Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #15

Bishop: The Last X-Man #15

Bishop: The Last X-Man #15

"...Been A Long, Lonely, Lonely, Lonely, Lonely, Lonely Time!"

Postacie
Cytat

Deathbird, do Bishopa: "Only you are close enough to being worthy of serving me...So serve me now as you can best...by insuring my own life...as my shield !"

Streszczenie

[Uwaga: Ta historia ma miejsce przed X-Men #107 i Maximum Security #2 -Spence]


Załoga kosmicznego statku zbliża się do stacji. Jak pokazują wskaźniki, komunikacja, utrzymywanie życia oraz tarcze padły całkowicie, nie ma też śladu życia. Najwidoczniej ta, której szukają nie żyje, a stacja jest wymarła i unosi się gdzieś w kosmosie. Teleportują się na pokład, a dowódca nakazuje zachowanie czujności - mogła przecież zamaskować swoją obecność przed ich detektorami, a ściany w tym miejscu mają oczy. Ona z pewnością tutaj jest, nie może uciekać bez końca, a jedyne co znajduje się wokół to przestrzeń kosmiczna.


Nagle, niedaleko stacji z portalu wyłania się coś na kształt różowej komety, któa, ciągnąc za sobą chmurę pyłu, zmierza wprost w jej kierunku.


Astronauci odnajdują kolejnego martwego obywatela imperium Shi'Ar - to już czterdziesty siódmy. Dostają odczyty: coś z zewnątrz zbliża się do nich. Po pewnym czasie, obce ciało uderza w stację. Wpadło 13 poziomów wyżej i przeszło przez 16 pokładów.


Pokiereszowany Bishop, ciągle nawołując Michaela, otwiera oczy. Ktoś, ściagając hełm mówi, że był pewien jego przybycia. To Deathbird, która chwyta kask w dłoń i uderza Bishopa w twarz na odlew.


Kobieta, podtrzymując mężczyznę, pomaga mu iść. Nie wie przez co on przeszedł, ale wie, że wrócił dla niej. To potwierdza, iż jest on dla niej wyjątkowy. Prosi, by był dzielny. Wyczuwając czyjąś obecnść, instynktownie obraca się celując z broni. Postacie mówią, żeby w imieniu Imperium rzuciała broń i odsunęła się, a oni zabiorą teraz od niej klucz. Ignorując prośby, Deathbird rzuca się w bok, strzelając do nich. Widząc, że jej broń została zniszczona celnym strzałem, chowa się za Lucasa, trzymając go jak tarczę. Widząc w kogo trafiają, astronauci zaprzestają strzelać, co rywalka skwapliwie wykorzystuje, uciekając przed nimi na niższe poziomy. Jednak mają teraz większy problem - cała energia laserowa została zaabsorbowana przez mutanta, który teraz jest przeładowany i chyba może eksplodować.


Bishop, odzyskawszy przytomność, zdaje sobie sprawę, że osobą która go obudziła jest Charles Xavier wraz z piątką Skrulli - Kadrą K, którą wyszkolił, w korzystaniu ze swoich zdolności. Są oni mutantami, a przybyli tutaj z bardzo ważną misją. Zdziwionemu Bishopowi wyjaśnia, że otrzymał w darze od Shi'Ar kombinezon, który umożliwia mu chodzenie, otrzymał także i drugi prezent, lecz został on skradziony przez Deathbird. Czarnoskóry mutant ma mętlik w głowie, więc profesor prosi, by otworzył przed nim swój umysł. Po chwili zna już całą historię z alternatywnego czasu. Mówi, że najprawdopodobniej znalazł się tutaj, ponieważ była kochanka jest dla niego jak tymczasowa przystań. Niech jednak nie zapomina, że gdy Apocalypse chciał zawłaszczyć moc Dwunastki [crossover "The Twelve" - Spence], wykorzystał moce Shard do sprowadzenia go. Lucas kończy wątek mówiąc, że nie jest to dla niego ważne i pyta o uciekinierkę. Charles odpowiada, że gdy pojawił się niedaleko niej, uznała go za anioła, który przybył na ratunek. Wymordowała całą załogę, a powstrzymać można ją tylko, gdy się ją złapie. Kontynuuje lecz mutant nie słucha - widząc trupy załogantów, już wie co ma uczynić. Odmawia, gsy Xavier nakazuje Skrullom, żeby zabrali go na pokład statku - pójdzie z nim.


Idąc korytarzami kosmicznego wraku, Bishop dowiaduje się o czymś zwanym "Maximum Security" - ziemia stała się planetą penitencjarną i wszystkie galaktyczne imperia wysyłają na nią niechcianych więźniów. Dookoła planety utworzono barierę, przez którą nikt nie może się wydostać, jednak profesor ma w niej uwięzionego studenta - młodego Skrulla o imieniu Z'Cann, do którego musi dotrzeć. Deathbird wykradła klucz, umożliwiający przejście przez systemy bezpieczeństwa. Charles stwierdza, że jeżeli uda im się dostać do X-Men, będzie to najlepsza szansa do zniszczenia bariery. Nagle zatrzymują się, a Xavier zostaje powalony strzałem. Prosi ucznia, by podążał za kobietą - strój potrzebuje trochę czasu na naprawienie się. Mutant rusza, ale po przejściu kawałka korytarza, dostaje cięzkim odłamkiem złomu w plecy, a następnie kilka ciosów. Stara się sięgnąć po broń. Deathbird strzela mu w dłoń, jednak mężczyzna oddaje jej taką samą energią. Zmarznięta kobieta kładzie ukradziony przedmiot na ziemię i wykorzystując chwilę wahania, otwiera śluzę. W ostatniej chwili, Lucas chwyta za dźwignię i zamyka wrota. Przybyły profesor mówi, że słyszał wystrzał, na co Bishop odpowiada, że nie wie co się stało. Nie wiedzą co przyniesie przyszłość, ale mają przynajmniej klucz. Xavier pyta czy jest gotów stawić czoła niebezpieczeństwom, któe na nich czychają, Bishop zaś odpowiad, iż może na niego liczyć.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.