Avalon » Serie komiksowe » S.W.O.R.D. » S.W.O.R.D. #1

S.W.O.R.D. #1

S.W.O.R.D. #1

"No Time To Breathe" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po Secret Invasion agentka Brand nie jest już głównodowodzącą S.W.O.R.D. - dzieli tę funkcję z Henrym Gyrichem i nie jest z tego faktu zadowolona. Czy przybycie Beasta poprawi jej humor? Tylko na krótko, bo wkrótce dowie się, że Gyrich planuje pozbyć się z Ziemi wszystkich kosmitów.

Cytat

Gyrich: "Every alien present makes us more vulnerable. They have no business here. We need to send them home. We need to send them all home."

Streszczenie

Godzina 7.20, gabinet dowódcy S.W.O.R.D. Jeden z agentów informuje o najważniejszych problemach dzisiejszego dnia – grupa piratów z rasy Drenx grożąc najazdem żąda negocjacji, a pewien uciekinier ścigany przez łowcę nagród prosi o azyl. Do tego wykryli jakiś niezidentyfikowany sygnał. Gdy jednak prosi o rozkazy, Henry Peter Gyrich każe ukryć wszelkie informacje na temat tych kryzysów aż do dziesiątej – Brand musi mieć pracowity dzień. O wilku zresztą mowa, bo Abigail właśnie wpada do pomieszczenia, żądając, żeby Gyrich zlazł z jej fotela. Mężczyzna stwierdza, że współdowodzi agencją razem z nią, i wypomina jej, że pozwoliła na inwazję Skrullów. Przypomina, że równo o dziesiątej dziesięć muszą się udać na spotkanie z ich przełożonymi i wychodzi.

Godzina 8.50, San Francisco. Beast wsiada do podstawionego dla niego samochodu, niosąc jedynie jedną walizkę oraz dwie kawy i babeczkę na wynos. Auto wkrótce wznosi się nad zakorkowanymi ulicami i leci w kierunku odbudowywanego Peak.

Godzina 10.00, "Gravity Well", bar na Peak. Sydren próbuje przekonać pijącego na umór Lockheeda, że nie tego chciałaby jego przyjaciółka, gdy nagle otrzymuje listę niecierpiących zwłoki problemów, zostawia więc małego smoka sam na sam ze śmiejącymi się z niego bywalcami baru [co nie kończy się dobrze dla bywalców – przyp. S_O] i pędzi do Brand. Ta, gdy dowiaduje się o zagrożeniach, grozi odpowiedzialnym za niepoinformowanie jej agentom misją na powierzchni Słońca i niezwłocznie udaje się do sali z delegatami Drenxów, po drodze mijając właśnie przybyłego Beasta. Gdy jednak tylko wchodzi na spotkanie z kosmitami, Sydren informuje ją, że proszącym o azyl jest jej brat. Kobieta wyrusza więc na spotkanie z uciekinierem, zostawiając empatę z żądającymi niewolników piratami.

Na mostku Brand spotyka się ze swoim przyrodnim bratem, Lothim, który przysięga, że to wszystko wielkie nieporozumienie i jego aktualna robota była całkiem legalna, a ścigający go łowca nagród ubzdurał sobie, że ukradł on jakiś bezcenny artefakt. Abigail nie wierzy w ani jedno jego słowo i kontaktuje się ze ścigającym, którym okazuje się oryginalny Death's Head. Agentka informuje go, że nie zwykli wydawać uchodźców, najemnik proponuje więc jej procent z nagrody. Kobieta nie zgadza się i informuje cyborga, że jeśli jej brat rzeczywiście skradł ów święty obiekt, ten zostanie mu przesłany. Jeśli jednak spróbuje zaatakować uciekiniera, sami się z nim rozprawią.

Jakiś czas później Brand i Beast odprowadzają Lothiego do jego tymczasowej kabiny. Gdy jednak tylko odchodzą, ma tam miejsce eksplozja, a kosmita zostaje porwany. Jak się okazuje, statek Death's Heada posiada nadzwyczaj zaawansowane urządzenie maskujące i już po chwili mostek traci jego sygnał. Głównodowodząca każe więc przygotować statki Falchion One i Stiletto Zero i przygotować jej oddział specjalny – poza Sydrenem – do akcji. Sama razem z Hankiem udaje się do więziennej części stacji, prosząc mutanta, by nie zabierał głosu. Następnie oboje wchodzą do pomieszczenia, gdzie w gigantycznej szklanej tubie znajduje się robot, który z miejsca rozpoznaje McCoya i komplementuje ich związek. Brand każe mu się zamknąć i wyjaśnia sytuację z najemnikiem. Unit, bo tak nazywa się robot, znajduje sposób na chwilowe wykrycie zakamuflowanego pojazdu i przesyła agentce specyfikacje, dodając, że będą musieli zakłócić maskowanie od środka, gdy tylko się tam dostaną, i życzy powodzenia w misji ratunkowej. Po wyjściu z pomieszczenia Hank pyta, czy robot jest telepatą, ale Abigail nie ma czasu, żeby to teraz wyjaśnić.

Po chwili Falchion One startuje z Peak, a po chwili z pokładu statku startuje Stiletto Zero, lecący prosto w stronę wykrytego pojazdu Death's Heada. Myśliwiec wystrzeliwuje "torpedę przechwytującą" z Brand, Beastem i Lockheedem na pokładzie, a ci, po przebiciu się na pokład wrogiego statku, uruchamiają urządzenie zakłócające. Zostaje jednak ono natychmiast zniszczone przez gigantycznego Death's Heada.

Tymczasem na spotkaniu z przełożonymi Gyrich krytykuje politykę Brand i stwierdza, że pozwoliła na inwazję Skrullów, bo nie była w stanie zrobić tego, co konieczne. Stwierdza, że na Ziemi nie ma miejsca dla kosmitów i muszą wysłać ich wszystkich do domów."Not Yet"

Postacie:
* Abigail Brand, Lockheed
* Unit

Brand kończy mieszać z błotem kosmitę, który był na tyle nierozważny, by próbować ją wykiwać. Po chwili w jej gabinecie pojawia się Lockheed, który oczekuje wyjaśnień. Abigail próbuje go uspokoić i wyjaśnia, że nie mieli problemów z obliczeniem trajektorii gigantycznego pocisku, w którym została uwięziona Kitty Pryde [patrz Astonishing X-Men vol. 3 #19-24 i Giant-Size Astonishing X-Men – przyp. S_O], kłopotem jednak było zbliżenie się do niego w związku z magicznymi zabezpieczeniami, które wprowadzają w stan katatoniczny każdego, kto zbliży się do obiektu lub spróbuje go zatrzymać. Okultystom S.W.O.R.D. udało się jednak znaleźć na to rozwiązanie i z ich pomocą zbudowano pokrytego magicznymi symbolami satelitę, który orbituje pocisk. Dzięki temu dowiedzieli się więcej o budowie obiektu – okazało się, że substancja, z której został wykonany, twardnieje pod wpływem energii kosmicznej i obecnie jest tak wytrzymała, że nie są w stanie się przebić żadnymi konwencjonalnymi środkami, a dostarczenie tam i ochrona przed magią kogoś, kto byłby w stanie to zrobić, wymagałoby współpracy kilku Sorcererów Supreme. Na razie próbują zatrzymać lub chociaż spowolnić pocisk, jednak ich silniki są albo zbyt słabe, albo od razu ulegają magicznej osłonie. Brand ma jednak dobrą wiadomość – niedawno pocisk trafił na kurs kolizyjny z pewną grupą planetoid zamieszkanych przez kosmicznych nomadów, jednak bez problemu przeniknął przez nie. A to oznacza, że Kitty nadal żyje, po prostu jeszcze nie są w stanie jej stamtąd wyciągnąć. Wściekły Lockheed zrywa się do lotu i podpala biurko Brand.

Jakiś czas później, część więzienna Peak. Lockheed wlatuje do celi Unita, który od razu zgaduje, że jego nowy gość stracił kogoś bliskiego i pragnie go odzyskać. Stwierdza, że z chęcią by pomógł, ale żeby być użytecznym, musiałby być w stanie opuścić to pomieszczenie i głośno zastanawia się, czy ktoś byłby w stanie mu w tym pomóc. Smok zieje ogniem na szklaną tubę, w której znajduje się robot, nie przynosi to jednak efektu. Gdy zrezygnowany odlatuje, Unit stwierdza, że spodziewał się, że to nie poskutkuje – a przynajmniej jeszcze nie.

Autor: S_O

Galeria numeru

S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1 S.W.O.R.D. #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.