Avalon » Serie komiksowe » Genext » Genext #2

Genext #2

Postacie
Zapowiedź

W świecie, gdzie pierwsi X-Men są już na zasłużonej emeryturze, wnuk jednego z nich popada w typowe dla jego wieku tarapaty. Znacznie bardziej niż szkoła interesuje go bliższa znajomość z najbardziej tajemniczą członkinią zespołu. Nie jest to mądra decyzja, gdyż coś z jej przeszłości stanowi dla niego śmiertelne zagrożenie.

Streszczenie

Instytut Xaviera – Szkoła dla Uzdolnionej Młodzieży Charlesa Xaviera. W garażu Pavel Rasputin reperuje jeden z uszkodzonych samochodów. Odwiedza go No-Name, przypominając mu, że zbliżają się egzaminy. Stwierdza, iż zamiast naprawiać samochód, powinien się uczyć. Ten odpowiada, że nie widzi sensu w dalszym edukowaniu się. Jest przekonany, iż zna lepsze sposoby na zagospodarowanie wolnego czasu. Jak na przykład naprawa tego samochodu. No-Name odpowiada mu, że opierając się jedynie na instynkcie w swoich działaniach nie popartym wiedzą zdobytą w Instytucie Xaviera, może stwarzać zagrożenie dla innych. Po prostu wybiera stagnację zamiast rozwoju. Ich rozmowa, choć pozostali przy swoich racjach, kończy się pocałunkiem. Po chwili No-Name zastanawia się, czy słusznie postąpili. Pavel zaczyna przepraszać, jeśli przekroczył linię, ale dziewczyna mówi, odchodząc, iż nie przekroczył linii.


W ogrodach przy Instytucie Xaviera, Pavel opowiedział Olivierowi i Rico o całej sytuacji. Prosi ich o pomoc, by dowiedzieć się czegoś o tym, jak No-Name odbiera całą sytuację, Olivier wykorzystuje do tego trening, w którym on i Becka brali udział. Choć dziewczyna jest współlokatorką No-Name, wygląda na to, iż nie są ze sobą bardzo zżyte, gdyż nie podzieliła się z nią wiedzą o całym zajściu z Pavlem.


Do pokoju No-Name wchodzi Pavel z bukietem kwiatów. Dziewczyna jest zaskoczona. Chłopak wyjaśnia jej, iż to są sztucznie kwiaty. W jego opinii prawdziwe kwiaty szybko usychają po ucięciu. Dlatego daje jej ten bukiet pięknych sztucznych kwiatów, a za jej oknem posadził w ogrodzie nasiona prawdziwych. Dzięki temu będzie mogła przez lata podziwiać kwiaty za oknem. No-Name stwierdza, iż kwiaty są piękne. Dodaje przy tym, iż nikt nigdy nie podarował jej kwiatów. Gdy Pavel staje za dziewczyną, chwyta maskotkę, którą dziewczyna trzymała za plecami, gdy chłopak wchodził do pokoju. Maskotka przypomina wyglądem Colossusa. Odpowiada jej, iż są kwita, gdyż to był dla niego również pierwszy raz. W tym momencie dzwoni telefon No-Name. Obiecuje mu, że wrócą do rozmowy, gdy skończy rozmawiać.


Jednak rozmowa, którą przeprowadziła przez telefon No-Name, spowodowała, że dziewczyna szybko wyrzuciła chłopaka z pokoju. Nie chciała mu nawet powiedzieć, kto dzwonił. O całej sytuacji Pavel opowiada reszcie zespołu. Obawia się, iż dziewczyna złamie zakaz opuszczania Instytutu Xaviera i uda się do miasta. Do szybkiego wyruszenia na poszukiwania No-Name motywuje chłopaków Becka. Po chwili są już w drodze.


Tajemniczym rozmówcą No-Name okazuje się być dowódca Shockwave Riders, starych wrogów X-Men. Dochodzi do wymiany zdań. Dziewczyna wykrzykuje do niego, iż jej życie nie ma już związku z nim. Miał ją zostawić w spokoju. Wówczas złoczyńca chwyta dziewczynę. Na miejscu zjawiają się w porę przyjaciele dziewczyny. Colossus każe mu puścić No-Name. Ten pyta mutantów, czy naprawdę wygląda na tak głupiego, by przybyć samemu w pobliże Instytutu Xaviera? Zostają zaatakowani przez przybyłych na miejsce pozostałych czterech członków Shockwave Riders. Wywiązuje się walka. Colossus przybiera metalową formę i osłania przyjaciół. Olivier i Rico chwytają się za dłonie. W ten sposób przekazują sobie moce. Po chwili Olivier rzuca Rico i Beckę w kierunku latających nad nimi przeciwników. Shockwave Riders przyczepieni do swych latających pojazdów chcą poczekać, aż Becka zacznie spadać na ziemię, gdy ich minie. Nie wiedzą, iż ona potrafi latać, i nie tylko. Mutantka po chwili niszczy jeden z pojazdów. Tymczasem na drugim pojeździe pozostali dwaj złoczyńcy otrzymują serie ciosów. Używając zawansowanej techniki, widzą, iż są atakowani przez Rico, który jest niewidzialny. W kilku szybkich ruchach powodują jednak, że mutant staje się widzialny. Tymczasem na dole dowódca Shockwave Riders przygotowuje się do zadania śmiertelnego ciosu No-Name. W porę pojawia się Colossus, który rzuca się na przeciwnika. Ten odpiera atak i powala mutanta na ziemię. Zadanie śmiertelnych ciosów dwójce mutantów niweczy złoczyńcy informacja o zbliżających się oddziałach policji i mieszkańców Instytutu Xaviera. Nim wkroczył do portalu wraz ze swoimi ludżmi, poprzysiągł, iż zemsta będzie jego.


W Instytucie Xaviera dochodzi do narady kadry pedagogicznej nad całą sytuacją. Pojawienie się Shockwave Riders nie jest dobrym sygnałem. Zwłaszcza teraz, gdy moce tej grupy mutantów zostały tak gwałtownie wzmocnione przez ich technologie. Zdają sobie sprawę, iż fakt spotkania No-Name z tymi mutantami nie był przypadkiem. Dyskutują nad tym, co wiedzą o tej dziewczynie. Z badań, jakie przeprowadzili, wynika, iż ona jest mutantką, ale manifestacji mocy jeszcze nie miała. Do tego dochodzi stan, w jakim ją znaleźli. Prawdopodobnie na skutek urazów cierpi na częściową amnezję. Nawet telepatyczne sondowanie jej umysłu nie wniosło wiele. Co może oznaczać, iż jest dobra w pilnowaniu swoich tajemnic. Emma kończy rozmowę, stwierdzając, iż muszą zadać kilka kluczowych pytań, by wiedzieć co dalej robić.


Pavel odwiedza No-Name w jej pokoju. Zaczynają rozmawiać o wydarzeniach z dnia poprzedniego. Po chwili dziewczyna zauważa pewne zakłopotanie na twarzy przyjaciela. Okazuje się, iż chłopak przyniósł jej coś na poprawę humoru. No-Name zaczyna płakać. Pavel zaczyna pytać co się dzieje. Dziewczyna wybiega zapłakana z pokoju. Chłopak biegnie za nią, wykrzykując, iż choć nie wie co się dzieje, nie zostawi jej bez pomocy. Na podłogę upada kartka, którą Pavel pokazał dziewczynie. Widać na niej No-Name z maskotką Colossusa za plecami.

 X-Men Unlimited #42 (fragment)

Scenariusz: J.Torres

Rysunki: Takeshi Miyazawa


„It’s the Thought That Counts”


Postacie:
Profesor X [Charles Xavier], Cyclops [Scott Summers], Marvel Girl [Jean Grey], Iceman [Bobby Drake], Beast [Henry McCoy], Angel [Warren Worthington III]


Jean Grey wraca do Instytutu Xaviera z zakupów. Po przekroczeniu progu woła, iż wróciła, i pyta, czy jest ktoś w domu. W myślach dodaje, że zapewne zapomnieli o tym, jaki dziś dzień. Pociesza się, że kupiła sobie nowe buty. Gdy wchodzi do jednego z gabinetów, zauważa, iż panuje w nim straszny bałagan. Dochodzi do przekonania, iż Instytut został zaatakowany. Choć brak oznak ataku na zewnątrz jest zastanawiający. Nagle telepatycznie kontaktuje się z nią Xavier. Nakazuje jej udać się do Danger Room. Bez chwili wahania dziewczyna biegnie tam, mając nadzieję, iż nic się na stało jej przyjaciołom. Zwłaszcza w dniu dzisiejszym.


Kiedy Jean przekracza próg Danger Room, zamykają się za nią drzwi i zostaje zaatakowana przez różne przyrządy ćwiczebne, które tam się znajdowały. Po pewnej chwili udaje jej się je rozwalić. Nagle ponownie kontaktuje się z nią Xavier. Informuje ją , iż znajduje się w swoim gabinecie. Prosi, by się pospieszyła. Jean prosi, aby powiedział jej, co z resztą jej przyjaciół. Ten nie odpowiada.


Po chwili jest już przed gabinetem Xaviera. Przygotowuje się do ataku. Wie bowiem, że jej przyjaciele na nią liczą. Po otwarciu drzwi słyszy: niespodzianka! Okazuje się, iż nie było żadnego ataku na Instytut. Jej przyjaciele przygotowali dla Jean przyjęcie urodzinowe, ale wróciła zbyt wcześnie z zakupów. Dlatego musieli wymyślić coś, by ją zająć. Hank przygotował dla niej tort w kształcie litery X z jedną świeczka na środku. Bobby wykonał lodową rzeźbę, która miała mieć kształt łabędzia, ale wyszła mu gęś. Warren podarował jej diamentowe kolczyki. Co zostało skwitowane przez pozostałych panów mianem popisywania się zamożnością. Prezent Scotta najbardziej ucieszył Jean. Było to zdjęcie, na którym X-Men założyli pierwszy raz swoje stroje. W nagrodę Jean pocałowała Scotta w policzek. Następnie Profesor X jako ostatni wręczył prezent jubilatce. Przekazał jej pakunek i poprosił, by się pokazała im w jego zawartości. Dziewczyna prosi, by Scott nastawił muzykę i wychodzi. Wraca po pewnym czasie ubrana w swój nowy zielono-złoty strój. Wszyscy są zachwyceni jej wyglądem. Jean pochyla się na Xavierem i mówi mu, iż te kolory są cudowne. Pasują do jej nowych złotych butów. Ten odpowiada: kto by pomyślał?

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Genext #2 Genext #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.