Avalon » Serie komiksowe » GeNext: United » GeNext: United #1

GeNext: United #1

GeNext: United #1

"Pasage to India" part 1 of 5

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza generacja X-Men powraca! Najnowsza odsłona studentów Xaviera to dzieci i wnuczęta herosów, których znamy. Jednak po ostatnich wydarzeniach Becka Monroe, Pavel Rasputin i Olivier Raven nie są pewni, czy chcą wracać do szkoły. Po czujnym okiem Beasta GeNext powoli stają się drużyną podobną do tej, do jakiej należeli ich rodzice i dziadkowie.

Streszczenie

Hammer Bay, Genosha. Megan i Hank przylatują na wyspę po uczniów. Spotykają tam Val Cooper, która jest zdziwiona tym, że po dwudziestu latach dało o sobie znać Shadow X. Żegna się z Beastem i obiecuje dokładnie zbadać tę sprawę.

 

McCoy zwraca się do uczniów, informując ich, że teraz mają do wyboru dwie drogi: albo wrócą z nimi do szkoły i zrezygnują z bycia superbohaterami, albo zostaną w Genoshy i będą mogli zrobić, co zechcą. Mówi im, że mają cały dzień do namysłu i dopiero jutro rano powiedzą mu, co postanowili. No-Name informuje Beasta, że wybrała dla siebie imię i teraz będzie się nazywać Anne Marie.

 

Pavel, Rico i Becka rozbijają obóz. Młody Rasputin przypomina dla Rico słowa, że wraz z wielką potęgą, przychodzi wielka odpowiedzialność, a ten stwierdza, że słyszał je całe swoje życie. Mówi też, że są trzecim pokoleniem mutantów i teraz muszą podjąć decyzję, która będzie miała wpływ na całe ich życie.

 

Megan i Olivier wspominają jak porwał ich Sinister, gdy byli dziećmi. Raven mówi, że czuje się jak zdrajca wobec siostry i ojca, ponieważ został w szkole, kiedy oni zdecydowali się z niej odejść. Frost mówi, że będzie wspierać Oliviera i chce być razem z nim bez względu na to, jaką decyzję podejmie.

 

Pavel rozmawia z No-Name. Ta jest rozdrażniona, ponieważ widzi wszędzie duchy. Młody Rasputin stwierdza, że nie ma się czym martwić, duchy nie są ich wrogami, Anne Marie odpiera jego słowa mówiąc, że przyjaciółmi też nie są. Podziela radość Colossusa, iż nie uciekła i stwierdza, że teraz tylko musi podjąć właściwą decyzję.

 

Beast rozmawia z Cecilią. Ta informuje go, że do Genoshy zbliża się potężna burza. Hank stwierdza, że to duża wyspa i na pewna sobie poradzą, po czym kończy rozmowę.

 

W środku burzy. Sati jest atakowana przez dziwaczne stwory. Kiedy wszyscy są przy ognisku Megan wyczuwa, że ktoś jest w niebezpieczeństwie. Po chwili pokazuje wszystkim obraz astralny walczącej Sati. Młodzi mutanci szykują się do walki. Sekundę później zostają zaatakowani. Beast każe Becky przejąć kontrolę nad burzą. Kiedy jej się to udaje wykorzystuje pioruny do rozpędzenia stworów. Po walce Sati mówi, że potwory te służą dla Kalimy i prosi także młodych mutantów o pomoc w jej pokonaniu. Chwilę później uczniowie lecą razem z nią i Beastem X-jetem do Indi.

Autor: Selwa

Galeria numeru

GeNext: United #1 GeNext: United #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.