Avalon » Serie komiksowe » Ororo: Before The Storm » Ororo: Before The Storm #1

Ororo: Before The Storm #1

Postacie
  • * Storm
  • * Haklim, Nari
    * Achmed El-Gibar i jego strażnicy
    * doktor archeologii, Barret
Zapowiedź

Cofamy się w przeszłość, by przyjrzeć się młodości Ororo Munroe. Przyszła bogini nie była aniołkiem - tułając się po ulicach Kairu, zmuszona była kraść, by przeżyć. Ale to już przecież wiemy, pora dowiedzieć się więcej...

Cytat

Ororo: "You... you are a good friend, Haklim. And in this life, that is the greatest treasure."

Streszczenie

Meksyk. Świątynia Huitzilopochtli. Młody doktor archeologii w pełnym biegu przemierza walący się korytarz najeżony śmiertelnymi pułapkami. Ledwie zdążywszy go opuścić korytarz zapada się całkowicie. Pozostała jeszcze tylko jedna przeszkoda na drodze do zdobycia niezwykle cennego artefaktu: dolina wyścielona ostro zakończonymi skamielinami. Doktor łapie za jedną z lin zwisających swobodnie z zamiarem przeskoczenia rozpadliny. Lot zostaje przerwany, gdy lina nie wytrzymuje obciążenia i pęka, a doktor zaczyna spadać po łuku. Będąc prawie na drugim brzegu desperacko wyciągniętą ręką łapie za krawędź. Nad zwisającym teraz ze skarpy, pojawia się postać w białym garniturze i w kapeluszu. Nazwany przez doktora Barretem pyta, czy naukowiec odnalazł już poszukiwany artefakt. Obiecuje uratować doktora w zamian za znalezisko. Wisząc bezwładnie naukowiec sięga do swojej torby, z której wyjmuje artefakt i podaje go stojącemu nad nim Barretowi. Ten mając już skarb w rękach spokojnie przygląda się słabnącemu doktorowi, który w końcu nie wytrzymuje i puszcza trzymaną krawędź skały spadając w głęboką przepaść.


Egipt. Handlowa dzielnica Cairo. Trójka młodocianych złodziejaszków stoi nad luftem magazynu z żywnością. Dziewczyna o białych jak mleko włosach spuszcza się na linie do środka, podczas gdy na dachu pozostają jej towarzysze. Jedno z nich zamierza jednak opuścić pozostałych. Wywiązuje się krótka kłótnia, w efekcie której zdenerwowana dziewczyna imieniem Nari wybija z ręki chłopca o imieniu Haklim jabłko, a to wpada do środka magazynu, co stawia na nogi jego ochronę. Dziewczyna wewnątrz zostaje zmuszona do ucieczki. Błyskawicznie wspina się z powrotem na dach, po czym cała trójka rzuca się do ucieczki przeskakując z dachu na dach sąsiadujących budynków. W jednym miejscu chłopak jednak nie daje rady pokonać odległości i spada w dół wprost na uliczkę. Nari widząc to szybko sie ewakuuje, natomiast Ororo spieszy towarzyszowi na ratunek. Będąc już na dole oboje zostają otoczeni przez strażników z magazynu. Gdy ci już mają zamiar rozprawić się ze złodziejami, pojawia się znany i szanowany w okolicy Achmed El-Gibar, który jest jednocześnie protegowanym młodych złodziejaszków. Strażnicy przepraszają za swą pomyłkę. Achmed odbiera skradzione owoce i odchodząc pozwala zająć się przestępcami w dowolny sposób. Jednak strażnicy zauważają, że nie ma już kim się zająć, gdyż dziewczyna i chłopak zniknęli niezauważeni.


Trochę później. Nari opowiada innym młodocianym złodziejaszkom o nocnej eskapadzie. Jak zostali okrążeni i jak jej jako jedynej udało się wydostać z pierścienia, podczas gdy Ororo gotowała się do bójki. Nari uznała w tej sytuacji za najważniejsze uratowanie zdobytego już jedzenia poprzez ucieczkę z miejsca zdarzenia. Niektórzy ze zgromadzonych mają jednak wątpliwości, czy Ororo rzeczywiście mogłaby się tak zachować. Nari stwierdza zdecydowanie, że to już nieistotne, gdyż po Ororo pozostała jedynie jej wątpliwa sława. W tym momencie wchodzi Munroe wraz z Haklimem. Ten oskarża Nari, że ich zostawiła i uciekła, a teraz ma jeszcze czelność kłamać wszystkim w żywe oczy. Gotujących się na siebie powstrzymuje Ororo. W tym momencie pojawia się Achmed. Dzieli jedzenie pomiędzy dzieci za wyjątkiem Munroe, dla której brak kolacji stanowić ma karę za dzisiejsze niepowodzenie.


Później. Ororo siedzi samotnie na dachu wpatrzona w gwiazdy. Za chwilę przychodzi Haklim. Chłopak dochodzi do wniosku, że chyba nie nadaje się na złodzieja i pora poszukać innego zajęcia, nim będzie za późno. Dzieli się też z Ororo swoją kolacją. Dziewczyna wspomina, jak matka opowiadała jej o jej pochodzeniu, o płynącej w jej żyłach królewskiej krwi. Ororo miała być przeznaczona do wielkich rzeczy, ale sama zaczyna wątpić, czy to kiedykolwiek nastąpi. Haklim pociesza ją, że przynajmniej znała swoją matkę, podczas gdy on został porzucony przez rodziców, gdy był jeszcze malutki.


Dzień następny. Targowisko wypełnione po brzegi turystami i miejscowymi klientami stanowi idealne miejsce dla wszelkiej maści lokalnych drobnych złodziejaszków i kieszonkowców. Okazji nie traci również Ororo. Pozbawiwszy właśnie jakiegoś obcokrajowca portfela, zadowolona z siebie oddala się z łupem z miejsca kradzieży. Będąc już w bezpiecznej odległości wpada na strażnika z magazynu ,tego samego, który ścigał ją poprzedniej nocy. Dziewczyna rzuca się do ucieczki, jednak trafia w ślepą uliczkę. Na szczęście dla siebie przy jednej ze ścian stoi drabina sięgająca samego dachu. Ścigający Ororo strażnik wbiega w tą samą uliczkę, po złodziejce nie ma już jednak ani śladu. Widząc drabinę szybko wskakuje po niej na górę. Stojąc na dachu widzi dziewczynę wychodzącą z jednego z koszy ustawionych poniżej pod ścianą. Odchodzącą żegna stek wyzwisk skierowanych pod jej adresem.


Przechodząc obok jednego z miejscowych lokali Ororo zauważa wewnątrz swego protektora rozmawiającego z tajemniczym mężczyzną ubranym w biały garnitur i kapelusz. Poszukuje on złodzieja, najlepszego, jakiego Achmed jest mu w stanie udostępnić. Ten początkowo odmawia, jednak skuszony ofertą sowitej zapłaty obiecuje dostarczyć swojego najlepszego człowieka. Tymczasem na twarzy stojącej za szybą od strony ulicy Ororo kwitnie uśmiech na widok prezentowanej przez nieznajomego ilości gotówki.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Ororo: Before The Storm #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.