Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine » Death of Wolverine #1

Death of Wolverine #1

Death of Wolverine #1

"The End"

Postacie
Zapowiedź

To jest początek końca - "3 Months To Die" Kończy się właśnie tutaj!
• Początek końca jest tutaj... ŚMIERĆ WOLVERINE'A!
• "Three Months To Die", strata czynnika samouzdrawiającego -- to wszystko ptowadzi do tego. Najważniejszy moment tej dekady dla X-Men
•  Logan spędził cały wiek będąc najlepszym w tym co robi... ale nawet najlepsi w końcu polegną.
• Przez lata Logan był wojownikiem, bohaterem, renegatem, samurajem, nauczycielem i długo by jeszcze wymieniać. Ale teraz, największy bohater wśród X-Men odegra rolę, w którą się jeszcze nie wcielał. To wszystko w specjalnej miniserii, która ukazywać się będzie co tydzień.

Cytat

Wolverine: "Some people might come lookin' for me. Chances are this'll be the first place they'll check."
Barman: "Friends?"
Wolverine: "Probably not."

Streszczenie

Kolumbia Brytyjska, teraz. Ociekający krwią Logan opuszcza chatkę i rusza przed siebie, mijając górę zwłok.

Jakiś czas temu. W Budynku Baxtera Reed Richards stwierdza, że po utracie swego czynnika gojącego Wolverine musi uważać nie tylko podczas walki – przez swój szkielet jest narażony na białaczkę wywołaną metalem, a używanie pazurów może doprowadzić do najróżniejszych zakażeń. Stwierdza, że nie są najlepszymi przyjaciółmi, nie zamierza jednak pozwolić na jego śmierć – mutant jest zbyt ważny i dokonał w swym życiu zbyt wiele. Zapewnia, że będzie w stanie znaleźć sposób, by przywrócić mu zdolność regeneracji, do czasu jednak, aż tego dokona, prosi Logana, by gdzieś się zaszył. Ten zauważa jednak, że wieść się rozejdzie, a on stanie się poszukiwany.

Teraz. Logan chowa pazury i po dotarciu do pobliskiego miasta wchodzi do baru, gdzie dezynfekuje rany alkoholem. Prosi do telefon, a od swego rozmówcy – który nie słyszał od niego od jakiegoś czasu – dowiaduje się o zniknięciu tarczy Battlestara, wykutej z adamantium. Zapewnia więc, że nie ma z tym nic wspólnego i że zadzwonił, by usłyszeć przyjazny głos, po czym odkłada słuchawkę. Następnie wspomina barmanowi, że prawdopodobnie niedługo zjawi się ktoś, kto będzie go szukał, i że to prawdopodobnie nie będzie przyjaciel. Jakiś czas później, gdy po Loganie nie ma już śladu, w barze zjawia się Nuke z grupą najemników. Niewiele sobie robiąc z broni barmana oświadcza, kogo szuka, ten więc pokazuje mu wręczoną przez Logana mapę.

Wkrótce. Obserwując z jachtu oznaczone miejsce – molo na jednej z wysp – Nuke wysyła jednego ze swoich ludzi, by sprawdził zacumowaną łódź. Gdy jednak ten na nią wchodzi, eksploduje ona, a fala przewraca też statek najemników, Nuke każe więc pozostałym płynąć na ląd – gdy jednak tam dociera, jest już sam. Zauważa, że plaża wypełniona jest ciałami najróżniejszych szturmowców – jak wyjaśnia ujawniający się Logan, większość z nich zabiła się nawzajem, walcząc o to, kto będzie mógł go schwytać. Pyta, czy to super-żołnierz ich na niego nasłał, ten więc przyznaje, że jest tylko jednym z tych, którzy przyjęli kontrakt. Chwyta mutanta i ciska nim, a gdy ten uderza o głazy i nie podnosi się, łotr zaczyna się zastanawiać, czy go nie zabił. Logan jednak dźwiga się, stwierdzając, że nadal chce odpowiedzi, po czym zaczyna tłuc przeciwnika swoją własną głową. W końcu zakrwawiony Nuke przyznaje, że nagrodę można otrzymać tylko za żywego Logana – a nagroda ta jest niebotycznie wysoka. Wolverine oświadcza więc, że puści go żywego, tylko po to jednak, by przekazał innym wieść, że od teraz zabije każdego, kto stanie mu na drodze. Pyta też, kto wystawił na niego kontrakt, Nuke odpiera więc, że była to rządząca Madripoorem Viper.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1 Death of Wolverine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.