Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #3

Bishop: The Last X-Man #3

Bishop: The Last X-Man #3

"Walk This Way"

Postacie
Cytat

Michael: "I woke up in the future, one day. And I thought, 'Well that's funny' you know? I always thought the future'd be more... futuristic."

Streszczenie

Michael stara się dogonić Bishopa. Chce zapytać go czy to przez niego tu się znalazł, tylko, że on wcale się nie zatrzymuje, zupełnie tak jakby wszystko od tego zależało. Chłopak nie ma pojęcia gdzie są wszyscy. Biegnie dalej i nieświadomie prawie wpada na podwładnych Chronomancera, zajętych plądrowaniem wioski. Nagle ktoś wciąga go za drzewo - to Lucas. Tłumaczy chłopcu, co ma zrobić: zostać tutaj, zamknąć oczy i nie wydawać z siebie żadnego dźwięku. Michael po chwili namysłu zgadza się. Niedaleko nich przebiega Jinx, w biegu eliminując kilka robotów, Scorch także nie próżnuje, ale żołnierzy jest zbyt wielu, a zniszczenia są nieodwracalne. Bishop pyta co się stało. Jego wcześniejszy rywal odpowiada, że przyszli tu po niego i to wszystko jego wina. Link stara się wyprowadzić Świadka z obozu, lecz on odmawia, mówiąc tylko, że musi być gotowa i pamiętać wszystko czego ją nauczył. Jest silna i taka też powinna być kiedy przyjdzie czas. Nom, otoczony przez grupę cyborgów wygląda na pobitego, jednak gdy przyywa Jinx, wstępuje w niego duch walki i już chwilę później przeciwnicy padają martwi. Tymczasem, biegaczka potyka się o wystający przedmiot i widzi przed sobą stosy wymordowanych mieszkańców obozu.Fitzroy nie chciał po prostu sprawić cierpienia Bishopowi, chciał przypomnieć o tym wszystkim dookoła i chciał to zrobić powoli.


Link nie wie co ma zrobić, więc zakapturzony mężczyzna oznajmia, żeby wskazała ludziom drogę do Dunduine - ci którzy przetrwali posłuchają jej. Wątpliwości kobiety przerywa wejście do namiotu sługi Chronomancera. Świadek, wypychając ją na zewnątrz stwierdza, że minęło już dużo czasu odkąd ostatni raz grał w karty. Ledwie Link zdążyła się trochę oddalić zostaje powalona na ziemię energią z eksplozji, która rozerwała dom przywódcy. Bishop trzyma na rękach umierającą Merrian. Chciałby ją ratować, ale nic nie może zrobić. Ci ludzie byli bezbronni: wiedzieli jak się ukrywać, a nie jak walczyć. Spoglądający na niego Michael, mówi w myślach, że prawie słyszy głos mutanta mówiący, iż to jego wina. Słysząc jakiś dźwięk, chłopiec obraca się.


Twierdza Chronomancera. Jakiś człowiek biegnie na spotkanie ze swoim mistrzem, niosąc stertę pergaminów. Jest już spóźniony. Zdenerwowany potyka się, zbiera pergaminy i biegnie dalej, nie wiedząc że jeden z nich zostawił na korytarzu. Po dłuższej chwili, straż przepuszcza go do komnaty władcy, Bantam przyniósł petycje od szlachty, która martwi się czy, aby intencje Fitzroya są na pewno słuszne. Władca pyta go, co sądzi o tych wątpliwościach. Człowieczek odpowiada, że ostatni atak mógł sprawiać wrażenie krwiożerczego i szalonego. Chwytając go za ubranie i podnosząc w powietrze, Trevor stwierdza, iż jest on daleko poza szaleństwem, a teraz pokaże mu jak daleko.


Lucas ma wyrzuty sumienia - tyle czasu ściga Chronomancera i tylu ludzi w tym czasie zginęło. Słyszy wołanie o pomoc Michaela, którego roboty chcą wciągnąć w portal. Czarnoskóry mutant szybko jednak likwiduje zagrożenie, pobierając energię z broni przeciwnika i oddając ją prosto w niego.


Chronomancer mówi Bantamowi o czasach, które się skończyły; gdy był słaby i nie zdolny nikogo pokonać. Stwierdz także, iż ma zamiar złamać Bishopa, zagrać na strunie jego odpowiedzialności i sprawić, żeby go znienawidził, bo tylko wtedy tutaj przyjdzie, a wtedy on pokaże mu kto tak naprawdę jest najsilniejszy. W odpowiedzi na pytanie karła jest do bólu szczery - już go nie potrzebuje. Teraz jest potężny. Do komnaty żołnierze wprowadzają piątkę dzieci z literą "M" na twarzach; Fitzroy prosi ich by zagrały z nim w grę; mają chwycić się za ręce, a ostatnie z nich ma chwycić jego. Stojący za ścianą Bantam, widząc niebieską poświatę towarzyszącą wysysaniu energii życiowej, stwierdza, że ten zamek to złe miejsce.


Pozostali przy życiu mieszkańcy wioski chowają swoich towarzyszy. Zirytowanego Bishopa uspokaja Micheal: ci ludzie zginęli dlatego, że szukali kogoś w kogo mogliby wierzyć - to nie on ich zabił. Chłopak dziękuje za uratowanie życia. Młodzież postanawia, że wypełnią ostatnią wolę Świadka i ruszą do Dunduine. Lucas mówi, że wie, czego chcą ich serca - zemsty. On nie pozwoli im o tym zapomnieć, są odmienni od innych ludzi i on uświadomi im co to oznacza. Ścierając "M' z ich twarzy mówi, że chowali się cały czas przed światem - wszyscy razem tu utknęli, ale razem im się uda. Nazwali go "ostatnim X-manem", więc chce, żeby byli wraz z nim. "M" zastępuje litera "X". Teraz są gotowi do drogi do Dunduine.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.