Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Sins Of The Past » Deadpool: Sins Of The Past #1

Deadpool: Sins Of The Past #1

Deadpool: Sins Of The Past #1

"If Looks Could Kill"

Postacie
Cytat

Najemnik: "Tom didn't say 'bring him back alive'! He said, 'preferably alive'!"
Deadpool: "Oh, now, see, who writes his dialogue? 'Bring him back in a box!' That is so much better! Or 'Bring him back... in pieces!' Look, tell him, I can work with him, if he wants to polish his routine..."

Streszczenie

Dwa tysiące więźniów przez całą noc słuchało krzyków jednego człowieka. Dwa tysiące umęczonych ludzi, dziękujących Bogu, że dzisiaj to nie oni przechodzą testy. Tym, który nie miał takiego szczęścia jest Tom Cassidy. Dyrektor więzienia oczekiwał szybkich rezultatów, więc doktor Killbrew zrobił to, za co mu płacą. Nigdy nie obiecywał, że będzie to łatwe i bezbolesne, zwłaszcza, że postępująca mutacja Toma, przekształcała jego ciało w żyjące drewno, jak wirus. Naczelnik został ostrzeżony, że człowiek, którego zatrudnia jest nieco ekscentryczny, ale ponieważ Sean Cassidy domagał się najlepszego eksperta do opieki nad kuzynem, pociągnął za odpowiednie sznurki i sprowadził go tutaj. Rozmowę przerywają im dziwne wibracje, które zdają się pochodzić od generatorów. Szybko jednak okazuje się, że wstrząsy się nasilają i zbliżają. Cokolwiek tu idzie, strażnicy gotowi są to zatrzymać, ale już po chwili Juggernaut osobiście wybija im z głów ten pomysł. Przyszedł tu, odbić swojego kumpla, po tym, jak dowiedział się, co z nim tutaj robią. Tom jest pół-przytomny, ale każe mu zabrać też doktora i jego akta. Cain spełnia jego życzenie, chociaż Killbrew strasznie się miota. Na jednej z jego teczek widać nazwisko: Wade T. Wilson.


Wade siedzi w barze gdzieś w Nowym Jorku i zabawia barmana oraz przygodną panienkę opowieścią o swojej walce z Wolverinem. Omotał się bandażami jak mumia i podpuszcza dziewczynę, że pokaże jej blizny po walce. Ona nie ma ochoty, ale mimo to, Wilson rozplątuje bandaże i straszy ją swoją paskudną facjatą, aż ucieka z knajpy. Barman prosi, żeby przestał straszyć klientów, bo interes i tak marnie idzie, ale Wade tylko zamawia następne piwo. Właściciel wyraźnie zainteresował się jego opowieścią, bo chce wiedzieć, czy to naprawdę Wolvie tak go urządził. Tak więc, Wilson opowiada mu swoją historię o raku, programie Weapon X i czynniku regeneracyjnym, a gdy tak nawija, nie zauważa, że do lokalu weszła grupa ludzi w dziwnych zbrojach i rozkładają się z bazooką za jego plecami. Orientuje się dopiero, kiedy odpalają pocisk, ale wtedy wszystko wylatuje w powietrze.


Dowódca każe odszukać ciało, ale zachować przy tym najwyższą ostrożność. Podwładni nie wiedzą, czym tak się martwi, ale szybko przekonują się, kiedy z gruzowiska wyskakuje Deadpool. Jest wściekły, bo rozwalili jedyną budę w której mógł spokojnie zjeść i za to zamierza zadać im dużo bólu. Jeden z żołnierzy strzela mu w głowę i wydaje mu się, że wygrał, kiedy Wilson wiesza się na nim bezwładnie. To jednak tylko sztuczka, dzięki której Wade zdołał się zbliżyć na tyle, by użyć noża. Kiedy padają dwaj następni żołdacy, dowódca rozkazuje przejść do planu B. Pojawiają się następni najemnicy z wielkim działem zamrażającym i zamykają Wilsona w bryle lodu. Gdy już cieszą się, że Deadpool zamilkł, dochodzi ich inny odgłos. Początkowo brzmi jak daleki gwizd, ale potem przybiera na sile i ogłusza ich, rozbijając przy tym lód. Banshee przybył w ostatniej chwili, by uratować nieszczęśnika przed najemnikami swojego kuzyna.


Dopiero gdy wyciąga Deadpoola z gruzowiska, zauważa, kogo uratował i zaraz zaczyna tego żałować. Ci dwaj spotkali się już i nie bardzo się lubią, ale postanawiają nawiązać chwilową współpracę, by dorwać uciekających zbirów. Ci jednak daleko nie dotarli, bo już w sąsiedniej uliczce zostali powaleni falą dźwiękową Syrin. Na widok Theresy, Wade od razu zaczyna bełkotać i przewracać oczami, [tak, to ich pierwsze spotkanie – Gil] jednak ona nie zauważa go, bo właśnie wypytuje ojca, dlaczego chciał pozwolić najemnikom uciec? W tej sytuacji jedyną szansą dla Wilsona jest wygrzebać z ruin jakieś piwo i włączyć się do dyskusji, tym bardziej, że padło w niej imię jego starego znajomego – Toma. Dowiaduje się, że Tom jest kuzynem Seana i wujem Theresy. Ponieważ to sprawa rodzinna, chcieli na własną rękę odnaleźć go i doprowadzić do więzienia. W ten sposób trafili tutaj, gdzie zastali jego zbirów, próbujących pojmać Deadpoola. Wade wyjaśnia, że miał pewne zaszłości z Tomem [od czasów Circle Chase – Gil] i pewnie dlatego znalazł się na jego czarnej liście. Jeśli jednak Cassidy nie chce go zabić, ale schwytać, musi mieć w tym jakiś cel. Banshee zamierza poszukać informacji w bazie danych Interpolu, a tymczasem Terry postanawia zostać z Deadpoolem, na wypadek, gdyby został znowu zaatakowany. Sean nie ufa mu, ale zgadza się, kiedy Wilson przypomina mu o pewnej przysłudze.


Gdy zostają sami i Wade proponuje Terry drinka, on zaczyna się unosić i krzyczeć na niego, że nie potrzebuje opieki. Nagle Deadpool wyciąga miecz i macha jej tuż nad głową, zatrzymując cios najemnika, który odzyskał przytomność. Rozpoczyna się pojedynek na miecze. Najemnik oświadcza, że Tom pozwolił im uszkodzić Deadpoola nawet poważnie, więc nie będzie przebierał w środkach. Chwali się przy tym, że jest wyśmienitym szermierzem, bo pobierał nauki u samego mistrza Huey Seh-Chin. To zabawny zbieg okoliczności, bo Wilson także go zna, a nawet sam nauczył go kilku sztuczek. Szybko zdobywa więc przewagę, ale kiedy zaczyna zagadywać do Theresy, przeciwnik zaskakuje go i obcina ulubioną dłoń. Tego już za wiele: nie dość, że przeszkadza mu w zalotach, to na dodatek jest źle wychowany i dlatego dostaje mało stylowe pchnięcie w brzuch.


Theresa jest przerażona, widząc, jak Wilson się wykrwawia. On jednak uspokaja ją, że teraz nastąpi to, co jest najfajniejsze w byciu Deadpoolem – ręka mu odrośnie. Mija kilka sekund, krew płynie, a dłoń się nie spieszy. Co więcej, upływ krwi sprawia, że Wade traci przytomność i teraz to Terry musi się zająć nim.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: Sins Of The Past #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.