Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #13

Bishop: The Last X-Man #13

Bishop: The Last X-Man #13

"The Chronowar" - act 2: "Shine On You Crazy Diamond"

Postacie
Cytat

Trevor do Obserwatora: "...And I demand you acknowledge me!"
Bishop: "You want acknowledgement? Then turn around... and come get some!"

Streszczenie

Bishop, odzyskawszy przytomność, zdaje sobie sprawę, że został przykuty do ściany łańcuchami. Tymczasem, Fitzroy obserwuje, jak jego siły eliminują niedobitków, zbuntowanej armii. Po pewnym czasie schodzi na dół, do celi gdzie przetrzymuje swojego głównego wroga. Mówi, że niestety nic ne wyszło z jego wspaniałych planów. Zwraca uwagę, że mógłby dać jakiś znak życia - jeśli nie dla niego, to chociaż dla pewnej osoby. Przyprowdził Michaela i twierdzi, że czarnoskóry mutant powinien uważać, komu pozwala podążać za sobą w tunelach. Przykładając do głowy chłopaka emanującą różową poświatą rękę, opowiada mu historię: Było sobie raz dwóch przyjaciół - jeden z nich wyrósł na wielkiego człowieka, stał się liderem i był wielbiony przez tłumy, drugi stał stał się pośmiewiskiem. Po pewnym czasie stali się oni zaciekłymi przeciwnikami i pierwszy z nich widział w swoim przyjacielu przeciwieństwo dobra, które on sam reprezentował. Jednak potem miał inne sprawy, które spowodowały, że przestał traktować swego starego przyjaciela poważnie. Zostawił go i pozwolił mu rosnąć w siłę. Lucas każe mu się zatrzymać, wiedząc, że już za chwilę zacznie zabierać chłopcu energię. Chronomancer wie, że sprawia mu ból, ale wszytsko co on czyni sprowadza się do tego. Nagle Michael gryzie oprawcę w dłoń i ucieka. Władca podąża za nim, wiedząc, że udzeczka jest bezcelowa.


Cyborgi eskortują Jinx i Scorcha. Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego marszu, więc straż chce ją zostawić. Oburzony młodzieniec już ma zamiar ich spalić, gdy nagle ktoś niszczy roboty za niego. To Kinlan Karth Kith, który powrócił, by spłacić swój dług.


Chronomancer wkarcza do pomieszczenia, gdzie znajduje się sparaliżowany Tracker. Pyta go, czy wie na czym polegają jego moce i nie czekająć na odpowiedź, wykjaśnia sam sobie, wiedząc, iż przykuty w pobliskiej celi Bishop słyszy wszystko co mówi: Potrafi otwierać portale w czasie, takie jak ten wokół ręki Morlocka. W ten właśnie sposób uciekł Bishopowi, wchodząc, a następnie zamykając za sobą przejście. Krzyczy, że może w ten sposób rozczłonkować to ścierwo, wysyłając każdy kawałek w inną część globu. Mutant walczył z nim, stał się bohaterem, przyprowadził tu armię, a on i tak go pokonał. Lucas stwierdza, że jeśli chce jego, to niech tu przyjdzie i go toruruje. Trevor odpowiada, że właśnie skończył to robić.


Będąc niewidzialną, Link mówi do Shard, że jej brat jest w rękach tyrana. Spróbuje go uwolnić, lecz wpierw musi jej powiedzieć co wie. Staje się widzialna i zaczyna wyjaśniać: ona dobrze wie, że podąża za Bishopem, podobnie jak dziewczyna wie, iż siostra go zdradziła. Shard wyjaśnia swoje powody: Fitzroy jest tu prawie bogiem i sprawił, że znowu stała się cielesna. Prosi, żeby Link przeprosiła Lucasa w jej imieniu, lecz tamta odpowiada, że może uda jej się zrobić to osobiście. Nagle drzwi zatrzaskują się.


Trevor chce, by Bishop oddał mu w końcu należny szacunek i pokłonił się przed nim. W odpowiedzi więzień spluwa, a ślina ląduje na bucie despoty. Wściekły, rozbija trzymaną w rękach klepsydrę na twarzy Lucasa i wychodzi ze słowami: "jeszcze się pokłonisz". Do pomieszczenia wchodzi Michael.


Kinlan informuje Scorcha, że ich dowódca jeszcze żyje. Nadlatuje coraz więcej Kithów, eliminując kolejne roboty.


Chronomancer opuszcza mury swojej twierdzy, rozkładając ręce. Ma zamiar ostatecznie pogrzebać nadzieje rebeliantów.


Chłopiec mówi Bishopoiwi, że wszystko co potrzebuje energii, w tym także roboty, zasilane jest przez potęgę Fitzroya - jeśli pokona się go, wszystko stanie w miejscu. Mutant szeptem odpowiada, że dobrze się spisał. Przybywa Link, w kilka sekund uwalniając wytrychem więźnia. Uwolniony prosi, by zabrała stąd Michaela, odnalazła innych i przejęła twierdzę. On, po raz kolejny i ostatni idzie po Trevora.


Tymczasem tyran nie próżnuje - chce otworzyć portal i rozkazać całemu czasowi, by mu się podporządkował, by wszyscy zobaczyli, jak potężny się stał. Dostrzegając Obserwatora, uspokaja się - on zawsze przybywa gdy ma stać się coś niezwykle ważnego. Wykrzykuje, by czas zaakceptował i uszanował go jako swego pana. W tej chwili przybywa Bishop. Jest wśkiekły i jedyne czego chce to śmierci Trevora.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.