Avalon » Serie komiksowe » Magneto Rex » Magneto Rex #1

Magneto Rex #1

Magneto Rex #1

"Ascendance"

Postacie
Cytat

Pilot myśliwca na widok Rogue: "Conntrol, I've got the undefined object in my visual and... you're not going to believe it... it's a... flying woman?!?"

Streszczenie

Dobry wieczór Państwu, łączymy się na żywo z Hammer Bay w Genoshy, gdzie znajduje się nasza reporterka – Trish Tilby. Jesteśmy być może światkami zwrotnego punktu w historii cywilizacji. Po latach życia w ukryciu, kiedy to ludzie bali się ich lub nie dowierzali w ich istnienie, mniejszość zwana mutantami wychodzi z cienia. Magneto, samozwańczy Mistrz Magnetyzmu i przywódca wspomnianej mniejszości, pod groźbą użycia siły, wymógł na Organizacji Narodów Zjednoczonych przekazanie władzy nad Genoshą – niewielką wyspą u wschodnich wybrzeży Afryki. Czyn ten wzniecił nową falę lęków nie tylko wśród zwykłych ludzi, którzy masowo uciekają z kraju, ale także wśród superbohaterów, którzy z obawą przyglądają się wydarzeniom. Większość zgodnie twierdzi, że zgoda ONZ nie zaspokoi przywódczych ambicji Magneto, a przejęcie władzy w Genoshy jest dopiero początkiem walki o dominację na Ziemi.


Magnus stoi na wzniesieniu, górującym nad pogrążonym w chaosie Hammer Bay. Niegdyś Genosha szczyciła się osiągnięciami cywilizacyjnymi, lecz od jakiegoś czasu kraj rozdarty jest wojną domową i jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Mutanci, będący klasą niewolniczą ruszyli przeciwko ludziom, którzy wykorzystywali ich jako tanią siłę roboczą. Stało się to za sprawą Magneto, który z dumą obserwuje, jak rodzi się nowe imperium. Jego imperium.


Niespodziewanie, Magnus zostaje zaatakowany przez magistratów na latającym skuterze. W pierwszej chwili daje się zaskoczyć, pogrążony w myślach i osłabiony po ostatnim starciu z X-Men [X-Men #87 - Gil], szybko jednak odzyskuje koncentrację i zatrzymuje silniki pojazdu, rozbijając go. Następnie podchodzi do żołnierzy i przypominając, że on teraz sprawuje tu rządy, daje im taki sam wybór, jaki ich rząd dał mutantom: mogą umrzeć lub żyć, by służyć. Obaj magistraci wybierają wariant pierwszy, więc Magnus postanawia spełnić ich życzenie. Dotyka ich i wyjaśnia, że postąpi humanitarnie, powoli odcinając dopływ krwi do mózgów. Nagle dostaje bólu głowy, który wybija go z koncentracji. Żołnierz natychmiast łapie za broń, lecz zanim zdąży wystrzelić, grunt pod stopami rozpływa się i pochłania go. Dokonał tego Mutate 201, który przybył poprosić Magnusa, by przemówił do oczekujących na niego wyzwoleńców.


Podczas gdy chaotyczna ewakuacja Hammer Bay trwa, tylko jedna osoba spokojnie siedzi w swoim biurze. Doktor Huxley, reprezentantka Genoshy w rozmowach z ONZ konsekwentnie odmawia opuszczenia miasta. To właśnie ona zyskała najwięcej na obecnym konflikcie, błyskawicznie wspinając się po szczeblach kariery, a teraz dostrzega dla siebie nowe szanse w imperium Magneto. Nie zamierza tego stracić, a wręcz przeciwnie - ma pewien plan.


Amelia Voght obserwuje z daleka płonący dom. Przez chwilę rozmyśla o swoich życiowych wyborach, ale zaraz koncentruje się na zadaniu, jakie jej powierzono: mieć oko na syna Magneto. Quicksilver właśnie ratuje dzieci z pożaru, a następnie gasi go, biegając wokół domku. Amelia myśli o jego życiu i tym, jak bardzo wpłynął na nie fakt, że jest synem jednego z głównych wrogów publicznych. Dostrzega w nim wiele cech ojca, jak siła i pewność siebie, ale zastanawia się, czy odziedziczył także jego słabości. Ma nadzieje, że nie, bo wtedy to, o co chce go prosić może okazać się niebezpieczne nie tylko dla niego. Czas na rozmyślania kończy się jednak, gdy Pietro zjawia się za jej plecami. Rozpoczynają rozmowę, w której szybko emocje Quicksilevra biorą górę i mimo protestów Voght, zmusza ją, by teleportowała oboje do Magneto, bo uznał, że musi wreszcie stanąć z ojcem twarzą w twarz.


Chwilę później, pojawiają się w centrum Hammer Bay. Pietro nie jest zorientowany w ostatnich wydarzeniach, więc Amelia opowiada mu o ostatnich wydarzeniach. Podejrzewa, że podejmując decyzję, ONZ liczył na to, iż problem Magneto i mutantów rozwiąże się sam, dzięki epidemii Legacy Virusa i wewnętrznym konfliktom. Quicksilver wie jednak, że jego ojciec do tego nie dopuści. Najpierw postanawia udać się na mały rekonesans, ale przebieżka po mieście tylko utwierdza go w przekonaniu, że źle się dzieje i trzeba coś z tym zrobić. Nie wie, że przez cały czas jest obserwowany przez kogoś, kto zamierza przejąć rządy na wyspie - to jeden z Mutów o numerze 665. gdy Pietro wraca do Amelii, ta przekonuje go, że jedyną szansą na powstrzymanie wojny domowej, jest pomóc Magneto w przejęciu całkowitej władzy i powstrzymaniu konfliktu. Może nie jest on najlepszą osobą do tej roli, ale w tej chwili jest jedyną szansą na powstrzymanie tego szaleństwa. Z niechęcią i obawą, Quicksilver przyznaje jej rację.


Rogue wybrała się w długi lot, aby przemyśleć kilka rzeczy. Nie może nic poradzić na zniknięcie X-Men [w Uncanny #368 - Gil], ani przywrócić życia Josephowi [który zginął w X-Men #87 - Gil], więc postanawia chociaż spróbować zrobić coś dla dawnego przyjaciela, mając nadzieję, że wciąż jeszcze nim jest. W tej samej chwili zostaje namierzona przez wojskowy samolot, którego pilot wzywa ją do kapitulacji, lecz ignoruje jego obecność i przyspiesza - musi jak najszybciej dotrzeć do Genoshy.


Podczas jazdy windą w głąb technologicznego kompleksy, Mutate 201 opowiada Magneto, jak wyzwoleńcy opanowali to miejsce. Gdy rozeszła się wieść o decyzji ONZ i jego przybyciu, a wojna domowa ustała nagle, magistraci opuścili je, by osłaniać eksodus ludzi ze stolicy, a wtedy rebelianci zajęli placówkę i wykorzystali ją do zakłócenia komunikacji przeciwników. Mut zostawia Mistrza Magnetyzmu przed wejściem do sali posiedzeń, gdzie oczekują go przywódcy rebelii: Philip Moreau, Jenny Ransome i Pipeline. Magnus od razu wdaje się w spór z tym ostatnim, wytykając mu, że przewodził kiedyś magistratom, lecz dyskusję przerywa pojawienie się Aldy Huxley, która z honorami wita nowego przywódcę. Magnus rozpoznaje ją, jako jedną z działaczek poprzedniego rządu i nie chce uwierzyć, że dobrowolnie współdziała z nowymi władzami. Doktor Huxley oświadcza jednak, że to ona doprowadziła do obecnego stanu rzeczy, prowadząc rozmowy z ONZ, ponieważ chciała położyć kres wojnie, rozdzierającej jej ojczyznę. Chociaż wciąż jej nie ufa, Magneto chciałby zapoznać się z jej propozycjami, ale Moreau przerywa im, zauważając, że wcześniej powinni zająć się nowym zagrożeniem dla pokoju na wyspie: Były Mut, imieniem Zealot, zgromadził wokół siebie sporą grupę zwolenników, by nie dopuścić do przejęcia władzy przez Magnusa. Zealot jest bratem Philipa Moreau i jako rodowity genoshanin uzurpuje sobie prawo do władzy, głosząc, że Magneto przez całe lata nie zrobił nic, by pomóc Mutom. Grono jego naśladowców wciąż rośnie, a od niedawna zaczęli występować zbrojnie przeciwko rządowi tymczasowemu.


Tymczasem, Pietro i Amelia umilają sobie wieczór, rodzinnymi pogaduszkami przy ognisku. Gdy dobiega do nich krzyk, Quicksilver natychmiast rusza na pomoc, chociaż Voght próbuje go zatrzymać. Nieopodal dwóch magistratów goni mutantkę, ale gdy ta się przewraca i zamierzają ją zabić, broń nagle znika im z rąk. To sprawka Quicksilvera, który teraz każe im się rozbroić i poddać, lecz nagle zostaje porażony prądem przez tą, którą próbował uratować. Wygląda na to, że ktoś zastawił na niego pułapkę, ale w tej chwili Amelia nie może pomóc. Na szczęście, zauważa nadlatującą Rogue.


Magneto wreszcie zasiadł na miejscu przywódcy w centrum kontroli i znalazł chwilę czasu, by przemyśleć sytuację. Martwi go obecny stan jego zdolności, ale, zwłaszcza teraz, nie może teraz okazać słabości, więc postanawia ukryć ten fakt. Niepokoją go też wygórowane ambicje Huxley i zagrożenie ze strony Zealota. Poza tym, uważa, że w obecnym rządzie brakuje jeszcze kogoś, wzywa więc Pipeline'a i, proponując rozejm, prosi, by zabrał go w pewne miejsce.


Po chwili, obaj pojawiają się gdzieś w Ameryce Południowej, gdzie zaszył się Fabian Cortez, po ostatniej nieudanej próbie przejęcia władzy nad Acolytes. Na widok Magneto, drży o swoje życie, ale Magnus oświadcza, że gotów jest darować mu wszystkie przewinienia (przynajmniej tymczasowo), jeśli Cortez przysięgnie mu bezwzględne posłuszeństwo. Nie mając innego wyjścia, Fabian zgadza się. Udzielając ostatnich ostrzeżeń, Magneto zabiera go do Genoshy.


W tym czasie, Rogue obserwuje zniszczone miasto, zastanawiając się, co powinna uczynić. Wie, że potrzeba silnego przywódcy, żeby zrobić tu porządek, ale nie jest pewna, czy Magneto jest właściwą do tego osobą. Podążając za większą grupą Mutów, trafia na wiec Zealota. Moreau ogłasza właśnie, że Magneto nie ma prawa mianować się władcą Genoshy, ponieważ nie wywodzi się stąd i nie doznał tych samych krzywd, co oni. Zamierza ukarać go za lata ignorancji wobec cierpienia Mutów i pokazać znaczenie tego słowa. To mówiąc, odsłania swój koronny argument: przywiązanego do krzyża Quicksilvera.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto Rex #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.