Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #19

Ghost Rider vol. 5 #19

Ghost Rider vol. 5 #19

"Revelations" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja! W świetle ostatnich wydarzeń Johnny Blaze, the Ghost Rider, musi dokonać wyboru: zakończyć swoją misję zemsty czy... zacząć nową? Jaka decyzję podejmie Johnny mając świadomość, że istnienie świata śmiertelników wisi na włosku? Jedno jest pewne: Lucyfer nie będzie siedział i czekał z założonymi rękami. 

Streszczenie

Właściciel motelu, wraz z oddziałem policji, dobija się do drzwi pokoju Dixie i każąc jej otworzyć. Gdy to nic nie daje, sięga po własne klucze, wtedy jednak dziewczyna oddaje strzał ostrzegawczy, prosząc, by wrócili za pół godziny, gdy będzie już po wszystkim.

Ghost Rider pędzi w kierunku mostu, do którego przywiązał ostatniego Lucifera, odkrywa jednak, że diabeł zdążył się uwolnić i teraz staje przed nim, w pełni przetransformowany.

Pod motelem policjanci przygotowują wyrzutnię granatów dymnych. Okazuje się wtedy, że jedyny funkcjonariusz wyszkolony w ich użyciu ma wolne. Na jego miejsce zgłasza się inny mundurowy, celuje jednak zbyt wysoko, przez co granat odbija się od ściany nad oknem i trafia prosto między nich. Dowódca uznaje, że pora przestać stosować półśrodki i po prostu wywarzyć drzwi.

Lucifer wyśmiewa Ghost Ridera, stwierdzając, że był głupcem, nie zgadzając się na współpracę. Ten odpiera, że wcale nie jest tak głupi, jak diabłu się wydaje. Demon ma jednak dość rozmów i wzywa Ridera do walki, pozwalając mu nawet zadać pierwszy cios. Blaze wykorzystuje to, generując gigantyczny strumień ognia. Lucifer niewiele sobie z tego robi – przynajmniej dopóki nie odkrywa, że atak ciężko go ranił. Duch Zemsty wyjaśnia zdziwionemu demonowi, że jest on jedynie w połowie tak silny, jak mu się wydawało.

Gdy policja wpada do pokoju Dixie, odkrywa ją stojącą nad rozkładającym się ciałem z wystającą z czaszki dźwignią zmiany biegów. Kobieta wyjaśnia im, że jest to wcielenie diabła, którego ciało utrzymywała wraz z przyjacielem przy życiu. Za dwie minuty jednak musi go zabić, by ocalić świat. Funkcjonariusze początkowo myślą, że mają do czynienia z wariatką, wtedy jednak ciało zaczyna się transformować.

Ghost Rider wyjaśnia Luciferowi swój plan: dwa tygodnie temu walka z jednym z jego wcieleń zakończyła się, gdy diabeł doznał poważnego urazu mózgu. Jako, że był w stanie wegetatywnym, pozostałe "odłamki" Lucifera nie były w stanie go wyczuć, nadal jednak w jego ciele kumulowała się moc. Na koniec stwierdza, że teraz demon wróci do Piekła ze świadomością, że został przechytrzony przez Johnny'ego Blaze'a i zadaje ostateczny cios.

Gdy Lucifer, z którym walczy Rider, ginie, jego pełna moc trafia do ciała leżącego w motelu. Widząc jego przemianę w gigantycznego demona, policjanci zaczynają do niego strzelać ze wszystkiego, co mają pod ręką. Gdy opada kurz okazuje się, że jedna z kul trafiła Dixie.

Zakończywszy swą walkę z Luciferem, Ghost Rider powstaje. Stwierdza, że wszystko, na czym mu zależało, zostało mu odebrane – rodzina, życie, a nawet jego dusza. Wraca na swój motocykl i wyrusza na poszukiwania Zadkiela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19 Ghost Rider vol. 5 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.