Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #5

Bishop: The Last X-Man #5

Bishop: The Last X-Man #5

"The Kith Trilogy" - part 2: "In The Hall Of Mountain King"

Postacie
Cytat

Link: "I'm guessing we've found the lost citizens of Dunduine."
Scorch: "And so the glamour and the legend of the newest would-be heroes grows..."

Streszczenie

Kirthowie zabrali grupę mutantów do wnętrza gigantycznej formacji skalnej, gdzie zamieszkują. Bishop przemawia do Kalina Karth Kitha, drugiego syna Kola, władcy Kithów. Mówi, że przyszli tu z własnej woli i chcą wykupić towarzysza, który, jak mają nadzieję, jeszcze żyje. Ostrzega króla przed plagą, która dokucza im wszystkim. Kith odpowiada, że widział już takich, którzy starali się wyglądać na twardych. Lucas przyznaje mu racje - są potężną rasą, ale wszystko co żyje jest zagrożone przez Chronomancera i tylko połączone siły wszystkich są w stanie go pokonać. Link stara się telepatycznie odszukać Noma i przeszukać myśli króla, lecz jej wysiłki spełzają na niczym, bo stwór jest odporny na tego typu ataki. Potwór pyta czy myśleli, że uda im się dobić targu z Kithami. Sam ma dla nich lepszą ofertę.


W międzyczasie, burmistrz Dunduine informuje Michaela, że poświęcenie jego towarzyszy nie zostanie zapomniane. Chłopak, nie wiedząc co ma czynić, zaczyna bez celu spacerować po mieście. Wyczuwa sa sobą obecność jakiejś osoby, więc mówi, że jest tutaj nowy i nie ma żadnych pieniędzy, po czym prosi żeby go zostawili. Nagle przed nim pojawia się zakapturzony osobnik. Po chwili chłopak znika.


Jaskinia Kirthów. Mutanci są otoczeni przez żołnierzy Chronomancera. Pierwsza do ataku przystępuje Jinx, jest jednak niedostatecznie szybka i cios króla wyrzuca ją w powietrze. Król stwierdza, że podjął decyzję dobrą dla swojego gatunku. Broń rudowłosej upada pod nogi Bishopa, który wykorzystuje sytuację i pobiera z niej energię. Nie wystrzeli jej jednak we władcę, bo przewraca go Scorch, ratując tym samym przed atakiem innego stwora. Cała siła uderzenia zostaje wystrzelona w podłogę, która zapada się.


Młodzi zostali oddzieleni od przywódcy. Po chwili, Link dostrzega coś dziwnego - setki ludzi uwięzionych w przezroczystych kapsułach.


Lucas słyszy grzechotanie metalu o metal. Pyta, kto tam jest. Na wszelki wypadek mówi, że nie chce nikogo skrzywdzić.


Link zauważa, że wszyscy ci ludzie nadal żyją, Scorch stwierdza, że Nom musi być gdzieś wśród nich, Jinx zaś orzeka, że i tak wszystkich uwolnią. Dla telepatki priorytetem jest odnalezienie Bishopa. Scorch obstaje przy swoim, kobieta jednak mówi, że jest ich za dużo - oni czują jej obecność i nawołują do niej. Nagle staje jak wryta. W położonym naprzeciwko niej pojemniku unosi się Nom. Scorch, tworząc z płomienia nóż mówi, że to szaleństwo wreszcie się skończy.


Rozmówca wyczuwa zapach Kalina i sądzi, iż właśnie odnalazł kamrata. Bishop chce zobaczyć z kim rozmawia, więc tamten prosi, żeby podszedł bliżej. Pochodnia oświetla przykutego do skały Kirtha - Kinlana Karth Kitha, pierwszego syna Kola i jego prawowitego dziedzica. Jego ojciec przewodził narodowi z dumą i on także chciał tak czynić, jednak jego brat głupiec dostrzegł szansę na dominację, którą skrzętnie wykorzystał, a teraz prowadzi ich ku wymarciu. Bishop przerywa mu - kajdany są zbyt mocne, by sobie z nimi poradzili. Stwór pokazuje mu tunel, na końcu którego wyczuwa pomoc.


Uwolnione dzieci panikują, więc Jinx stara się je uspokoić. Scorch myślał, że będą bohaterami, a tymczasem może się okazać, iż jedyne co na nich czeka to śmierć w zapomnieniu. Do jaskini wchodzą dwaj zakapturzeni osobnicy i bez większych problemów sprawiają że mutanci znikają. Po chwili w pomieszczeniu pojawia się Lucas. Ludzie tłumaczą mu, że są zaginionymi mieszkańcami Dunduine, a jego towarzysze uwolnili ich, a potem znikneli. Mutant wie, że są zmęczeni, ale pyta ich na jak silnych się czują.


Dunduine. W głowach młodych mutantów kłębi się mnóstwo pytań. Przerywa im wejście Michaela, który tłumaczy, że ktoś powiedział mu, że wkrótce tu przybędą. Mężczyzna, który trzyma rękę na ramieniu chłopaka mówi, że Bishop także wkrótce tu będzie. Tym który wypowiada te słowa jest Świadek. Prosi, aby byli cierpliwi - na wszystkie pytania usłyszą odpowiedź. Kolejne pytania ucina pewna kobieta, mówiąc, że nalezy do klanu Hellfire i chce zobaczyć jak poradzą sobie z miastem, które mają do uratowania.


Na miasto przypuszczają atak Kithowie. Z formacji skalnej wylatuje Kinlan z popędzającym go Lucasem na grzbiecie.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.