Avalon » Serie komiksowe » Generation M » Generation M #2

Generation M #2

Generation M #2

"Generation M" part 2

Postacie
Zapowiedź

Młode pokolenie mutantów próbuje odnaleĽć się w zmienionym świecie. Pewien reporter chciałby opowiedzieć światu ich historię, ale najwyraĽniej komuś zależy, by tego nie zrobił.

Cytat

Stacy X "When I went to be with the X-Men, [...] it was a whole new lease on life. I made men horny for good instead of evil. But you know what it really means? Just a whore in a different wrapper [...]"

Streszczenie

Posterunek policji. Sally i Neil przekazali policji przesyłkę przyklejoną do drzwi reporterki. Teraz Floyd jest przesłuchiwana w związku ze sprawą morderstw mutantów. Dziewczyna obwina się za ich śmierć. Zajmujący się sprawą detektyw uspokaja, że morderca prawdopodobnie już wcześniej wykazywał niezdrowe skłonności, a pojawienie się "Pamiętników Mutantów" ukazało mu tylko szansę, jak zostać sławnym. Floyd obawia się, że psychopata zabije ją, jeśli jego list nie zostanie wydrukowany, jednak policja każe jej robić swoje i spokojnie czekać na rozwój wypadków.


Wieczorem na ulicy Sally spotyka się z Stacy X, byłą członkinią X-men, która po utracie mocy powróciła do swej pierwotnej profesji, prostytucji. Stacy opowiada o swoich planach, by wyrwać się w końcu z ulicy. Nie jest już najmłodsza i ma świadomość upływającego czasu. Bardzo przeżyła utratę swych mocy. Jej ciało wydzielało feromony, dzięki którym mogła owinąć sobie wokół palca dowolnego mężczyznę. Ale nawet pracując w X-men czuła się jak dziwka, tyle że w innym opakowaniu. Sally płaci za rozmowę i odchodzi życząć Stacy powodzenia.


W redakcji Neil jest zachwycony czytając kolejny artykuł Floyd. Obserwując rosnące zainteresowanie jej kolumną przygotował dla dziewczyny prawdziwe wyzwanie. Ma napisać historię o obecnych wydarzeniach w Instytucie Xaviera. Dziewczyna nie chce się zgodzić na ten pomysł, jednak nie ma wyjścia.


Sposobem na przeniknięcie Sally do ośrodka jest jej znajoma, niejaka Jubilation Lee. Ta początkowo oponuje, ostatecznie jednak obiecuje zrobić co w jej mocy. Temat rozmowy przeskakuje na Sykesa, który jest przeciwnikiem numer jeden dla organizacji useyourvoice.org, dla które Jubilee pracuje. Obie panie mają podobne zdanie o kongresmenie i jego propozycji rejestracji mutantów.


Obie też zauważają niezgodność projektu z konstytucją.


Wieczorem w swym mieszkaniu Sally siedząc na parapecie z butelką whisky ogląda stare nagrania ze swoją córką. Nie może powstrzymać łez.


Dzień następny. Kordon policji odgradza miejsce, w którym doszło do morderstwa kolejnego mutanta. To piętnastoletnia Latonya Jefferson. Policjanci znaleźli ją w jej pokoju przybitą do sufitu. Do lustra nad biurkiem morderca przykleił kartkę z napisem "za mało ich jeszcze zginęło".


Kolejna historia spod pióra Sally Floyd opowiada o Dezmondzie Harrisie, który po utracie swych mocy powrócił do zawodowego uprawiania koszykówki. Wcześniej wszelkie rozgrywki były dla niego zamknięte właśnie z powodu mutacyjnych zdolności. Nikt nie chciał dopuścić go do gry, bo nie było pewności, czy przypadkiem nie zacznie w trakcie meczu korzystać ze swych mocy by ograć przeciwnika. Wraz z ich utratą zniknął również i problem. Dezmond jest chyba jedynym eks mutantem, który naprawdę cieszy się z takiego obrotu sytuacji.


Popołudnie. Sally w końcu wybrała się na spotkanie grupy AA, jednak znudzona wychodzi w trakcie jego trwania.


Wieczorem Floyd udaje się do baru, w którym umówiła się na spotkanie z detektywem Jonesem, który prowadzi śledztwo w sprawie mordercy mutantów. Ten opowiada Sally o znalezieniu Latony'i Jefferson. Uważa on, że poszukiwany przez nich morderca nieświadomie wpadł w pułapkę samonakręcającej się spirali przemocy. Kolejne morderstwa popełniane są w coraz bardziej wyszukany i wyrafinowany sposób. Zabójca rozsmakował się w tym, co robi. Detektyw uważa, że chce on w ten sposób zamanifestować siebie. Sugeruje, że ich morderca jest mutantem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Generation M #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.