Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #16

Bishop: The Last X-Man #16

Bishop: The Last X-Man #16

"Dream's End" - part 3

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Adios kid, get ready fer a world o' pain"
Bishop: "Sabretooth! Turn and face me villain"

Streszczenie

Wyspa Muir płonie. Nad Rahne pochyla się Sabretoot oznajmiając ,że uwielbia smak mutantów. Później zajmie się adaptowaną matką. Słysząc to Rahne przemienia się w Wolfsbane. Creed bez problemu radzi sobie z wilczą postacią Rahne, a gdy zamierza zadać jej śmiertelny cios, pojawia się Bishop. Energia rzuca Creedem o ścianę, a Bishop oznajmia aby spróbował walczyć z kimś kto nie jest bezbronny. Bishop uwalnia Rahne spod odłamków które ją przygniotły. Poleca jej jak najszybciej znaleźć Moirę i chronić ją, nie wiadomo bowiem ilu członków Bractwa znajduje się na wyspie. On zajmie się Sabretoothem. Rahne biegnie na poszukiwanie Moiry, zaś Lucas odwraca się w sronę Creeda. Ten rusza w jego stronę, mówiąc ,że wie jak działa jego moc. Skoro Bishop trafił go silnym energetycznym uderzeniem, oznacza iż się rozładował i nie może już mu zaszkodzić. To powiedziawszy skacze na Bishopa. Ten jak się okazuje ma dość spory zapas energii bowiem kieruje w stronę Creeda potężny strzał energetyczny powalając go na ziemię. Bishop wychodzi z ruin na zewnątrz, gdzie niespodziewanie w deszczu dostrzega senatora Kelly. Zaczynają rozmawiać usiłując przekonać się do swych wizji, gdy pojawia się Wolverine. Skacze na Kelly'ego, lecz Lucas go łapie. Wściekły Wolvie oznajmia, iż była to Mystique, na co Bishop odpowiada iż wiedział o tym. Zamierzał przekonać ją aby porzuciła swe szalone plany zamiast ją zabijać, teraz zaś znowu im uciekła. Nieopodal Wolfsbane spogląda na Toada wiszącego na własnym języku, gdy pojawia się Rogue pytając czy znalazła już Moirę. Wówczas Rahne zostaje trafiona po czym pada na ziemię. Nieopodal stoi Mystique, mówiąc iż Wolfsbane już nigdy nie będzie sobą, w ręku zaś trzyma broń którą Forge dawno temu odebrał moc Mystique [Uncanny X-Men #185].


Bishop i Logan przetrząsają ruiny. Znajdują umierającą Moirę, przygniecioną odłamkami. Moira szepcąc informuje ich, że Mystique zmieniła wirusa spuścizny tak, aby atakował ludzi. Lecz dzięki temu Moira znalazła wreszcie lekarstwo. Jest w stanie wyleczyć mutantów z wirusa.


Mystique atakuje Rogue, mówiąc ,że swego wirusa stworzyła dla mutantów. Wyeliminuje on z powierzchni ziemi ludzi, pozostawiając ją dla nich. Rogue zaczyna z nią walczyć. Wytrąca jej z ręki broń, a Mystique pada na kolana prosząc o pomoc. Rogue zamierza zabrać ją do Profesora, okazuje się jednak iż to kolejny podstęp Raven. Zza pleców wyciąga nóż wbijając go w brzuch Rogue. Pojawiają się Bishop i Logan niosący Moirę. Bishop celuje z pistoletu do Bishopa, zasłaniając się Rahne. Nie zamierza się poddawać, pomimo iż słyszy ,że to koniec. Oznajmia, że zabiła już dzisiaj jednego z członków X-Men, na dodatek własną córkę, zaś teraz celuje do nich z broni Forge'a. Logan poleca Lucasowi, aby gdy tylko go postrzeli zabił ją, lecz okazuje się że nie jest to konieczne. Rogue podnosi się przebijając Mystique pazurami Wolverine'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.