Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Search For Cyclops » X-Men: The Search For Cyclops #1

X-Men: The Search For Cyclops #1

Postacie
Cytat

Apocalypse: "I fight simply to fight. Where there is death, so there is me. Where men suffer, where they bleed and cry, and return to earth in pain and blood I wait... and I feed!"

Streszczenie

Wspomina bitwę, która rozegrała się w trzecim wieku przed Chrystusem. Persowie natarli na stolicę Egiptu, a ich przeważające siły niemal starły obrońców z powierzchni ziemi. Wokół było tyle pięknego cierpienia, tyle krwi przelanej... Wspaniała katastrofa. Lecz dumni synowie Egiptu okazali słabość, wzywając na pomoc Greków. Zrobił to jego lud, godząc w jego dumę. W jego świecie nie ma miejsca dla słabych, przetrwają tylko najsilniejsi, dlatego zwraca się przeciwko tym, z którymi walczył ramię w ramię, ukazując swe prawdziwe oblicze i siejąc zniszczenie. W tarczy wojownika dostrzega odbicie swej potwornej twarzy i...


Scott budzi się z krzykiem na swojej koji, przy okazji wyrywając ze snu resztę załogi statku. Jego nowy przyjaciel, Achmed, wie już, że to kolejny koszmar i pociesza go, mówiąc, że kiedyś miną. Summers nie rozumie, skąd pochodzą te sny, ponieważ nie pamięta wydarzeń, które w nich widzi. Wie jedynie, że dzieje się coś złego. Inny członek załogi, Sallah, nie jest tak wyrozumiały dla przybysza z zachodu i grozi, że jeśli obudzi go jeszcze raz, zabije go. Scott nie ustępuje mu, ale Achmedowi udaje się uspokoić marynarza, obiecując mu alkohol po przybyciu do portu El Jadida. Tymczasem wszyscy wracają do swoich koji, nie wiedząc, że ich statek jest obserwowany przez kogoś w łódce.


Jeszcze raz przeżywa wydarzenia ostatnich miesięcy: Najpierw przypomina sobie, kim był i co ich łączyło, by następnie przejść do tego feralnego dnia. Apocalypse uwięził ich w maszynie, która wyssała zdolności całej Dwunastki i przekazała jemu. Ostatnim krokiem do nieograniczonej potęgi, miało być przejęcie ciała Nathana Grey. Gdy się uwolnili, proces już trwał i zdawało się, że nie mogą nic zrobić. Wtedy, Cyclops zdecydował się na najwyższe poświęcenie. Chociaż błagała go, by jej nie opuszczał, on wskoczył między Apocalypse'a i X-Mana, przerywając proces i ratując życie chłopakowi. Lecz wtedy, uwolniony duch En Sabah Nura wstąpił w jego ciało, tworząc nową istotę, nazwaną Cyclopalypse. Nie pozwoliła zabić go wtedy, wierząc, że jest jeszcze nadzieja, a on zniknął, pozostawiając ją w rozpaczy i nie widzieli się od tego dnia. Jean opada zrezygnowana na kolana i wyłącza projekcję w Sali Ćwiczeń.


W jednej ze swoich kryjówek w Nowym Jorku, Cable staje przed hologramem Apocalypse'a i z wściekłością przeszywa go Psimitarem. Blaquesmith, który właśnie stanął w drzwiach mówi, że nie poto zbudował mu hologram, żeby teraz Nathan się na nim wyżywał. Chciałby wiedzieć, dlaczego Cable wciąż wraca do starych problemów, skoro tyle zmieniło się w jego życiu. Nathan zmienia hologram na projekcję Cyclopsa i stwierdza, że to on, a nie ojciec, powinien oddać życie, by pokonać Apocalypse'a. Blaquesmith odpowiada, że powinien wreszcie dać sobie z tym spokój.


Achmed oprowadza swojego towarzysza, któremu nadał imię Aucai, po porcie w El Jadida. Summers jednak czuje się tu nieswojo, jakby coś w środku popychało go do innego celu, chociaż nie może sobie przypomnieć, co to za cel. Achmed twierdzi, że to charakterystyczna cech ludzi morza, bo sam miewa często podobne uczucie. Nagle, Scott zauważa w tłumie kobietę, która po chwili znika. Pyta Achmeda, czy też ją widział, ale marynarz odpowiada, że po powrocie z rejsu wszystkich ciągnie do kobiet, a tymczasem powinni wracać na statek, zanim kapitan się zdenerwuje. Podsłuchujący rozmowę uliczny sprzedawca, zaczepia Summersa i namawia go do kupna złotego lusterka, ale gdu Scott spogląda w nie, jego odbicie ponownie zaczyna upodabniać się do twarzy En Sabah Nura, odrzuca więc lustro i ucieka z krzykiem, wtapiając się w tłum. Gdy zatrzymuje się w pustej uliczce, zaczepia go kobieta, którą wcześniej zauważył i mówi, że wie, kim jest i z czym walczy. Przedstawia się jako Anais i oświadcza, że powinien pójść z nią, jeśli chce żyć. On nie ufa jej i wycofuje się, mówiąc, że musi wrócić do swoich towarzyszy, na co ona odpowiada, że marynarze już nie żyją. Summers próbuje zawołać Achmeda, ale nikt mu nie odpowiada, zaczyna więc przeciskać się przez tłum, próbując znaleźć drogę powrotną na statek.


Sallah śmieje się, słysząc, że Achmed zgubił swojego amerykańskiego przyjaciela. Cieszy się, twierdząc, że tylko przeszkadzał im w pracy, bo był za słaby, żeby powierzyć mu jakąkolwiek robotę. Nagle rozlega się plusk, gdy jeden z marynarzy zostaje wrzucony do wody. Wraz z Achmedem rozglądają się, a wtedy na trapie za nimi pojawia się zmęczony Summers. Ciesząc się, że nic się nie stało jego towarzyszom, ściska Achmeda, ale wtedy zauważa postać, siedzącą na maszcie i celującą do niego z karabinu. W ostatniej chwili, odpycha przyjaciela i sam uchyla się przed strzałem. Zamachowiec nazywa go tchórzem i oddaje kolejne strzały. Scott ratuje Sallaha, a następnie sam chowa się za skrzyniami, które po chwili zostają wysadzone. Podczas gdy załoga opuszcza statek, Summers po linie dostaje się na maszt i staje naprzeciw zabójcy. Gauntlet strzela do niego, ale trafia w linę mocującą żagiel, a wtedy Scott chwyta się wiszącego swobodnie płótna i zeskakuje z masztu. Pociągnięcie sprawia, że ruchomy element masztowania obraca się i trafia zamachowca.


Załoga wiwatuje na jego cześć, a Sallah dziękuje za uratowanie życia i okrętu, nazywając Scotta dobrym człowiekiem. On jednak odpowiada, że nie może tego o sobie powiedzieć, ponieważ nie wie nawet kim jest, a do tego czuje narastające w sobie zło. Sallah radzi mu, by poszukał odpowiedzi, skoro dość ma uciekania przed sobą i innymi. Summers przyznaje mu rację i, mimo nalegań Achmeda, postanawia opuścić załogę, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Nie widząc innego wyjścia, postanawia odnaleźć Anais, licząc, że pomoże mu rozwiązać zagadkę.


Gdy tylko Summers opuszcza statek, z wody u nabrzeża wyłania się Gauntlet, gotowy podążyć jego śladem.


Tymczasem, w sanktuarium pod piaskami Maroka, Ozymandias spogląda na płaskorzeźby, które pokrywają ściany. Wie, że aby powrócić, jego pan musi zostać odnaleziony, a dwójka poszukiwaczy już została wybrana.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Search For Cyclops #1 X-Men: The Search For Cyclops #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.