika, zostawiając radców przerażonych.


Podczas gdy Magneto przemawiał w komorze łączności, Cortez i Moreau kłócili się o swoje miejsca w nowopowstałym rządzie, wytykając sobie wzajemnie przeszłe winy. Dyskusję przerwało wejście Magnusa. Cortez natychmiast zaczyna się podlizywać, proponując swoją pomoc, lecz Magneto ostrzega go, by nie przesadzał. Usługujący robot ostrzega o teleportacji, a zaraz potem pojawiają się Rogue i Voght. W pierwszej chwili, Magnus otacza Rogue polem siłowym, sądząc, że to kolejny atak X-Men, ale uwalnia ją, gdy słyszy, że przybyła sama, by porozmawiać. Amelia szybko wyjaśnia, że Pietro został zakładnikiem Zealota, ale Magneto twierdzi, że to nie jego sprawa. Oświadcza, że Pietro nie jest już jego synem, gdyż wyparł się jego i jego ideałów zbyt wiele razy, a wszelkie próby wpłynięcia na jego decyzję, czy to ze strony Voght, czy Rogue, są bezużyteczne. Rogue próbuje mu przypomnieć o tym, co połączyło ich w Savage Land, ale on twierdzi, że wszystko się zmieniło. Ona całuje go, a w myślach, które przejmuje, widzi cały jego ból i cierpienie, ale też coś, co sam przed sobą próbuje ukryć. Opuszczając salę, Magnus daje jej jedną godzinę na opuszczenie wyspy, inaczej będzie ścigana jako wróg publiczny. Rogue bardziej przejmuje się jednak tym, że ostatnia jej nadzieja na naprawę sytuacji przepadła wraz z dawnym Magnusem. Amelia przypomina jej, że powinny zająć się Quicksilverem, a Jenny Ransome zauważa, że Zealot będzie zwlekał z kolejnym posunięciem do odpowiedniej chwili. Rogue pyta ją, jak może stawać po stronie Magneto, wiedząc, do czego jest zdolny, ale Moreau odpowiada, że dla ratowania kraju podpisałby nawet pakt z diabłem. Zawiedziona ich postawą, Rogue prosi Voght, by ją stąd zabrała. Gdy znikają, do podsłuchującego przy wyjściu Corteza, podchodzi doktor Huxley. Proponuje, by połączyli siły, bo najwyraźniej mają podobne cele. Na początek zaś, chciałaby się dowiedzieć więcej o synu Magneto.


Pietro został zamknięty w genoshańskiej Bastylii, którą Zealot obrał sobie za siedzibę. Nagle w jego celi pojawiają się Rogue i Amelia. Quicksilver jest zaskoczony, ale jego nadzieje szybko się rozwiewają, gdy Rogue mówi, że nie ma z nią reszty X-Men. Tak czy inaczej, Pietro chce spotkać się z ojcem, ale wcześniej zamierza wyrównać rachunki z tym, który wciągnął go w swoje rozgrywki. Nagle, Voght zostaje trafiona w plecy, a w korytarzu pojawia się grupa strażników. Rogue rzuca się na nich, podczas gdy Pietro sprawdza stan Amelii, ale gdy widzi, że jeden z napastników celuje jej w plecy, rusza na pomoc. Sam daje radę kilku strażnikom, ale po chwili olbrzymi siłacz chwyta go za kark i zaczyna miażdżyć. Z pomocą przychodzi Rogue, która błyskawicznie radzi sobie z osiłkiem. Okazuje się, że Amelia nie jest poważnie ranna, ale ból przeszkadza jej w koncentracji i nie może ich teleportować. W takim razie, Pietro oferuje się wynieść ją stąd, jeśli tylko Rogue przebije przejście. Cios z łatwością rozbija ścianę, ale okazuje się, że na zewnątrz jest jeszcze więcej strażników.


W tym samym czasie, Zealot zabawia się torturowaniem jednego ze zwolenników Magneto, wygłaszając przy tym po raz kolejny tyradę, na temat: dlaczego władza w Genoshy należy się właśnie jemu, a fałszywy zbawiciel i jego poddani powinni cierpieć.


Magneto prosi doktor Huxley, by wyciągnęła z bazy danych o Mutach informacje na temat Zealota, lecz te są bardzo szczątkowe, ponieważ większość archiwów została zniszczona w czasie wojny domowej. Dla odmiany więc, Magnus zaczyna się zastanawiać, dlaczego niektórzy nie chcą zaakceptować jego przywództwa, skoro przyniósł im upragnioną wolność. Huxley wyprowadza go z błędu, prezentując rzeczywistą sytuację i trafnie odgadując zamysły ONZ. Takie zaangażowanie ze strony zwykłego człowieka zaczyna intrygować Magneto.


W jednej z alejek Hammer Bay, dwóch mutantów z grupy Zealota znęca się nad Mutem, który jest nosicielem Legacy Virusa. Gdy próbują napiętnować go, malując sprayem 'L' na twarzy, zjawia się Quicksilver, a za nim Rogue z Amelią. Napastnicy natychmiast uciekają, a Mut dziękuje swoim wybawicielom, jednak gdy nazywa Pietro synem zbawcy, ten zaczyna się denerwować i krzyczeć, że jego ojciec jest tylko samolubnym szaleńcem. Rację przyznaje mu Zealot, który właśnie teleportował się do alejki wraz z kilkoma stronnikami. Najpierw każe zabić zarażonego Muta, twierdząc, że dla takich nie ma miejsca w jego Genoshy, a następnie rozkazuje zabić syna Magneto, skoro ojciec nie wykazuje zainteresowania nim. W tej chwili, w przeciwnym końcu alei otwiera się portal Pipeline'a. Jenny natychmiast zajmuje się ranną Amelią, podczas gdy reszta szykuje się do bitwy. Quicksilver jest mocno zaskoczony obecnością Corteza, ale w tej sytuacji postanawia odłożyć dawne zaszłości [patrz: Bloodties - Gil]. Chociaż bitwa wisi na włosku, Zealot wciąż żąda, by Magneto stawił mu czoła osobiście i nazywa go tchórzem. Jednak w tej chwili powietrze wypełniają ładunki elektryczne i dostaje to, czego chciał - przybywa prawowity władca Genoshy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto Rex #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.