Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #11

Bishop: The Last X-Man #11

Bishop: The Last X-Man #11

"Preludes" - part 2: "Can't You Hear Me Knockin' ?"

Postacie
Cytat

Jinx: "Tell me Thumper... Do little bones break with the same sound as big ones?"

Streszczenie

Jeden z Morlocków przemawia do karawany: Pragną przejść przez góry, które nie są ich własnością, a oni ich tu nie chcą. Bishop nie zgadza się - czy mieszkańcy gór chcą, czy nie chcą, oni i tak przejdą. Kolejny z Morlocków, Seer - człowiek pozbawiony oczu - mówi, że zna przyszłość, dlatego wie, że przejdzie tędy ktoś kto będzie miał błogosławieństwo Oro i uratuje świat. Pyta czy mają uwierzyć, że to Bishop nim jest. W słowo wchodzi mu karzełek o nabrzmiałych rękach - Thumper, który każe mu się uciszyć. Skoro tamci są mutantami, to są obrazą dla ich rodzaju, niech więc pozwoli mu robić to co umie najlepiej. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta - Lucas uspokaja Scorcha i powołuje się na wspólną pokojową przeszłość X-Men i Morlocków. Ślepiec, nie wysłuchawszy go do końca, prosi, żeby karzeł zaczynał. Ten rzuca się na Bishopa i powala go na ziemię. Członkowie karawany chcą się włączyć, ale uniemożliwia im to Note - kobieta ze zniszczoną lewą połową twarzy, która swoim śpiewem paraliżuje wszelkie zdolności mutantów. Thumper dalej okłada Bishopa, ale po chwili tamten chwyta go za ubranie i rzuca na ziemię. Mówi niewidomemu, że chcą tylko przejść, nie szukają zwady. Na plecy wskakuje mu kolejny zdeformowany mutant - tym razem z bardzo długimi ramionami. Zrywa mu pasek i milknie, podobnie jak jego towarzysze - najwidoczniej przybysz ma jednak błogosławieństwo Oro. Wszyscy wpatrują się w lężącą na śniegu opaskę na włosy Storm.


Twierdza. Fitzroy jest wściekły na swoich ludzi, którzy jeszcze nie odnaleźli Bantama. Obiecuje sobie, że obedrze człowieczka ze skóry, a tymczasem sprawdzi jakie poczynił zniszczenia i jak wiele z nich może obrócić na swoją korzyść. Shard w kółko powtarza imię swojego brata. Dostrzegając szansę, fazuje przez ciało oprawcy i biegnie w kierunku drzwi - musi znaleźć Bishopa. Chronomancer, korzystając z teleportu, blokuje jej drogę. Przyznaje, że jej brat żyje i kieruje się do nich. Wie, że wiele wycierpiała przez ostatni rok, ale musi mu pomóc przygotować się do przybycia Bishopa.


Zdeformowani zaprowadzili członków wyprawy do jaskini, gdzie znajduje się ich ołtarz - ściana, w której wyrzeźbiono symbol Storm. Seer mówi, że Oro została ich boginią dlatego, że już kiedyś im przewodziła, a ich wiara sprawiła, że jej dusza powróciła do nich. Lucas stwiedza, że muszą być zjednoczeni w walce przeciw Chronomancerowi. Rozmówca prosi, by posłuchał opowieści: Kiedyś przybyły do nich cyborgi, które porwały część społeczności, a resztę zmusiły do ucieczki. Grupa przez tak długi okres żyła w ciemności, że jedyne czego chcieli, to spokój. Zna tunel, którym można dotrzeć do twierdzy, a tam zna kogoś, kto bardzo dobrze zna wszelkie korytarze budowli. Pojawił się w tunelach niedawno przed przybyciem karawany.


Bantam, ukrywający się jednym z podziemnych przejść, słyszy jakiś dźwięk i zaczyna uciekać. Czarnoskóry mutant chwyta go za ubranie i miota nim o ścianę. Karzeł krzyczy, że tamten nie rozumie, o co mu chodzi - przybył tu, by go odnaleźć. Bishop uspokaja się dopiero, gdy słyszy, że Fitzroy przetrzymuje w swej twierdzy Shard. Do pomieszczenia wbiega Michael krzycząc, żeby Bishop się pospieszył i pobiegł z nim - mają towarzystwo.


Wszyscy zostali otoczeni przez roboty Chronomancera. Sytuację szybko ratuje Bishop, przetwarzając olbrzymią dawkę energii i oddając ją do napastników. Przemęczonemu mutantowi, Bantam tłumaczy, że Trevor zrobił to żeby był wściekły i silniejszy. W odpowiedzi, człowieczek słyszy, że Fitzroy dostanie to czego oczekuje, a nawet więcej.


Scorch ma dowodzić armią, ruszyć przez śniegi i oczekiwać na sygnał, Link wraz z przywódcą ma udać się do zamku. Lucas prosi Michaela, by został tutaj i obiecuje, że jeszcze się zobaczą.


Później. Chłopak wymyka się z obozu. Jinx pyta Scorcha, czy nie widział go gdzieś, ale tamten, zajęty czymś, odpowiada, że poszukają go jutro. Kobieta stwierdza, że przecież już stracili jednego z członków grupy. Młodzieniec mówi, iż poszukają go we właściwym czasie.


Tymczasem, Trevor prosi, by Shard gdzieś się ukryła. Nie chce, by coś jej się stało. Teraz nadszedł czas gdy pokaże wszystkim, jak bardzo jest potężny. Zauważa, ze na jednym ze wzgórz płonie na śniegu gigantyczny znak X-men.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.