Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #7

Astonishing X-Men vol. 3 #7

Astonishing X-Men vol. 3 #7

"Dangerous" - part 1

Postacie
Cytat

Wolverine na widok potwora wyższego niż drapacze chmur: "Looked bigger on TV."

Streszczenie

Wing powoli wchodzi na wzgórze w pobliżu Szkoły. Myśli o tym, co go spotkało. O tym, że mimo pocieszeń McCoya i innych utracił moc. Że jest dla nich teraz zwykłym, żałosnym człowiekiem. Nie chce i nie będzie taki. Potrafi latać. Chłopak staje na krawędzi urwiska.


X-Men lecą Blackbirdem. Colossus wybrał podróż na zewnątrz samolotu, mając na długo dość zamkniętych przestrzeni. Jego towarzysze zastanawiają się, jaki efekt wywarło uwięzienie na jego psychice. Nie dochodzą do żadnych konkluzji, gdyż właśnie dotarli na miejsce. Ogromny, godzillopodobny potwór pustoszy miasto. Ich zadaniem jest zagonić go pod ziemię, skąd wyszedł. Hank ma go ostrzeliwać z samolotu, Kitty i Emma zajmą się zabezpieczeniem cywilów, reszta atakiem bezpośrednim. Colossus skacze z samolotu prosto na pysk potwora i uderza go w nozdrza. Próbując się na nich utrzymać, myśli o tym jak zmienił się Scott po odejściu Xaviera. Jest bardziej niezależny. Tymczasem Kitty ratuje ludzi przed spadającymi kawałkami budynków. Myśli o tym, że jej uczucie do Petera nie wygasło. I że powinna się bardziej skoncentrować. Szarżujący wściekle na przeciwnika Logan myśli o piwie. Emma przejmuje kontrolę nad ludźmi z pobliskich budynków i wyprowadza ich w bezpieczne miejsce. Tymczasem ostrzeliwany przez Beasta i Cyclopsa i atakowany przez Kolosa z Rosomakiem potwór cofa się, zmierzając do dziury, z której wyszedł. Do pola bitwy zbliża się pojazd Fantastic Four. Czwórka ma pretensje, że mutanci wkroczyli na ich teren. Cyclops wyjaśnia, że po prostu chcą powstrzymać potwora. Richards niechętnie akceptuje ich pomoc.


Wing spogląda w przepaść. Za nim staje skośnooka Hisako. Dziewczyna mówi mu, że teraz nie musi już przebywać w tej "Szkole Dla Młodych Talentów". Może wrócić do normalnego życia. Chłopak odpowiada, że nie chce. Dziewczyna ironicznie radzi mu zrobić krok naprzód i cieszyć się trzema sekundami lotu przed śmiercią. Wing ze złością pyta, co zrobiłaby na jego miejscu. Hisako stwierdza, że gdyby miała odwagę, skoczyłaby.


X-Men i Fantastic Four wspólnymi siłami zmuszają potwora, by wlazł do dziury. Ponieważ przeciwnik nie poddaje się, Colossus i Thing wspólne uderzają go w głowę ciężarówką. Bestia ucieka w mrok. Reed stwierdza, że pewnie była to jedna z kreatur Mole Mana, nasłana na ich kwaterę. Wolverine kpi, że stwór był praktycznie pokonany przed ich przybyciem, co wzbudza złość Bena. Mr Fantastic dochodzi do wniosku, że cała akcja X-Men była obliczona na to, by wpaść na jego grupę. Współpraca z poważanymi Fantastic Four ma podnieść popularność mutantów. Cyclops nie zaprzecza. Obie grupy żegnają się we względnej zgodzie i odlatują do domów.


Gdzie indziej, agentka Brand jest przesłuchiwana przez przełożonych. Kobieta jest oskarżona o przekroczenie uprawnień i pozwolenie na wymknięcie się sytuacji z Ordem spod kontroli. Abigail oświadcza, że jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo planety, nie ma dla niej skrupułów i nie powstrzyma się przed niczym. Jeśli chcą się jej pozbyć, zostawiła już testament, ale jeśli ma pozostać szefem SWORD, jej metody zostaną takie same.


Szkoła. X-Men są niezadowoleni, bo relacja z ich walki z potworem doczekała się zaledwie krótkiej migawki w wiadomościach. Cyclops uważa, że media po prostu nie potrzebują na ich temat niczego co nie mieści się w kategorii "mutanci zagrożeniem". Dyskusję przerywa Hisako, która wbiega do pokoju, krzycząc że coś złego stało się z Wingiem. Zniknął. Również Kukułki i dziwna, pozbawiona oczu mutantka wyczuły, że dzieje się coś złego. Tymczasem chłopak leży nieruchomo u podnóża urwiska. Jego oczy wywracają się. Wing umiera. Otoczenie wokół niego zmienia się. Ziemia staje się podłogą sali ćwiczeń. Symulacja otoczenia Szkoły zakończona.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.