Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #1

NYX: No Way Home #1

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie bohaterów NYX? Kiden Nixon i jej znajomi powracają. Trudno w to uwierzyć, ale ich sytuacja jest jeszcze gorsza. Po wydarzeniach House of M, na świecie pozostało mniej niż 200 mutantów, a komuś zależy na zmniejszeniu tej liczby. Gdy przyjaciel Kiden staje się ofiarą ataku, dziewczyna postanawia odkryć, kto jest winny.

Cytat

Kiden: "Life is such a bitch."

Streszczenie

W obskurnej sali szpitalnej przykuta łańcuchami i podłączona pod kroplówkę poturbowana Kiden leży na stole operacyjnym.

Manhattan, 48 godzin wcześniej. Kiden szpera w śmietniku w poszukiwaniu prezentu urodzinowego dla Bobby'ego. Znajduje uszkodzoną i śmierdzącą kulę świąteczną, którą, ku zdziwieniu Tatiany, uważa za bardzo dobry podarunek. Wracając do domu, dziewczyna wspomina, jak kiedyś wyglądało jej życie [NYX - przyp. Jim]. W mieszkaniu bohaterki zastają Bobby'ego karmiącego swego młodszego brata. Po chwili Kiden przejmuje ten obowiązek. Uważa Lil'Bro za cudownego dzieciaka, lecz w myślach przyznaje, że czasem czuje się przy nim dziwnie, gdyż on jakby jedyny znał ją bardzo dobrze. Do nastolatków dołącza niegdysiejsza nauczycielka, Cameron Palmer, która właśnie przyniosła im zakupy. Cameron stwierdza, iż dzieciaki powinny iśc do szkoły, tak jak ich normalni rówieśnicy. Każdy ma jednak poważny powód, by do szkoły nie iść, jak choćby Tatiana, która boi się Purifiers. Pani Palmer stara się zagrać na ambicjach podopiecznych i zostawia im parę książek, by nadrabiali zaległości.

W drodze do pracy Kiden prawie zderza się z nadjeżdżającym deskorolkowcem, jednak dzięki swym umiejętnościom zatrzymuje czas i spokojnie dochodzi do kawiarni, w której pracuje. Po wypełnieniu swych obowiązków, gdy bohaterka odpoczywa na schodach z tyłu, jeden z pracowników przynosi jej list. Jak się okazuje, jest to list zwrotny, gdyż jej matka, do której był zaadresowany, zmieniła miejsce zamieszkania. Kiden kuli się w bólu z tego powodu, a wszystko to nagrywa kamerą schowany w samochodzie zaparkowanym w pobliżu wytatuowany mężczyzna.

Z resztkami jedzenia zabranymi z pracy, bohaterka spotyka swych przyjaciół na mieście, gdyż dziś idą przecież na kolację do pani Palmer. Po drodze głowią się jak zdobędą kolejne 100$ na czynsz, który znowu został podniesiony. Tuż przed wejściem do mieszkania Kiden objawia się jej zmarły ojciec, krzyczący, by ta uciekała. Tymczasem Bobby i Tatiana juz otworzyli drzwi i całej czwórce ukazuje się przerażający widok zdemolowanego, zakrwawionego mieszkania Cameron.

Autor: Jim J

Galeria numeru

NYX: No Way Home #1 NYX: No Way Home #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.