Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men » Dark X-Men #2

Dark X-Men #2

Dark X-Men #2

"Journey To The Center Of The Goblin" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Man znany jako Nate Gray powraca! Niestety pierwszymi X-Men, z jakimi się spotyka, są X-Men Osborna. Czy pokonają X-Mana, a jeśli nie, co oznacza to dla Osborna?

Streszczenie

Szpital. Burton, Kalifornia.
Nathan jest przerażony i ostrzegając Jean Grey [Mystique] przed Dark Beastem, atakuje go. Zmiennokształtna mutanka z trudem powstrzymuje swojego "syna" przed morderstwem. Raven stara się uspokoić X-Mana i oświadcza, że od ostatniego spotkania wiele się zmieniło. Nagle Nate traci kontrolę nad energią, która tworzy jego ciało, i rozpływa się w powietrzu, lecz przed tym informuje Grey, że wkrótce znajdzie sposób, by być jedną osobą. Obolały McCoy podnosi się z ziemi, oświadczając, że energia, którą żywili się Omega i Mimic, została odcięta. W innej części miasta Calvin i Michael przez ubytek mocy niszczą scenę przygotowaną na koncert muzyczny.

Baza H.A.M.M.E.R.
Norman, zebrawszy swoich X-Men, oświadcza, że władze Burton uwierzyły, iż miasto zaatakowali obcy, których powstrzymali X-Men. Na ich cześć zostanie wzniesiony pomnik. Z dumą dodaje, że Xavier i Summers żyją dla takich momentów. Skończywszy gadkę o ich chwale, przechodzi do interesów. Tłumaczy załodze, że X-Man to mutant z alternatywnej rzeczywistości. Jego potęga jest tak wielka, że mógłby konkurować z Sentrym, co sprawia, że jest on zbyt niebezpieczny, by z nim igrać. Gdyby dowiedział się o ich planach, bez wątpienia zwróciłby się przeciwko X-Men. Najlepszym wykorzystaniem Nathana, jest umieszczenie go w Maszynie Omega. Osborn wydaje rozkaz, by dowiedzieli się, gdzie następnym razem Szaman Mutantów się pojawi, po czym uznaje zebranie za zakończone.

Z sali wychodzi rozłoszczony Michael, za którym wybiega Mystique. Próbuje przekonać go do misji, lecz ten szybko kończy dialog. Raven tę samą gadką próbuje przekonać Mimica do bezproblemowej współpracy. Calvin nie dba o to i wyciąga z lodówki piwo. Otwiera butelkę i w mgnieniu wypija całą jej zawartość.

Później. Dark X-Men zbierają się w pewnym pomieszczeniu. Beast pyta, gdzie znajdą tyle osób z psioniczną mocą, by otworzyć przejście dla Nathana, po czym sam odpowiada sobie na pytanie. H.A.M.M.E.R. zebrało dość ludzi o takich zdolnościach, aby ich wykorzystać.

Psioniczna dywizja H.A.M.M.E.R. X-Men rozmawiają z szefem dywizji. Dookoła jest pełno osób przyodzianych w fioletowe szaty. Dr Jarl prowadzi ich do miejsca, gdzie znajduje się ogromna kula w kształcie ludzkiego mózgu uformowana z telepatów i podłączona do pewnej aparatury. Doktor pyta, w czym może służyć.

Jarl używa swoich zdolności do stworzenia przejścia dla X-Mana. Grey pobiera moc prosto z "Mózgu", co sprawia, że połączenie jest niemożliwe do przerwania. Nagle wszystkie osoby w fioletowych szatach padają, a X-Men zauważają zniknięcie Dark Beasta. Szybko udają się na poszukiwania. Henry odnajduje się w jednym z pomieszczeń, wszędzie jest pełno krwi. McCoy podłączył mózg jednego z telepatów do pewnego urządzenia i zaczyna projekcję obrazów, które zostały pobrane z "Mózgu" Jarla. Przedstawione są tam ostatnie wydarzenia: Wojna Domowa, Sekretna Inwazja, panowanie Osborna i jego Dark Avengers. Po środku stoi Nathan i krzyczy: "Co uczyniliście?".

Autor: Damiano

Galeria numeru

Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2 Dark X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.