Avalon » Serie komiksowe » Genext » Genext #1

Genext #1

Postacie
Zapowiedź

Całkowicie nowy projekt Chrisa Claremonta ukazujący współczesność Uniwersum Marvela przy normalnym upływie czasu. Kim są bohaterowie na miarę XXI wieku? Co się stało z oryginalnymi X-Men?

Cytat

No-Name: „What’s wrong, Rico, why’re you so angry?”
Rico: „Truth, kiddo? I couldn’t care less about any of this. I want to play my guitar, not play at being a super hero.”

Streszczenie

[Historia rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach opisanych w maxiserii X-Men: The End]

Instytut Xaviera – Szkoła dla Uzdolnionej Młodzieży Charlesa Xaviera. W Danger Room piątka młodych mutantów: Olivier Raven, Becka Munroe, Colossus, Rico oraz No-Name spotyka się z X-23 na kolejnej sesji ćwiczeń. Widząc, iż Becka znowu nie przykłada się do zajęć, Laura przystępuje do ataku. Z nieznanych powodów Becka unika walki, co skutkuje mocnym kopniakiem w prawy bok i jej upadkiem. X-23 nakazuje tej młodej dziewczynie, by zaczęła się bronić, korzystając z mocy, którą posiada. Widząc, iż Becka zaczyna wycofywać się, a profesor Kinney rusza do kolejnego ataku, w obronie koleżanki stają Olivier i Rico. Taki obrót sytuacji wywołuje u X-23 jedynie uśmiech, gdyż jak sama stwierdza, uwielbia wyzwania. Po zadaniu kilku szybkich ciosów Rico, chwyta go za stopę i rzuca nim w Oliviera. Nagle za plecami X-23 pojawia się Colossus i stara się ją mocno trzymać. Niestety profesor Kinney w kilku szybkich ruchach wyzwala się z jego uścisku. Chwyta go za stopy i powoduje głośny upadek. W tym samym momencie No-Name prosi Beckę, by wstała i pomogła przyjaciołom, którzy walczą w jej obronie. Ta wykrzykuje do niej, iż nie może tego uczynić. Nie mogąc dłużej czekać, No-Name rusza do walki. Po zadaniu dwóch szybkich ciosów, Laura wyrzuca dziewczynę w kierunku nadbiegającego Rico. Ten unika wpadnięcia na koleżankę i zadaje celny cios X-23. Obserwujący przebieg ćwiczeń Beast i Cecilia wydają się być pod wrażeniem. Zwłaszcza Hank jest zadowolony z tego, co widzi. Tymczasem na dole zdenerwowana X-23 zaczyna wymierzać coraz mocniejsze ciosy Rico. Po zorientowaniu się, iż chłopak nie używa swoich mocy, otrzymuje niespodziewany i mocny cios, który wymierzył jej Olivier. Okazuje się, iż Rico wykorzystał moce, by kolega stał się niewidzialny i mógł zadać cios. Poirytowana Laura trzyma Rico w mocnym uścisku za szyję i prawą rękę. Wówczas jej oczom ukazuje się Olivier. Wściekła X-23 rzuca poobijanym Rico w kierunku Oliviera. Na odchodne wykrzykuje im, iż skoro nie potrafią sobie poradzić w Danger Room, to jak wyobrażają sobie sytuację, gdy staną przed prawdziwym zagrożeniem? Colossus chce sprawdzić, czy Becka dobrze się czuje, lecz ta w krótkich słowach mówi, że nic jej nie jest i wybiega z sali. Rico natomiast stwierdza, iż mało go interesuje cała zabawa w superbohatera. On chce tylko grać na swojej gitarze.

Becka siedzi w szatni zastanawiając się, co robić. Z jednej strony myśli, że nie powinna tu przybywać. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, iż tylko X-Men są w stanie pomóc jej powstrzymać to, co się z nią dzieje. Rozmyślania przerywa jej Olivier, który chciał zapytać, czy wszystko w porządku, gdyż tak szybko zniknęła. Na początku Becka stara się szybko zbyć chłopaka, by nie zobaczył, jak wygląda. Olivier zaczyna odchodzić, a dziewczyna uznaje, iż potrzebuje pomocy. Gdy zaczyna krzyczeć, by czekał, dostrzega w lustrze, iż znowu ulega transformacji.

Po chwili sytuacja z jej wyglądem wraca do normy i Becka wychodzi z szatni. Odbiera telefon, przez który otrzymuje informację o spotkaniu z dyrekcją szkoły w dniu jutrzejszym. Jest przekona, iż to oznaczać może tylko jedno: jej wyrzucenie. Akurat teraz, gdy zaczyna budować swoją przyszłość. Rozmyślania przerywa jej Rico. Proponuje jej, by udali się do jednego z klubów, gdzie będą się mogli odprężyć i zapomnieć o wydarzeniach z dnia dzisiejszego. Nim jednak wyruszą, mówi koleżance, iż muszą zająć się jej strojem.

W barze zabawa rozkręca się. Becka i Olivier tańczą na parkiecie. Tymczasem No-Name, Colossus i Rico siedzą przy stoliku. Rico jest niepocieszony, iż to Olivier realizuje plan, który wspólnie wymyślili, a który on zainicjował. To powoduje wybuch śmiechu u No-Name i Colossusa. Przypominają koledze, że w tym wypadzie do baru nie chodzi o niego, tylko o to, by Becka poprawiła sobie humor. Zaczynają rozmawiać na temat możliwości, iż Becka zostanie wydalona ze szkoły na jutrzejszym spotkaniu z dyrekcją. No–Name zastanawia się, czy Becka wróci w takiej sytuacji do Savage Land, na co Colossus odpowiada, iż nie, bo to wiązałoby się ze zbyt wieloma bolesnymi wspomnieniami. Po chwili zdaje sobie sprawę, że niepotrzebnie to powiedział. No-Name zaczyna go męczyć, by powiedział coś więcej. Rico mówi koleżance, by dała spokój, bo to jest prywatna sprawa ich towarzyszki. Becka tańcząca z Olivierem zaczyna mu opowiadać o tym, iż według jej obserwacji ich koledzy rozmawiają o niej. Po krótkiej wymianie zdań udaje się po napoje dla przyjaciół. Na jej drodze powrotnej staje kilku miejscowych, którym nie podoba się fakt wpuszczania do baru mutantów. Zorientowawszy się w tym, co się dzieje, Olivier stara się uspokoić towarzystwo. Jeden z miejscowych stwierdza, iż pozwoli przejść dziewczynie, jeśli go pocałuje. Ta wyraźnie zdenerwowana odpycha mocno chłopaka na zaskoczonego Oliviera. Po chwili Becka miażdżąc butelki, które trzymała w rękach, staje przed nim taka, jaka naprawdę jest. Na jej ciele pojawia się kilka tatuaży, a oczy świecą na złoty kolor. Olivier prosi ją, by się opanowała. No-Name stwierdza, iż Becka cudownie wygląda. Ta niestety powala się ponieść zwierzęcej naturze i szykuje się do ataku na chłopaka, który przedtem stał jej na drodze. Na szczęście między nimi staje Olivier i ponownie prosi, by się opanowała. Becka powoduje mocny powiew wiatru. Następnie wściekła odlatuje w kierunku chmur. Tam zaczyna się zastanawiać, co się wydarzyło i co robić dalej. Wokół niej zaczynają pojawiać się pioruny. Po chwili dochodzi do przekonania, iż straci wszystko, co osiągnęła, jeśli ucieknie od przyjaciół. Decyduje się wrócić do nich i zmierzyć z konsekwencjami swoich czynów. Na parkingu przed barem oczekuje na nią Olivier. Po krótkiej wymianie zdań chłopak całuje Beckę w usta. Informuje ją, iż jej przyjaciele zawsze będą u jej boku. Nigdy jej nie opuszczą. Następnie trzymając się za ręce kierują się do oczekujących na nich przyjaciół.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Genext #1 Genext #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.