Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Worlds Apart » X-Men: Worlds Apart #1

X-Men: Worlds Apart #1

Postacie
Zapowiedź

Gdy mutant popełnia morderstwo w Wakandzie, Storm decyduje się wszcząć śledztwo. To, czego się dowie, zmusi ją do podjęcia wyboru między X-Men a swym mężem.

Cytat

Storm: "Remind me again why Frost isn't here with us?"
Cyclops: "Emma said that she doesn't "do" severs. That it was more your area of expertise. Her words, not mine."

Streszczenie

Wakanda. Szaman B'Chaku odprawia swe misteria. Wydaje mu się, że rozpoznaje gościa, ale chwilę później jego talent podpowiada mu, że to kto inny go odwiedził. Niestety, jest już za późno.


Kanały pod Nowym Jorkiem. Storm i Cyclops szukają Morlocków, by zaproponować im azyl w San Francisco. Scott wykorzystuje, że jest z przyjaciółką sam na sam, i wypytuje ją o jej zaangażowanie w sprawę mutantów. Ororo przechodzi do defensywy, twierdząc, że posiadanie rodziny nie zmienia jej statusu jako X-Mana. Summers zaprzecza, powołując się na własne doświadczenia. Zastanawia go, jaką Strom podejmie decyzję, kiedy będzie musiała wybierać pomiędzy byciem królową, a X-Manem. Ororo nie ma szansy odparować, jest wzywana do Wakandy. To sprawa nie cierpiąca zwłoki.

Jakiś czas później Storm ląduje w swym królestwie. N'Gassi tłumaczy, że król musiał udać się z misją, ale zażyczył sobie, by jego małżonka zajęła się tą sprawą osobiście. Chodzi o morderstwo B'Chaku. Całe starcie zarejestrowały kamery. Mordercą jest jej uczeń, Nezhno Abidemi.

Storm ogląda nagranie. Zaciekawia ją, że na chwilkę przed atakiem Nezhno puścił do kamery oko. Chce go o to zapytać.

W celi Nezhno jest gotowy na śmierć. Nie jest jednak w stanie z pewnością odpowiedzieć na pytanie, czy to on zabił. Coś podsyciło czający się w nim gniew, a kiedy ten wybuchł, Nezhno mógł być już tylko pasażerem z przerażeniem oglądającym mord zadany jego rękami. Ororo prosi, żeby puścił do niej oko. Konsternacja chłopca mówi jej, że jest niegroźny. Rozkazuje go wypuścić.

Na zewnątrz oddział wojska bierze Storm i Nezhno na cel. Ororo żąda wyjaśnień, ale kapitan obraża ją. Twierdzi, że jej geny nie mogą zanieczyścić królewskiej krwi Wakandy. Uderza Storm w twarz kolbą karabinu. Nezhno chce ruszyć na pomoc swej królowej, ale ona radzi sobie sama. Wysysa powietrze z płuc napastników i domaga się informacji, kto kazał ją aresztować. Nadchodzi Black Panther i udziela odpowiedzi.

Rozkazał zatrzymać ją, bo to w jej domu Nezhno stał się mordercą i teraz to zło rozsiewa także w jego królestwie. T'Challa przemawia do zgromadzanego na placu tłumu i przeprasza swój naród za wybór małżonki. Pomylił się, ale teraz zamierza naprawić swój błąd. Obraca się w kierunku Ororo i puszcza jej oko. Storm nie ma czasu zareagować. Jej dusza opuszcza ciało i na wymiarze astralnym spotyka się z Shadow Kingiem, który opanował Black Panthera. Amahl Farouk jest w świetnym nastroju.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Worlds Apart #1 X-Men: Worlds Apart #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.