Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #2

Ghost Rider vol. 5 #2

Ghost Rider vol. 5 #2

"Vicious Cycle" - part 2

Postacie
Cytat

Lucifer: "I almost feel... sorry for you, Johnny. Almost. You've entangled yourself in a situation that's completely over your head... and you don't even know it."

Streszczenie

Blaze prowadzi swój motocykl drogą pośrodku pustyni. W końcu zatrzymuje się koło niego cysterna, której kierowcą okazuje się być młoda kobieta imieniem Dixie. Zgaduje ona, że mężczyźnie zabrakło benzyny i proponuje, że podwiezie go do zajazdu, do którego jedzie. Gdy Johnny pyta, co ma zrobić z motocyklem, Dixie sugeruje, żeby go zostawił, bo i tak nikt go tutaj nie ukradnie. Nazywa go przy tym po imieniu, Johnny atakuje więc ją, chcąc wiedzieć, skąd je zna. Za późno zauważa, że nie zmienia się w Ghost Ridera i że kobieta jest niewinna, a tymczasem ta wyciąga pistolet i przystawia mu go do brzucha. Blaze puszcza ją i próbuje przeprosić, ale dostaje potężnego kopa w krocze. Dixie następnie wyjaśnia, że gdy była mała, jej starszy brat miał plakat z Blazem, a ona nawet o nim fantazjowała. Użala się trochę nad własnym życiem, po czym zaczyna się oddalać, ale zatrzymuje się, gdy Johnny prosi ją o pomoc. Stwierdzając, że nie potraktuje kogoś tak, jak ją traktowali całe jej życie, pomaga motocykliście wstać i każe mu wsiąść do kabiny, powtarzając sobie, że robi tylko dlatego, że powinno być na świecie trochę dobra.

Tymczasem, gdzie indziej, karawan zakładu pogrzebowego jedzie drogą. Wszyscy żałobnicy, przerażeni, znajdują się z tyłu, za kierownicą siedzi zaś drogi nieboszczyk, z jarzącymi się żółtym blaskiem oczyma.

Dixie i Johnny dojeżdżają w końcu do przystanku, gdzie kobieta wręcza motocykliście garść banknotów i mówi mu, żeby się ogarnął i coś zjadł. W łazience, goląc się i strzygąc włosy, Blaze rozmyśla nad swoją przeszłością i momentem, w którym został Ghost Riderem. Tymczasem, pod ten sam zajazd, podjeżdża karawan. Świętej pamięci "dziadek" wysiada, każąc "rodzinie" zostać na miejscu. Wkłada wąż od dystrybutora do wlewu benzyny, po czym udaje się do sklepu, pozwalając paliwu rozlewać się po ziemi. Tam prosi o zapałki, a gdy zachwyca się przypominającym mu o domu zapachem siarki, staje przed nim Ghost Rider. Lucifer przybiera prawdziwą postać, by po chwili wylecieć przez witrynę sklepową uderzony przez Ridera, który dziwi się, że tak łatwo poszło. Pech chce, że diabeł ląduje przy karawanie, w którym jedna z kobiet, mimo sprzeciwu krewnych, próbuje dostać się na siedzenie kierowcy. Tymczasem na zewnątrz Lucifer wstaje, zwracając uwagę Ridera na rozlaną benzynę. Blaze domyśla się, że jeśli dotknie paliwa, wszystko pójdzie z dymem, jeśli zaś odejdzie, jego przeciwnik i tak pewnie wszystko podpali, decyduje się więc użyć swojego łańcucha. Nim zdąży go rozwinąć, kobieta w karawanie uruchamia wóz, a w tym samym momencie wszystko staje w płomieniach. Inny kierowca, również o żółtych, świecących oczach, stwierdza, że nie chciałby być na ich miejscu, bo samobójcy trafiają do piekła, kolejni zaś informują Ducha Zemsty, że będzie miał kolejną szansę na walkę z Luciferem - a konkretnie jeszcze sześćset sześćdziesiąt pięć szans. Gdy odjeżdżają, Blaze nagle zjawia się na cmentarzu, gdzie jakiś głos każe mu wyjawić, kim jest. Johnny każe się wpierw ujawnić nieznajomemu. W blasku światła staje przed nim Doctor Strange.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2 Ghost Rider vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.