Avalon » Serie komiksowe » X-Infernus » X-Infernus #1

X-Infernus #1

X-Infernus #1

"Soul Survivors"

Postacie
Zapowiedź

Przygotuj się na najgorętszą zimę w historii. Kiedy ostatnio widzieliśmy Darkchylde, zdobyła tron Limbo. Teraz chce odzyskać swoją duszę, nawet jeśli po drodze miałaby podbić Ziemię. Czy połączone siły X-Men ją powstrzymają? Będą musieli pokonać każdego demona z Limbo, żeby spróbować.

Cytat

Pixie (o Sztylecie Duszy): "But what if it possesses me again?"
Beast: "We'll be sure to watch our chests..."
Mercury: "Don't even say it, Santo!"

Streszczenie

Graymalkin Industries. Colossus demonstruje swoje niezadowolenie z braku efektów w poszukiwaniach jego siostry, Illyany, niszcząc biurko Cyclopsa. Scott próbuje tłumaczyć mu, że niewiele mogą zrobić, gdyż Limbo jest zamknięte i nikt nie może się do niego dostać ani metodami magicznymi, ani naukowymi. Rasputinowi to nie wystarcza i mówi, że gdyby tu chodziło o Jean Grey, to Summers na pewno zrobiłby więcej, a po chwili przypomina, że w końcu zostawił swojego brata Havoka w kosmosie, więc pewnie nie rozumie troski o rodzeństwo.

Limbo. Darkchylde prowadzi zastępy swoich demonów do walki ze sługami czarownika, który kiedyś był sprzymierzeńcem Belasco. Szybko dostaje się jego komnaty i każe mu oddać jej Miecz Duszy oraz Kamienie Krwi. Ten odpowiada, że nie wie, gdzie one są, ponieważ Belasco nie ufał nikomu w sprawach związanych z Illyaną. Darkchylde zabija czarownika i przysięga, że w końcu odzyska swoją duszę.

Gdzie indziej. Dormammu, Hela, Mephisto, Blackheart i Satannish, zebrani przez Witchfire, córkę Belasco, przyglądają się sytuacji w Limbo. Ananym mówi im, że zamierza odzyskać królestwo swojego ojca i pokazuje im Kamienie Krwi, których poszukuje Darkchylde. Witchfire chce, by po zniszczeniu Illyany i staniu się władczynią Limbo, pozostali władcy piekieł uznali ją za jedną z nich i pozwolili dołączyć do ich zgromadzenia. Demony, choć niechętnie, przyznają, że jeżeli Ananym się to uda, uznają ją za równą sobie.

San Francisco. Nightcrawler pojawia się na moście, będąc pewnym, że wyprzedził w wyścigu Pixie, ale ona już tam na niego czeka. Kurt jest zaskoczony, a Megan wyjaśnia, że dla niej teleportacja to kwestia wypowiedzenia zaklęcia i odległość nie ma znaczenia. Wagner przyznaje, że jest trochę zazdrosny i proponuje jeszcze jeden wyścig do Danger Room. Nie czekając na komendę do startu, Nightcrawler znika, ale kiedy dociera do bazy X-Men, okazuje się, że Pixie znów go wyprzedziła. Kurt stwierdza, że na dzisiaj wystarczy lekcji teleportacji, i mówi, że chciałby porozmawiać z Megan o jej Sztylecie Duszy, ponieważ kiedy go używa, wydaje się nie być sobą. Dziewczyna ze łzami w oczach mówi, że przez Illyanę Rasputin straciła kawałek swojej duszy, ale nie było innego wyboru, ponieważ jej przyjaciele zostaliby zabici przez Belasco. Pixie dobiera Sztyletu, po czym z szaleństwem w oczach wbija go w pierś Nightcrawlera. Przyglądający się temu Mercury i Rockslide wzywają pomoc. Santo odciąga Megan, która odzyskuje panowanie nad sobą. Chwilę później przybywa Beast, który bada Nightcrawlera i stwierdza, że pod względem medycznym nic mu nie jest, po czym prosi Pixie, aby wyciągnęła Sztylet. Megan robi to i razem z nim wydobywa z ciała Kurta Miecz Dusz. Tymczasem w Limbo Darkchylde wyczuwa obecność przedmiotu, którego od tak dawna szukała, teleportuje się do Danger Room i jest gotowa do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Infernus #1 X-Infernus #1 X-Infernus #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.