Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #14

Bishop: The Last X-Man #14

Bishop: The Last X-Man #14

"The Chronowar" - act 3: "Remain In Light"

Postacie
Cytat

Bihop: "You talk about...All this powers you've developed, Fitzroy, but it seems to me...Your Powers are only good...For running away!"

Streszczenie

Wrogowie mierzą się wzrokiem, stojąc pod otwartym przed chwilą portalem. Fitzroy jest pewny siebie - przejście, które otworzył czyni go silniejszym niż kiedykolwiek. Bishop odpowiada, że słyszy jego walące serce, to zdradza zdenerwowanie i słabość. W ruch idą pięści - despota jest pewny siebie, wystarczy, żeby dotknął mutanta i już będzie po walce. Bishop jednak nie ma zamiaru przegrać.


Tymczasem, trwa walka między żołnierzami Chronomancera, a Kithami, których wspomagają Morlockowie. Scorch chce przenieść Jinx w bezpieczne miejsce. Ucisza ją, kładąc na suchej ziemi, niedaleko jednego z okolicznych budynków i prosi, by odpoczęła. Nagle pojawia się robot, który szybko zostaje zneutralizowany przez właśnie przybyłych Link i Michaela. Nie było to nic trudnego, gdyż energia władcy rośnie, a siła cyborgów proporcjonalnie słabnie. Przybli informują, że ludzie potrzebują przywódcy - kogoś, kto ich poprowadzi do boju. Młodzieniec chce, by chłopak został z jego ukochaną, ta jednak, podnosząc się, mówi, że teraz najważniejszy jest wynik starcia.


Na zewnątrz panuje bitewna zawierucha, a tymczasem, w zamkowych murach, skuta Shard rozmyśla nad tym, co zrobiła. Zdradziła swojego brata. Gdyby tylko potrafiła odmówić Fitzroyowi. Gdyby tylko potrafiła uwolnić się z kajdan.


Lucasowi udaje się zdobyć przewagę. Przewraca przeciwnika na ziemię, ten jednak odwdzięcza mu się uderzeniem kamieniem w twarz. Trevor napawa się swoją potęgą, Bishop jednak szybko sprowadza go kilkoma ciosami na ziemię, lomentując, że nigdy nie był silny - był słabiutkim krętaczem. Pochyla się nad Trevorem, który odrzuca go wiązką energii.


Nadwątlone siły rebeliantów wspiera właśnie przybyła armia gigantów pod wodzą Noma, a także Świadek i ludzie z klanu Hellfire.


Bishop leży na śniegu. Myśli, że już nigdy nie dopadnie Chronomancera, jeśli uda mu się wejść w portal. Ktoś prosi go, by spróbował, to Shard. Dar Fitroya był jak infekcja - sprawił, że była otępiała i nie mogła korzystać ze swoich mocy. Jednak udało jej się znaleźć sposób na oswobodzenie się - ucięła sobie rękę w ramieniu. Ucisza go, gdy martwi się o nią i mówi, że musi wchłonąć energię, z której się składa i użyć jej jako swojej. Bishop wchłania Shard i atakuje jej energią Fitzroya, który zmierza do przejścia. Jednak przeciwnik unika strumienia. Lucas stracił siostrę i wyczerpały mu się możliwości - jedyne, co może zrobić on i reszta, to bezczynnie patrzeć. Uradowany Trevor biegnie w kierunku upragnionego celu, lecz w ostatniej chwili Bishop chwyta go za kostkę. Despota jest teraz zawieszony między czasami, w zamykającym się portalu. Po dłuższym czasie, dziura w czasoprzestrzeni zasklepia się, zabijając Fitzroya a tym samym pozbawiając energii roboty. Bishop, który wchłonął całą energię oponenta unosi się w powietrze w różowej poświacie. Po chwili następuje eksplozja i jedyne co pozostaje po mutancie to pustka, żal Michaela i komunikator.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.