Avalon » Serie komiksowe » Beast » Beast #1

Beast #1

Beast #1

"Bad Karma"

Postacie
Cytat

Beast (walcząc ze Spiral) "Did I hear someone mention 'maneuverability'? I've been told I should consider it as a middle name. What do you think? Hank Maneuverability McCoy... Too ostentatious?"

Streszczenie

Busz australijski. Siedzący przy ognisku Aborygen - Gateway - otwiera portal teleportacyjny, przez który wchodzi Viper. Kobieta jest wyraźnie zachwycona i wypytuje mężczyznę o istotę jego mocy. Nie doczekawszy się reakcji z jego strony zaczyna się irytować, ale zostaje uspokojona przez Spiral.


Hank McCoy wychodzi z Baru Harry'ego prowadząc monolog na temat Avengers, kiedy nieoczekiwanie jego umysł zostaje zawładnięty przez Xi'an Coy Manh, która przeprasza go za to, że używa na nim mocy i prosi, by się nie opierał, bo to tylko potęguje ból.

Wkrótce okazuje się, że Karma chce użyć Beasta do odnalezienia jej zaginionego młodszego rodzeństwa - bliźniąt Leonga i Nga. Poszukiwania zaczyna w siedzibie Hellfire Clubu, gdzie zmusza Hanka do użycia siły na jego pracownikach. Każe mu pozostawić jednego do przesłuchania. Zaczyna wypytywać mężczyznę, a kiedy nie uzyskuje satysfakcjonującej odpowiedzi, grozi mu. Nagle Hank, który wykorzystując jej dekoncentrację wyswobodził się spod działania jej mocy prosi ją, by się opamiętała.


Instytut Xaviera. Sam Guthrie robi Xi'an wymówki - pyta co sobie wyobrażała, atakując Hellfire Club. Dziewczyna odpowiada, że jest zdesperowana. Twierdzi, że Hellfire przekazał jej rodzeństwo Viper. Hank zauważa, że o tym dowiedzieli się włamując się do komputera organizacji, nie zaś w sposób, którego zwolenniczką jest Karma. Pyta dlaczego Wietnamka nie poprosiła X-men o pomoc, zamiast go wykorzystywać. Zirytowana Shan mówi, że X-men wiedzieli o jej poszukiwaniach od kiedy dołączyła do New Mutants, ale nikt nie raczył jej zaoferować swojej pomocy. Hank zauważa, że nigdy nie dała nikomu takiej szansy, na co Sam mówi, że teraz to robi.

Chwilę później Beast decyduje się użyć Cerebro w celu odnalezienia Leonga i Nga, choć nie jest pewien, czy uda mu się nad nim zapanować. W momencie kiedy chce go uruchomić, Karma wydaje z siebie okrzyk bólu. Mówi, że wie, gdzie są bliźniaki - czuła ich cierpienie i jakimś sposobem dowiedziała się, że są w Body Shop'ie Spiral. Na wieść o tym Sam z wrażenia upuszcza szklankę wody wylewając jej zawartość na Shan. Hank strofuje go, po czym każe mu znaleźć informacje na temat Body Shop.


Tymczasem w samym Body Shop'ie. Spiral oznajmia, że udało jej się powiadomić Karmę o tym, gdzie są dzieci. Viper wyraźnie się cieszy. Spiral informuje kobietę, że proces rekonfiguracji komórkowej bliźniaków dobiegł już niemal końca. Przez chwilę obie kobiety dyskutują o "pracy" Spiral, potencjale dzieci i motywach działania Viper.


Instytut. Na prośbę Sama Shan opowiada pokrótce historię swoją i bliźniąt. Kiedy jej rodzice zmarli w drodze do USA, dziewczyna obiecała, ze będzie się do końca opiekowała Leongiem i Nga. Kiedy jej wuj dowiedział się o jej możliwościach, użył dzieci by ją szantażować. Dziewczynie udało się uwolnić rodzeństwo, choć by to osiągnąć musiała walczyć ze Spidermanem. Następnie Karma dołączyła do New Mutants. Wkrótce potem Leong i Nga zostali użyci jako pionki w walce przeciwko X-men. Udało się ich uwolnić, ale po kilku miesiącach znów zaginęli i od tej pory Shan ich nie widziała. Dziewczyna wyraźnie się obwinia, pyta, czy dzieci zostały stworzone, by ukarać ją za przewinienia. Sam każe jej przestać pleść bzdury i pociesza mówiąc, że nie jest sama i że z pomocą Beasta i jego samego uda się uwolnić bliźnięta.


Spiral mówi, że proces dobiega już końca. Viper oznajmia, że jest zawiedziona faktem, że nie mogła słyszeć krzyku cierpiących dzieci. Następnie prosi Spiral, by postarała się aby dołączyła do nich Karma.


Beast oznajmia, że Body Shop znajduje się w czymś w rodzaju alternatywnej rzeczywistości i że nie można się tam dostać za pomocą normalnych środków lokomocji. Nagle rozlega się alarm oznajmiający wtargnięcie na teren Instytutu. Sam chwyta Karmę i Beasta i wylatuje na zewnątrz, gdzie czeka Spiral. Shan zaczyna jej wygrażać, ale kobieta z łatwością blokuje jej moce. Sam i Hank atakują ją, ale Canonball nie ma szans z jej magią. Inaczej rzecz ma się z Beastem, który dzięki swojej zręczności niemal pokonuje Spiral, jednak gdy już ją chwyta, ta teleportuje się by stanąć obok nieprzytomnych Sama i Shan, po czym otwiera portal do Body Shop. Hank w ostatniej chwili weń wskakuje.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Beast #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.