Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins Annual » Wolverine: Origins Annual #1

Wolverine: Origins Annual #1

Wolverine: Origins Annual #1

"Return To Madripoor"

Postacie
Zapowiedź

Madripoor to złe miasto dla złych ludzi. Kiedyś rządzone prawem silnej ręki. Teraz władca powraca i szuka odpowiedzi. Niestety giną one szybciej niż moment zadawania pytania. Kim jest tajemniczy bohater. Czy znów staniemy się świadkami zakręconej draki w najgorszych dzielnicach miasta?

Cytat

Logan: "Runnin' away is for pansies."

Streszczenie

Rozdział pierwszy. Kucając nad urwiskiem przepaści Logan spogląda na położone u podnóża miasto Madripoor. Za chwilę obok niego staje policyjny radiowóz, z którego wysiada stary znajomy Wolverine'a, szef lokalnej policji Tai. Logan spotkał się z nim, by ten pomógł mu odnaleźć pewną osobę. Problem w tym, że kobieta o której mowa od dawna jest już martwa. Jej imię to Seraph.


Rozdział drugi, Madripoor, rok 1932. Jednooki Logan poznał dziewczynę w portowym barze. Spotkaniu temu towarzyszyły dosyć burzliwe okoliczności. Trwale okaleczywszy większość bawiących się tam marynarzy pobiegł za dziewczyną, która nie spodziewała się takiego obrotu sprawy. Logan przeprasza ją za swoją gwałtowność, po czym oboje lądują w łóżku. James obiecuje Seraphi, że będzie zachowywał się w bardziej cywilizowany sposób. Od tej pory losy tej dwójki splotły się nierozłącznie. Logan robił w dalszym ciągu to, w czym był najlepszy. Seraphi natomiast zajmowała się wyszukiwaniem celów do zlikwidowania. Wolverine nie zadawał żadnych pytań. Kochał dziewczynę, dlaczego więc miałby jej nie ufać. W tym czasie Logan zdążył poznać Madripoor lepiej niż własną kieszeń. Miasto nie kryło przed nim żadnych tajemnic. Znał tu każdy zakamarek, każdy zaułek. Często James śledził Seraphi wieczorami, o czym ona sama zresztą doskonale wiedziała. Gdy pewnego razu nie mógł jej nigdzie znaleźć od razu wiedział, że dziewczyna jest w niebezpieczeństwie. Gdy w końcu natrafił na jej ślad, ta była przyparta do muru przez wojownika ninja. Logan nie zastanawiając się długo skręcił mu kark, wcześniej jednak jako pożegnalny prezent otrzymał miecz wbity prosto w brzuch, po którym to ciosie Wolverine stracił przytomność. Gdy się obudził, okazało się, że Seraphi przyprowadziła go do swojej kryjówki, która do tej pory pozostawała jej tajemnicą. To wtedy po raz pierwszy zobaczył tajemniczą skrzynkę, która kiedyś każe mu powrócić do tego miasta. Niedługo potem Seraphi zginęła. Nie miała lekkiej śmierci. Jak w przypadku znakomitej większości kobiet Logana, zabójcą okazał się jego stary znajomy Sabretooth. Teraz James prosi Tai o pomoc w odnalezieniu owej tajemniczej Skrzynki.


Rozdział trzeci. Logan i Tai prowadząc swoje prywatne śledztwo zobowiązali się kontaktować ze sobą regularnie. Coś się jednak stało, gdyż szef miejscowej policji od dwu dni nie dał znaku życia. Logan podejrzewa najgorsze. Niespodziewanie jednak Tai odzywa się. W krótkiej informacji każe uciekać Jamesowi, póki ten jeszcze może. Reakcja Wolverine jest tak przewidywalna i schematyczna, jak to tylko możliwe.


Rozdział czwarty. Logan w stanie ewidentnie wskazującym na spożycie zastanawia się, co też Tai miał na myśli mówiąc, że wszystko jest z nim w jak najlepszym porządku i jednocześnie każąc Jamesowi ewakuować się z miasta. Nagle wszystko staje się dla niego całkowicie jasne i oczywiste. Wolverine udaje się na miejsce, w którym po raz ostatni spotkał się z Seraphi. Na miejscu zastaje Tai kopiącego swój własny grób.


Rozdział piąty. Tai wmanewrował Logana, a teraz sam przyznaje, że był tylko marionetką w cudzych rękach. Ale z tym już koniec, po czym wkłada sobie pistolet do ust. Wolverine skacze na niego i w ostatniej chwili, tuż przed wystrzałem wybija mu pistolet z ręki. Na próżno jednak, gdyż Tai zdążył zabezpieczyć się na taką ewentualność i wcześniej zaaplikował sobie odpowiedną dawkę leków, która skutecznie załatwiła sprawę. W swej ostatniej mowie Tai przyznaje, iż przybył tu by zniszczyć wszelkie dowody. Nie istniała żadna skrzynka. Sekret Seraphi umarł wraz z nią. Stojąc nad zwłokami policjanta Logan z bólem przypomina sobie, jak wiele razy przerabiał już ten scenariusz. Teraz stojąc nad grobem Seraphi Logan dziękuje jej za próbę pomocy mu stania się kimś lepszym. Ku swemu zaskoczeniu znajduje jednak tajemnicza skrzynkę. Ta jest większa, niż mu się wydawało, iz powinna być. Wolverine rzuca się na nią i w zapamiętaniu i szale próbuje dostać się do jej środka. Gdy już mu się to udaje, na dnie skrzynki znajduje napis "Romulus".

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.