Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #101

X-Force #101

X-Force #101

"Learning to Fly"

Postacie
Cytat

Jesse: "So what now?"
Warpath: "We wait"
Mirage: "And we hope..."

Streszczenie

W jednej ze szkół w San Francisco chłopak imieniem Kevin wpatruje się z tęsknotą w niebo. Potrafi latać, przez co traktowany jest jak szkolne dziwadło. Marzy o tym, aby inni zaczęli go dzięki temu szanować. Przestworza powyżej przecina właśnie Cannonball, na którego spogląda siedząca na trawie nieopodal Golden Gate Meltdown. Nagle odrzutowy płomień Sama gaśnie, a on sam zaczyna spadać do zatoki. Uderza o wodę, a Tabby nie jest w stanie nic uczynić, bowiem orientuje się iż podobnie jak Cannonball utraciła właśnie swe moce. Skacze do wody płynąc na ratunek Cannonballowi, z trudem walcząc z atakiem potężnych fal. Na szczęście nadlatuje helikopter straży przybrzeżnej, który ratuje ich oboje. Meltdown zastanawia się co się im przytrafiło.


Szpital w San Francisco. Lekarze mają pełne ręce roboty z mutantami, którzy tak jak sam stracili gwałtownie swe moce i zostali wskutek tego ranni. Do Meltdown podbiega reszta X-Force, a Tabitha zaczyna płakać. Mówi Dani iż nic nie mogła uczynić, patrząc jak Sam spada z niebios. Po raz pierwszy w życiu czuła się tak bezsilna. Cała grupa także straciła swe moce, lecz wszyscy starają się pocieszyć Meltdown. Tymczasem Sam leży pod kroplówką.


W szkole dzieci wyśmiewają się z Kevina, który nie jest już w stanie latać. Gdy usiłuje to uczynić spada z drabinki, na której stoi co zostaje przyjęte ze śmiechem przez zgromadzone dzieciaki. Kevin mówi do swej szkolnej koleżanki, iż coś jest z nim nie tak.


Dani mówi do Warpatha, iż czuje się inaczej. To co uczynił z nimi High Evolutionary, który pozbawił także mocy X-Men i Generację X, zmieniło ją i jej sposób patrzenia na świat. Stali się teraz zwykłymi ludźmi, a dla kogoś kto był mutantem, to brzemię dużo gorsze niż poprzednie. Na razie muszą jednak nauczyć się z nim żyć. I czekać. Mając nadzieję, że stan Sama ulegnie poprawie.


Meltdown usiłuje zabić złe myśli spacerując po parku. Natyka się na Kevina, który desperacko usiłuje zacząć znowu latać, skacząc z gałęzi. Początkowo chłopak nie chce z nią rozmawiać, lecz po chwili siadają na ławce. Wyjaśnia Tabby, iż do wczorajszego dnia był kimś specjalnym i mógł się unosić w powietrzu. Meltdown usiłuje mu powiedzieć, iż został pozbawiony swej mocy, lecz Kevin nie chce w to uwierzyć. Krzycząc, że umie latać i to udowodni odbiega. Z zarośli rozmowę obserwowała koleżanka Kevina, Patty. Następnego dnia uczniowie widzą jak Kevin wspina się na wielki zbiornik retencyjny zamierzając im pokazać jak lata. Zamierza znowu stać się kimś w szkole. Patty biegnie do parku, gdzie widzi Meltdown. Błaga ją o pomoc, wyjaśniając co się stało. Tabby dobiega do zbiornika i zaczyna się wspinać, gdy zgromadzone dzieciaki skandują, aby Kevin pofrunął. Tabby dociera na górę, przekonując Kevina aby nie skakał. Opowiada mu o tym co stało się z Samem. Kevin mówi jej jednak, iż nie ma pojęcia jak to jest, gdy tłumy czekają na jego występ. Nie zamierza ich zawieść. Po tych słowach rzuca się w dół. Tabby w ostatniej chwili łapie go za pasek od spodni. Trzymając Kevina spogląda na dzieciaki zgroamdzone na dole, żądne sensacji, starając się ich nie nienawidzić.


Kilka dni później leży obok Sama na trawie i oboje wpatrują się w gwiazdy, zastanawiając się co teraz przyniesie im przyszłość. Z drabinki w niebo spogląda tęsknie Kevin.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.