Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #10

New Mutants #10

New Mutants #10

"Betrayal!"

Postacie
Cytat

Selene: "For countless generations, I have wandered the Earth alone, believing myself to be unique... a different, better breed than human. You and your companions have shown me, that I am not alone."

Streszczenie

Dani, Roberto, Sam i Rahne są niesieni na platformie przez niewolników Rzymskich. Rahne siedzi na honorowym miejscu - tronie. Zaledwie dzień wcżeśniej New Mutants mieli walczyć na arenie na śmierć i życie, a teraz są traktowani przez Rzymian jak bogowie. Senator Gallio snuje plany zostania potężnym władcą Rzymu, z kolei Roberto jest bardzo przygnębiony z powodu zaginięcia jego matki. Kiedy New Mutants zostają wprowadzeni do okazałego pałacu, Gallio oznajmia, że od tej pory będą tutaj mieszkać. Wszyscy są zadowoleni z wygód oraz z niewolników, którzy są wszędzie wokół, ale Dani uważa, że muszą być nadal ostrozni. Pomimo, że senator Gallio ich uratował, to równie dobrze mógł zmienić zdanie.


New Mutants omawiają z Marcusem Domitiusem ostatnie wydarzenia. Są wdzięczni, że senator okazał się dla nich tak wyrozumiały. Po chwili tematem ich rozmowy staje się Lucius Aquilla, ojciec Amary. Senator Gallio twierdzi, że chociaż ten człowiek przestrzega prawa, to dąży jedynie do osiągnięcia całkowitej władzy. Sam po chwili zastanowienia dochodzi do wniosku, że pod maską uprzejmości, Gallio traktuje ich jak grupę dzieciaków. Decyduje się zachowywać tak jak Dani - będzie odnosił się do senatora z grzecznie i z szacunkiem. Odpowiada, że Amara opowiadała im co innego o swoim ojcu. Twierdziła, że jest on przewodniczącym partii republikańskiej. W tym momencie wtrąca się Rahne, krzycząc na Sama, że nie powinni wierzyć w nic, co mówi Amara. Jej przyjaciele nie wiedzą, co stało się Rahne, ze tak ostro zareagowała. Dziewczynę uspokaja Gallio, stwierdzając, że Amara jest jedynie lojalną córką i stara się pomóc swemu ojcu. Rahne deklaruje, że New Mutants będą pomagać senatorowi i Rzymowi, kiedy zajdzie taka potrzeba. Senator dziękuje jej, po czym odchodzi, życząc New Mutants dobrej nocy.


Niespodziewanie Roberto ukatywnia swoje moce, zamieniając się na chwilę w Sunspota. Okazuje się, że chciał po prostu pozbyć się niewygodnej zbroi, w którą był ubrany. Tymczasem Sam pyta Rahne, dlaczego zaoferowała swoją pomoc senatorowi, nawet nie ustalając niczego z resztą grupy. Pomiędzy nimi wybucha kłótnia, natomiast Roberto postanawia iść na spacer. Siedząc przy oknie rozmyśla o zaginięciu swojej mamy, o Julianie Sandoval i o Shan, która po wybuchu w fortecy Viper wpadła do wody. Nikt nie zdąrzył jej pomóc i od tej pory nie ma od niej żadnych wieści. Nagle Roberto widzi, że za oknem dwie kobiety prowadzą kogoś bardzo podobnego do jego matki. Chłopak wybiega z budynku, ale na zewnątrz stoją strażnicy, którzy nie chcą dać mu przejść. Wtedy Sunspot postanawia użyć swoich mocy, jednak w porę przypomina sobie, co Profesor Xavier powiedziałby na takie zachowanie. Roberto przeprasza i wycofuje się.


Tej samej nocy Dani obserwuje dwóch strażników, pełniących wartę przy wejściu do ich pałacu. Używając swej mocy odwraca ich uwagę, a sama wychodzi na zewnatrz. Chowa się za ściana budynku, kiedy nagle czyjaś dłoń zasłania jej usta.


Później. Do Rahne siedzącej w oknie podchodzi Roberto, pytając, czym dziewczyna tak się martwi. Ta odpowiada, że Dani powinna wrócić już dawno temu, więc chyba musiało coś się stać. Ale prawdziwym tematem rozmyslań Rahne jest ona sama. Martwi się, że z dnia na dzień coraz bardziej woli być wilkiem niż człowiekiem. Roberto nie wie jak ją pocieszyć. Nagle ktoś strzela do Roberta i chłopak wypada przez okno z postrzelonym ramieniem. Widząc to, Sam leci za nim i w porę go łapie. Przypomina sobie, że Rahne została sama z zabójcą. Wolfsbane jednak rzuca się na napastnika i przygniata go do ziemi. Chwilę później do pokoju wchodzą senator Gallio i jeden z centurionów. Sam i Roberto rozpoznają zamachowca, a jest nim Castro, człowiek który rozbił jacht, na którym płynęli. Gallio pyta, kto go tutaj przysłał, ale Castro nie chce mówić. Jedynie groźba pozostawienia go sam na sam z Robertem jest w stanie go przestraszyć. Przyznaje, że zlecenie dał mu Lucius Aquilla. Senator Gallio każe aresztować Castro.


Dani budzi się w jaskini, ubrana inaczej niż poprzednio. Są z nią również Amara i inna, nieznana jej dziewczyna. Dani pzta Amarę, dlaczego się tu znalazły. Na pytanie odpowiada jej mężczyzna z pochodnią, który nagle pojawił się za ich plecami. Okazuje się, że dziewczyny będą poświęcone, poprzez wrzucenie do krateru z lawą. Nagle materializuje się pewna postać. Mówi, że jest panią ognia, Selene. Kobieta rozkazuje trzeciej dziewczynie podejść do krawędzi krateru. Wygląda na to, że ona i Amara są jeszcze pod wpływem jakichś nartkotyków i nie panują nad swoją wolą. Dani chce użyć swoich mocy, ale okazuja się one zablokowane, najprawdopodobniej przez samą Selene. Tymczasem kapłanka poświęca pierwszą ofiarę, wrzucając ją do lawy.


Do posiadłości senatora Aquila wkraczają Cannonball, Sunspot i Wolfsbane wraz z żołnierzami Marcusa Gallio. Niszczą jego dom i walczą ze strażnikami. Sam mówi do Roberta, że nie ufa senatorowi Gallio. Być może zbyt łatwo dali się mu przekonać. Teraz powinni dopilnować, żeby Aquilla nie został zabity, ponieważ zasługuje na uczciwy proces. Roberto zgadza się. Kiedy wchodzą do pomieszczenia, gdzie znajduje się Aquilla, widzą, że jest on otoczony przez podwładnych senatora Gallio. Sam Marcus rozmawia z nim po łacinie. Stweirdza, że już niedługo zostanie stracony za zdradę. Wtedy Aquillla odpowiada, że to Gallio jest zdrajcą, ponieważ dąży jedynie do zaspokojenia własnych ambicji. Marcus śmieje się i stwierdza, ze nawet jeśli tak, to nic nie jest już w stanie go zatrzymać, ponieważ Rzym należy do niego. Następnie, już po angielsku zwraca się do Roberta i Sama z podziękowaniami za pomoc. Nie wie, że Roberto zna łacinę i wie, do czego zmierza Gallio. Chłopak postanawia jednak udawać, że nic się nie stało. Chce najpierw porozmawiać z Samem.


Tymczsem ceremonia poświęcania ofiar trwa nadal. Następna idzie Amara. Dani chce za wszelką cenę przełamać psychiczną bllokadę i skorzystać ze swych mocy. W końcu jej się to udaje. Pozbywając się strażników biegnie do platformy na której stoi Selene i jej ofiara. Selene jest zaskoczona. Jednak już po chwili trzyma Dani, nie pozwalając jej się ruszyć. Mówi, że dzieki niej i jej przyjaciołom odkryła, że nie jest sama ze swoją mocą. Dani zastanawia się, czy Selene może być mutantką. Wtedy Amara budzi się z transu i chce, aby ona i Dani zaczęły walczyć z Selene. Jednak kobieta odpycha Amarę jednym ciosem, zrzucając ją w lawę. Kiedy Sam, Roberto i Rahne stoją przez rezydencją Aquilli, wybucha ogromne trzęsienie ziemii. W jaskini Selene, Amara która chwilę wcześniej zniknęła w lawie, znów się pojawia. Tym razem wygląda inaczej - jest cała w ogniu. Mówi, że odrodziła się i teraz pragnie zemsty za to, że kapłanka chciała ją zgładzić.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.