Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: House Of M » Fantastic Four: House Of M #2

Fantastic Four: House Of M #2

Fantastic Four: House Of M #2

"Four The Hard Way"

Postacie
Cytat

Inhuman Torch: "...Who are these people? More insurgents? Potential alien invaders? Enemie of the state?"
Doom: "Target practice. Nothing more."

Streszczenie

Właściwie, za początek istnienia grupy, można uznać moment, w którym uszkodzona kapsuła kosmiczna spadła na wody terytorialne Latverii. Na polecenie władcy została wyłowiona i otwarta. Doom pierwszy wszedł do środka, gdzie znalazł dziwnie zmienione ciała trójki członków załogi: Reeda Richarda, swojego osobistego wroga, Susan Storm i Johna Jamesona. Czwarty z członków załogi, Ben Grimm, przeżył, jednak jego ciało zostało zmienione w niezwykły sposób, stając się żywą skałą. Doom kazał naukowcom zabrać go do laboratorium, chociaż błagał, by go zabili. Ta niezwykła zmiana zainspirowała Victora von Doom, który wkrótce, używając najnowszej nauki, zapomnianej alchemii i czarnej magii, uczynił z siebie, swojej rodziny oraz nieszczęsnego The It, grupę zdolną wyrwać władzę nad światem z rąk mutantów. Tak narodziła się Fearsome Four.


Doom toczy w swojej komnacie rozmowę z Magnusem. Mistrz Magnetyzmu gratuluje swojemu wiernemu słu... to znaczy - sojusznikowi, sukcesów w kierowaniu państwem i odkryciach naukowych. Przy okazji pyta, czy prawda to, że jego zespół ma spore doświadczenie w podróżach międzywymiarowych, bo poszukuje miejsca, gdzie mógłby zesłać tych, którzy opierają się jego władzy. Victor twierdzi, że rozsądny władca rozkazałby zlikwidować cały ruch oporu co do nogi, jednak Magnus odpowiada, że niektórzy przeciwnicy są dla niego zbyt cenni, by ich zabijać. Ponieważ Pietro właśnie przyniósł jakąś wiadomość, prosi, by poinformowano go o wynikach poszukiwań do końca tygodnia. Doom uśmiecha się pod swoim kapturem i odpowiada, że zgłosi się wieczorem.


Trochę później, wkracza do laboratorium, gdzie naukowcy przewiercają się właśnie przez kamienne ciało The It, by pobrać próbki tkanek. Jeden z nich zawiadamia władcę, że teraz będą mogli prawdopodobnie usprawnić organizm stwora, ale Doom każe im odłożyć badania, bo chce go zabrać, co też czyni, mimo sprzeciwu lekarza. Po drodze, Grimm pyta, czy testy mają zmienić jego postać, lecz Victor odpowiada, że wyjaśnienie tego przekracza jego ograniczoną inteligencję. Tymczasem, docierają do wrót międzywymiarowych, przy których czekają już Valeria i Kristoff oraz liczni magowie i naukowcy. Invincible Woman wydaje się zaniepokojona, więc Doom wyjaśnia, że stoją przed szansą poprawienia swojego losu. Każe uruchomić wrota, przez które przechodzi cała czwórka.


Po chwili, pojawiają się w świecie zamieszkanym przez prymitywne i egzotyczne istoty. Na rozkaz Dooma, Kristoff i Valeria rozpoczynają dzieło zniszczenia z użyciem magicznego ognia i wiatrów, a sam Victor i jego stwór kończą dzieło zniszczenia, usuwając niedobitków. W samym środku ludobójstwa, Inhuman Torch pyta nagle, czy mają do czynienia z wrogimi kosmitami, lecz ojciec wyjaśnia, że to po prostu cel do zniszczenia. Gdy już na planecie nie pozostaje ani jedna żywa istota, Doom jest na tyle pewien bezpieczeństwa tego miejsca, że może wyjawić reszcie swoje plany. Atak miał przygotować grunt pod bitwę, którą stoczą wkrótce. Wybrał ten najbardziej odległy wymiar, ponieważ tutaj oddziaływania magiczne są silniejsze od praw fizyki, jak choćby elektromagnetyzm. Przez ostatnie lata żył bowiem jedną myślą i nią się kierował, szukając metod na usprawnienie ich ciał. Ucisza The It, gdy ten pyta, czy nie chciał go uleczyć i ogłasza, że nadeszła pora, by dynastia Dooma objęła władzę nad ludźmi i mutantami. Wcześniej jednak muszą zwabić tu i zgładzić rodzinę Magnusa. Oczywiście, Valeria i Kristoff z radością przyjmują nowinę, The It chce coś powiedzieć, ale ponownie zostaje uciszony.


Jakiś czas po powrocie na Ziemię, cała grupa obserwuje przylot pojazdu z Genoshy. Na tarasie widokowym, do Victora zbliża się matka, która martwi się jego zatroskanym obliczem i pyta, czy to konieczność pracy dla tego mutanta tak go męczy. Doom potwierdza, dodając, że nie potrwa to już długo. Po chwili jednak, patrząc na swoją rodzinę, pyta, czy nie powinien zadowolić się tym, co już ma. Matka upomina go, że należy do królewskiego rodu, a Doom nie powinien służyć żadnemu człowiekowi, a tym bardziej mutantowi. Każe mu być posłusznym i zabić drania.


Wkrótce delegacja z Genoshy spotyka się z rodziną panującą w zamku rodowym Dooma. Mistrz Magnetyzmu jest zaskoczony szybkością działań Victora, lecz ten dodaje, że to nie koniec niespodzianek. Po wymianie uprzejmości, Lorna opuszcza towarzystwo, nie mogąc znieść obecności kamiennego stwora. Doom informuje, że wykonał swoje zadanie, znajdując odpowiednie miejsce - niezamieszkany (już) niewielki wymiar. Zgodnie z jego oczekiwaniami, Magnus wyraża życzenie, by pokazano mu to miejsce, zostaje więc poinformowany, że właśnie trwają przygotowania. Pietro odciąga ojca na bok i uprzedza, że nie powinni ufać temu człowiekowi, jednak Magnus świadom jest niebezpieczeństwa. Jest też pewien, że nic im nie grozi, bo w pałacu ma licznych szpiegów, a sam Doom, jako człowiek potrafiący zmienić się w płynny metal, nie jest dla niego przeciwnikiem. Zaraz potem, poprowadzeni zostają do komnaty wrót, gdzie czeka już otwarte przejście. Victor uprzejmie zaprasza Magnusa na drugą stronę.

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

Fantastic Four: House Of M #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.