Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #5

Astonishing X-Men vol. 3 #5

Astonishing X-Men vol. 3 #5

"Gifted" - part 5

Postacie
Cytat

Emma do strażników: "You will go straight to a hospital. Remember nothing of this place. And every time you hear the words 'parsley', 'intractable' or 'longtitude', you will vomit uncontrollably for forty-eight hours."

Streszczenie

Leżący na ziemi Cyclops prosi X-Men o zameldowanie się. Podobni do siebie mutanci o dziwnych imionach zgłaszają się. Cyclops widzi, że coś jest nie tak. Nad nim pojawia się Phoenix, nazywając go porażką i prosząc aby przestał w końcu udawać. Scott wskazuje na swój cudaczny kostium i pyta, czy przynajmniej podobają się jej nowe stroje? W prawdziwym świecie Emma bezskutecznie próbuje ocucić Summersa. Ona i pozostali są otoczeni przez opancerzonych strażników.


W Instytucie mutant uzdrowiciel opatruje Winga, który przeżył upadek tylko dlatego, że Hisako w porę go złapała. Kukułki oznajmiają, że straciły kontakt z Emmą. Nieprzychylnie komentują też szaleńczą miłość Frost do Cyclopsa. Pamiętają do czego to uczucie popchnęło Esme. Wing dochodzi do siebie i z przerażeniem stwierdza, że Ord przy pomocy szczepionki wyleczył jego mutację!


Kitty i Peter siedzą, patrząc na siebie. Dziewczyna oznajmia, że musi odpocząć zanim będzie w stanie wyfazować ich oboje na górę. Rasputin zauważa, że się zmieniła i pyta, czy długo go nie było. Shadowcat mówi, że zniesie jeśli jest klonem, robotem, duchem albo przybyszem z alternatywnego świata, ale jeśli jest zmiennokształtnym który bawi się jej kosztem, zabije go. Peter Rasputin umarł. Wie o tym, bo sama rozrzuciła jego prochy po Rosji. Colossus jest zaskoczony tym wyznaniem i dziękuje jej. Niepewnie wyjaśnia, że jest prawdziwy. Ktoś zamienił jego ciało na inne, które zostało skremowane. Sprowadzono go tutaj i ożywiono. Kitty niepewnie dotyka jego twarzy i stwierdza, że mu wierzy. Pyta go, czy zna drogę na powierzchnię. Piotr mówi, że przez cały czas był zamknięty w pomieszczeniu o metalowych ścianach. Dbali o jego kondycję, ale nie wypuszczali go. Co kilka dni robili mu testy. Był usypiany gazem, a kiedy się budził, był przykuty do stołu i robili mu różne rzeczy. Wszyscy mieli maski. I jeszcze ten który przywrócił go do życia. Ord. Pogratulował mu wtedy zniszczenia Wirusa Spuścizny. Peter pyta Kitty, czy to prawda. Dziewczyna potwierdza.


Po pomieszczenia w którym uwięzieni są X-Men wchodzi doktor Rao. Widząc że Wolverine i Cyclops są ranni, każe żołnierzom wezwać ratowników i pomaga Emmie opatrzyć ranę Scotta. Zapewnia mutantów, że nie ma przeciwko nim złych zamiarów. Z powodu zakłócacza Frost nie może sprawdzić, czy kobieta mówi prawdę. Pyta ją jednak ironicznie, czy jako następnych spróbuje wyleczyć homoseksualistów. Rao odpiera, że oni nie są zagrożeniem dla ludzkości. Świat potrzebuje tej szczepionki i nic co powie Emma tego nie zmieni. Słysząc to, Beast chwyta ją za gardło i wskazuje na martwą dziewczynę na stole. Pyta, czy ona też potrzebowała lekarstwa? Przerażona Kavita przekonuje go, że mutantka popełniła samobójstwo. Hank pyta ją, kto jeszcze? Jego baza danych wskazuje, że było więcej "pacjentów". Tymczasem Scott w myślach dziękuje Emmie że się o niego martwiła i prosi, by połączyła go z resztą. Kavita przekonuje Beasta, że próbuje stworzyć świat, w którym ta dziewczyna zamiast się zabijać mogłaby po prostu wziąć jej lek. Scott kończy wydawać rozkazy i niespodziewanie strzela, ogłuszając strażników. Beast uskakuje przed ich ogniem, ciągnąc za sobą Kavitę. Tymczasem Logan, który udawał rannego, skacze na żołnierzy i uszkadza ich broń. Zgodnie z instrukcją Emmy niszczy przypięte do ich uszu zagłuszacze telepatii. Frost nakazuje strażnikom oddalić się z tego miejsca i zapomnieć o wszystkim co widzieli. Cyclops gratuluje zespołowi udanej akcji. Logan proponuje, aby Scott i Emma wrócili do Instytutu. On i Hank znajdą Kitty a potem zrównają to miejsce z ziemią. Rao uprzedza ich, że rozprowadziła już próbki leku po całym świecie, nie uda im się go zniszczyć. Wolverine stwierdza, że pani doktor blefuje. Nagle jedna ze ścian pęka, przebita przez szarżującego Orda. Logan, Scott i Hank upadają na ziemię. Obcy patrzy na diamentową postać Emmy i unosi swoje ostrze, które jest w stanie przeciąć wszystko. Frost zasłania się Kavitą i popycha ją w kierunku przeciwnika. Ord ze złością odpycha ją na bok. Emma, Beast i Wolverine szykują się do ataku, jednak nagle zastygają w bezruchu a ich oczy niemal wychodzą z orbit. Obcy pyta, czy są zbyt wystraszeni by walczyć? Nie wie, że za nim właśnie wyszedł z podłogi Colossus. Kiedy w końcu domyśla się, że ktoś stoi za nim, Rasputin z całej siły uderza go w plecy. Z tyłu Shadowcat słania się z wyczerpania. Wymieniając ciosy, Ord krzyczy do byłego więźnia, że stal go nie zatrzyma. Piotr odpowiada, że nie jest zrobiony ze stali, ale z wściekłości. Chwyta kosmitę za przeguby i uderza nim o ścianę, po czym powala go potężnym podwójnym ciosem. Logan cicho każe mu dokończyć dzieła. Kolosa zatrzymuje czyjś zdecydowany głos. Mutantów otacza drużyna agentów SHIELD a dowodzący nimi Nick Fury oznajmia im, że przegrali.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.