Avalon » Serie komiksowe » Nation X » Nation X #1

Nation X #1

Postacie
Zapowiedź

U wybrzeży San Francisco powstała Utopia - państwo mutantów. Co oznacza to dla X-Men? W tej serii poznacie odpowiedź.

Streszczenie

Młodzi mutanci wpadają do pokoju narad X-Men. Mercury zaginęła w jaskiniach i ponoć porwał ją jakiś duch. Dorośli nie chcą w to wierzyć i nie mają czasu się tym zajmować. Skany wykazały, że w tych tunelach nie ma nikogo żywego. Magneto zgłasza się na ochotnika do zbadania tej sprawy. Wyruszają na wyprawę, a Erick idzie przodem. Dzieciaki mają sporo obaw związanych z największym wrogiem X-Men. Magneto słyszy ich szepty i robi sobie z nich żarty. Kiedy dochodzą do ślepego zaułka, mistrz magnetyzmu otwiera ukryte przejście. Twierdzi, że to skrót. Kiedy mutanci wchodzą do pomieszczenia, widzą kilku Sentineli, którzy właśnie się uruchamiają. Dzieciaki zmuszone są się bronić. Oskarżają Ericka o zdradę. Ten jednak traktuje to jako test umiejętności i kiedy jeden z robotów zostaje pokonany, pstryknięciem dezaktywuje resztę. Po chwili grupa dochodzi do pozostałości po jakimś laboratorium. Na środku stoi urządzenie z wielką kulą na szczycie. Magneto naciska kilka klawiszy i z kuli wylewa się Mercury. Erick jest zadowolony z końca misji, jednak Cassily mówi mu, że naprawdę w pokoju obok widziała ducha. Mistrz magnetyzmu widzi, jak ktoś przechodzi przez ścianę. Każe wszystkim wyjść, ale dzieciaki zaczynają zadawać pytania. Magneto nie chce marnować czasu na dyskusję. Używa swoich mocy, aby wyrzucić młodych mutantów i zamknąć drzwi. Wchodzi do sąsiedniego pokoju, gdzie widzi swój hologram. To wiadomość, którą kiedyś nagrał na wypadek swojej śmierci. Nawołuje w niej do kontynuacji walki. Ludzie i mutanci nie będą żyć razem i nie można sobie pozwolić na żadne kompromisy. Po wysłuchaniu z sentymentem tej wiadomości Magneto wyłącza ją, a następnie z dzieciakami wychodzi na powierzchnię."Road Trip"

Scenariusz: James Asmus
Rysunki: Michael Allred

Postacie:
* Wolverine, Nightcrawler

Kurt dzwoni ze stacji benzynowej do Scotta. Odebrał już darowiznę od Pana Macguffinsa i jadą do domu. Tym czasem na zewnątrz Wolverine bije się z miejscowymi. Kiedy jeden z nich wpada przez okno, Nightcrawler decyduje, że najwyższy czas ruszać w dalszą drogę. Na zewnątrz stoi wielka cysterna z gazem, który jest darowizną, którą odebrali. Podróż jest długa i obaj mutanci nieźle się po drodze bawią. Logan dostrzega jednak coś dziwnego w zachowaniu kolegi i prosi go, aby powiedział, co leży mu na wątrobie. Kurt po chwili milczenia mówi, że ma wątpliwości co do ich działań. Odizolowali się od ludzi na wyspie, która była fortecą ich największego wroga, i na dodatek mieszkają z nim na niej. To nie jest sen, o który walczyli. James odbiera, że czas porzucić marzenia. Teraz to walka o przetrwanie. Cyclops musiał podjąć kilka bardzo trudnych decyzji i zebrał wszystkich w miejscu, które mogą nazwać swoim domem. Zasłużył swoimi działaniami na szacunek i Logan chętnie za nim będzie podążał. Te ciepłe słowa w kierunku Scotta wywołały zdziwienie i rozbawienie u Elfa. Zaczął żartować, co o mało nie skończyło się wypadkiem drogowym. Dyskusja kończy się, kiedy zbliżają się do mostu Golden Gate."Cold Shoulder"

Scenariusz: Chris Yost
Rysunki: Michael Bertilorenzi

Postacie:
* Iceman, Prodigy, Surge, Magneto, Colossus, Wolverine, Namor, Nightcrawler, Psylocke, Emma Frost, , Dazzler, Anole, Rockslide, Pixie, Loa, Stepford Cuckoos, Sunspot, Magma, Cannonball, Madison Jeffries, Dr. Nemesis, Kalita Rao,
* Toad, Bliss, Dragoness, Litterbug, Stinger

Toad, Bliss, Dragoness i Litterburg chcą przejąć kontrolę nad zasobami wody na Utopi. Słyszeli, że ma zostać wprowadzone racjonowanie wody, i w ten sposób chcą zdobyć władzę. Zasobów bornią Iceman, Prodigy, Surge i Dr. Nemesis. Bobby uprzedza ich, że woda przechowywana jest pod postacią bloków lodu i ten stan utrzymywany jest dzięki jego mocy. Bez niego nie ma żadnej wody. Przeciwnicy nie słuchają go jednak i rzucają się do walki. Zanim jednak docierają do bohaterów, padają na ziemię z powodu wyziębienia organizmu. Drake prosi, aby wezwano do nich oddział medyczny. Prodigy próbuje bronić napastników. Prawdopodobnie zrobili to ze strachu. Toad od tygodni bez skutku czeka na rozmowę z Cyclopsem.

Po tym wydarzeniu Iceman wraca do swojego codziennego schematu dnia. Najpierw bierze udział w spotkaniu najważniejszych mutantów, gdzie przedrzeźnia Namora. Następnie próbuje poderwać Dazzler, po czym na treningu daje łupnia młodym mutantom. Po tym małym rozruch, uzupełnienie zapasu kalorii i czas na sen. Kiedy w celu tej ostatniej czynności idzie do swojej kwatery, pod swoimi drzwiami zastał nieznaną dziewczynę. Dziewczyna przedstawia się jako Wendy. Kiedyś walczyła z X-Manem pod pseudonimem Stinger. Dziewczyna czuje potrzebę, aby z kimś porozmawiać. Słyszała pogłoski, że wszyscy na wyspie umrą. Bobby obraca to w żart, co dziewczyna źle przyjmuje i odchodzi.

Wieczorem na kolejnym zebraniu Iceman ponownie naśmiewa się z Namora, kiedy przychodzi informacja o pewnym incydencie. Dr Rao została wzięta jako zakładnik przez Stinger. Na miejscu jest Dr. Nemesis oraz dwoje członków New Mutants. Kobieta chce jednak rozmawiać z Icemanem. Na miejscu Drake dostaje relację od Magmy i Sunspota. Wendy żąda dostępu do Blackbirda, ponieważ chce opuścić wyspę. Drake podchodzi do kidnaperki i przekonuje ją, że cała sytuacja jest bez sensu. Wyspę można opuścić w każdym momencie. Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę. Pyta się dziewczyny, dlaczego przyszła do niego porozmawiać. Ona odpiera, że jest on członkiem oryginalnego składu X-Men i po prostu chciała usłyszeć od kogoś ważnego, że wszystko będzie ok. Bobby obiecuje, że wszystko będzie w porządku i nikt nie zginie. Wendy puszcza zakładniczkę i z płaczem pada w objęcia Icemana.

Później Iceman odwiedza w ambulatorium Toada. Przyniósł mu spory zapas butelkowanej wody. To nie jest to, co powinien robić. Jednak Cyclops nie ma czasu, a Jean nie żyje. Tak więc on musi żartować i robić dobrą minę do złej gry, podczas gdy sam jest przekonany, że to ostatnie dni mutantów na tej planecie."Testament"

Scenariusz: Scott Synder
Rysunki: David Lopez

Postacie:
* Colossus
* Nightcrawler, Magik, Cannonball, Sunspot, Magma, Karma

Colossus w swojej pracowni tworzy kolejną rzeźbę z metalu. Obserwuje to Kurt, który chwali dzieło kolegi. Peter nie jest jednak pewny swego dzieła. Jego ręce nie są tak pewne jak kiedyś. Nightcrawler zaprasza kolegę, aby później razem wybrali się na zewnątrz, po czym teleportuje się. Po chwili z zamyślenia wybudza Colossusa jakiś hałas. Okazuje się, że to Magik, która prosi brata o pomoc. Bez słowa wyjaśnienia teleportuje go na zewnątrz. Tam czeka na nich reszta New Mutants. Dostali oni za zadanie stworzenie ogrodu, jednak ziemia nie nadaje się do uprawy. Mają do dyspozycji stary traktor i chcą, aby Rosjanin pomógł im go uruchomić. Nie stanowi to problemu dla Petera, który używał podobnego modelu w domu. Przypomina to mu kilka historii z jego i Illyany dzieciństwa. Nie ma okazji jednak dokończyć opowieści, ponieważ jego siostra teleportuje go z powrotem do pracowni. Dziewczyna prosi, aby brat przestał przypominać jej, kim była. Zmieniła się i jest kompletnie inną osobą. Nie che wracać do przeszłości i być od niej uzależnioną jak Colossus. Ten zaprzecza. Wówczas Ilyana odsłania nową rzeźbę. Okazuje się, że to wielka litera X, na której wyryte są imiona poległych mutantów. Dziewczyna radzi bratu, że jeśli chce być kiedyś szczęśliwy, musi nauczyć się zapominać. Następnie Magik teleportuje się na zewnątrz. Colossus stoi w milczeniu przed swoja rzeźbą. Po chwili pojawia się Kurt, który przyniósł kilka komponentów potrzebnych artyście. Piotr dziękuje mu i oznajmia, że bardzo chętnie wybierze się na proponowany wcześniej spacer.

Autor: Spell

Galeria numeru

Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1 Nation X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.