Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men » Dark X-Men #1

Dark X-Men #1

Dark X-Men #1

"Journey To The Center Of The Goblin" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Z pyłu po "Utopii" powstają Dark X-Men. Mystique, Dark Beast, Weapon Omega i Mimic to mutanci zatrudniani przez Osborna. Ale co X-Man, Nate Grey, ma z nimi wspólnego?

Streszczenie

Kwatera główna X-Men. Nowy Jork.
Norman Osborn, jako mentor nowej grupy mutantów, prezentuje swym podopiecznym nagranie telewizyjne o ostatnich incydentach, które miały miejsce w Burton w stanie Kalifornia. Mieszkańcy tego miasta, lunatykując, zaatakowali policjanta, w kółko powtarzając: "Jestem X-Manem", po czym rozbudzili się i stracili pamięć. Norman chce, aby sprawdzili, co jest przyczyną tego niewygodnego dla niego wydarzenia. Dodaje, że powinna to być misja badawcza, przeprowadzona bez żadnych interwencji mogących zepsuć ich reputację. Gdy wszystkie informacje zostają przekazane, Norman wychodzi w towarzystwie Mystique, która przybiera postać Jean Grey. Po chwili zdziwienia Osborn pyta swoją towarzyszkę, co sądzi o nowym składzie X-Men. Według niej najrozsądniejszą osobą w drużynie jest doktor McCoy, Pointer jest szalony, lecz zmienia się, a Mimic cierpi na depresję. Oznajmia, że pochlebia jej fakt, iż Norman na tyle się jej boi, że umiejscowił bombę w jej ciele.

X-Men przylatują do Burton. Mistique prosi swoich towarzyszy, aby podczas tej misji byli jak najbardziej normalni, a następnie wspólnie udają się do szpitala przesłuchiwać sprawców ostatnich wydarzeń.

Pokój szpitalny.
X-Men próbują dowiedzieć się czegoś od pana Fennera. Beast od razu spryskuje go gazem, który ma uczynić go prawdomównym. Mimic mówi, że pacjent nie jest mutantem, lecz po chwili dzieje się coś niezwykłego. W mężczyźnie nagle budzi się czynnik X, za sprawą czego Calvin kopiuje jego zdolności i widzi własną mroczną przyszłość, w której zabija żonę i dziecko. Na domiar złego, szaleć zaczyna Omega, który traci władzę nad własnymi mocami. Wszystko zmierza ku eksplozji i Michael zmuszony jest się ewakuować. Rankin jest załamany i nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Tymczasem Omega niszczy bibliotekę publiczną i atakuje śmigłowiec telewizyjny.

Dark Beast spryskuje Mimica gazem, który sprawia, że traci zahamowania. Calvin leci powstrzymać Omegę. Wspólnie niszczą pomnik burmistrza.

McCoy postanawia powstrzymać radiacyjne zdolności Fennera, wstrzykując mu pewien preparat. Zatrzymuje go Raven, oznajmiająca, iż jeśli jakaś osoba zginie, Osborn aktywuje bombę znajdującą się w jej wnętrzu. Nagle z pacjenta wychodzi świecąca jasnym światłem postać, zwracająca się do Mystique pod postacią Jean "matko". Parę sekund później okazuje się, że to proszący o pomoc Nathan Grey.

Autor: Damiano

Galeria numeru

Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1 Dark X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.