Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 Annual » Wolverine vol. 6 Annual #1

Wolverine vol. 6 Annual #1

Wolverine vol. 6 Annual #1

"Wolf and Cub"

Postacie
Zapowiedź

• Chwila dla Ojca/Adoptowanej Córki/syna Adoptowanej córki.
• Wolverine i Jubilee zabierają Shogo na wycieczkę.
• Przy ognisku Wolverine opowie straszną opowieść. Co może pójść nie tak?

Streszczenie

Logan zabrał Jubilee do lasu na "biwak", jest jednak poirytowany, gdy ta zabiera ze sobą Shogo, dziewczyna więc stwierdza, że nigdzie nie rusza się bez syna. Wolverine przyznaje, że zabrał ją, by się upewnić, że będzie ona w stanie sobie poradzić, jeśli coś mu się stanie. Stwierdza, że po utracie czynnika gojącego nie tyle boi się śmierci, co tego, że pozostawi ludzi, którzy go potrzebują, a dziewczyna stwierdza, że to samo czuje, jeśli chodzi o Shogo.

Gdzie indziej w lesie Kim zauważa, że jej mąż, Brad, się nie odzywa, a gdy ten nie chce wyjaśniać, wykorzystuje swoją wyższą rangę wojskową, by zmusić go do odpowiedzi. Mężczyzna stwierdza więc, że nie wydaje mu się, by ich kemping był dobrym pomysłem i że nie pomoże mu to w zwalczeniu tego, co lekarze zdiagnozowali jako PTSD. Sam jednak uważa, że na nic takiego nie cierpi i że wszystko z nim w porządku, wściekła kobieta każe się więc nie okłamywać, stwierdzając, że za bardzo go kocha, by patrzeć, jak cierpi.

Gdy Jubilee przewija Shogo, zostaje otoczona przez wilki, a po chwili na miejscu zjawia się Logan, walczący z jednym ze zwierząt. Dziewczyna przygotowuje się do ataku, Wolverine jednak powstrzymuje ją, wyjaśniając, że jedynie bawił się z członkami swej "rodziny". Wyjaśnia, że dawno temu, gdy zatracił swoje człowieczeństwo, wataha wilków przygarnęła go, a ta grupa to ich potomkowie, których raz na jakiś czas odwiedza. Następnie proponuje, by udać się na polowanie.

Brad i Kim krążą po lesie, choć po tym, co przeżył, mężczyzna nie jest pewien, czy powinni zostawać na zewnątrz po ciemku, i nie ma specjalnie ochoty na pieszczoty. Kobieta stwierdza, że z takim podejściem nigdy nie doczekają się dziecka, jej mąż stwierdza więc, że może to nie jest zły pomysł. Stwierdza, że widział zbyt wiele straconych żyć, by tworzyć nowe, Kim zapewnia więc, że ma już to za sobą i że będzie świetnym ojcem, bo nie szuka kłopotów. Nie zauważa, że za jego pasem ukryty jest pistolet.

Logan, Jubilee i wataha wilków odnajdują pasącego się jelenia, zwierzęta atakują więc swój cel. Jubes kładzie Shogo w pewnej odległości od jatki, by chłopiec się nie pobrudził. Hałas słyszą Brad i Kim, którzy postanawiają to sprawdzić, a widząc dziecko i stojącego nad nim wilka, mężczyzna bez namysłu sięga po broń i strzela. Słysząc to, Wolverine atakuje go, sam jednak zostaje postrzelony. Kim tymczasem porywa dziecko i razem zaczynają uciekać przed resztą watahy i wściekłą Jubilee. Dziewczyna o mało nie atakuje wilków, gdy stają jej na drodze, słaniający się Logan wyjaśnia więc, że bez postrzelonego samca alfa są one zdezorientowane. Jubiliaton dopada do przyjaciela i zaczyna go opatrywać, gdy jednak chce też pomóc wilkowi, okazuje się, że jest już za późno. Podnosi więc Logana i wykorzystując jego zmysły zaczyna tropić "porywaczy". Po jakimś czasie docierają w okolice ich obozu, gdzie słyszą startujący samochód, Jubilee rusza w pogoń, a wataha pędzi za nią, uznając za nową przywódczynię. Po chwili wampirzyca wskakuje na maskę auta i wyrywa przednią szybę. Rozbraja Brada i wyrzuca go z pojazdu, żądając zwrotu syna. Z Shogo na rękach podchodzi do mężczyzny, zamierzając ukarać go za postrzelenie jej przyjaciela i zabicie jego "krewnego", wtedy jednak Kim zaczyna do niej celować, każąc jej zostawić go w spokoju i stwierdzając, że chcieli jedynie pomóc. Jubes jednak puszcza to mimo uszu, gdy jednak pyta, czemu miałaby go oszczędzić, kobieta stwierdza, że "należy" on do niej i że musi się ona nim opiekować. Słysząc to, Jubilee każe jej uciekać i nigdy nie wracać. Gdy małżeństwo odjeżdża, Logan przyznaje, że nie był pewien, czy dziewczyna dokona właściwego wyboru, ta więc przypomina mu to, czego sama się od niego nauczyła – że jest czas na to, by być zwierzęciem, ale też na to, by być człowiekiem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 Annual #1 Wolverine vol. 6 Annual #1 Wolverine vol. 6 Annual #1 Wolverine vol. 6 Annual #1 Wolverine vol. 6 Annual #1 Wolverine vol. 6 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.