Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #12

Astonishing X-Men vol. 3 #12

Astonishing X-Men vol. 3 #12

"Dangerous" - part 6

Postacie
Cytat

Danger: "You're a brilliant creature, dr. McCoy. You must know you can't win this."
Beast: "You've got your scenarios running, I'm sure. Very complex. Mine's simple. I'm a cat. You're a bird."

Streszczenie

Mega Sentinel ogłasza, że za dwadzieścia sekund osiągnie pełną siłę rażenia głównego działa i przystąpi do likwidacji przeciwników. Wolverine ostrzega głowę Danger, że również spłonie, jeśli go nie powstrzyma, ale ona odpowiada, że przeniosła się do obwodów olbrzyma, więc nie musi się obawiać. Cyclops przygotowuje się do strzału, ale Emma twierdzi, że robot jest przystosowany, by absorbować energię jego promieni. W tej sytuacji, Logan prosi Piotra, by podrzucił go na górę, lecz ten nie reaguje na jego słowa. Gdy wreszcie robot ogłasza pełną gotowość, Kitty każe wszystkim złapać się jej i zaczyna fazować. Wystrzał z działa pustoszy do reszty okolicę, ale gdy kurz opada, X-Men wyłaniają się z niego cali i zdrowi, a Pryde - choć zmęczona - rzuca, że powinien się lepiej postarać. Wobec chwilowego braku energii do wystrzału, Sentinel otwiera klapy na piersi, przygotowując się do wypuszczenia roju. Scott każe Hankowi zabrać Xaviera w bezpieczne miejsce, podczas gdy Logan ponawia swoją propozycję. Piotr waha się, widząc, że z wnętrza Sentinela wylatuje stado małych robotów, ale gdy Wolverine zapewnia, że potrafi zabić całe miasto, zgadza się na jego plan.


Kawałek dalej, Beast oddala się pospiesznie, niosąc profesora przerzuconego przez plecy i przepraszając telepatycznie za niewygody. Wątpi, czy uda mu się znaleźć tu bezpieczne schronienie, ale Xavier zapewnia, że to nie jest ważne - liczy się tylko powstrzymanie Danger. Hank zastanawia się, po co zadaje sobie ona tyle trudu z różnymi sztuczkami, zamiast po prostu rzucić na nich cały możliwy arsenał, a w odpowiedzi słyszy, że to kwestia nienawiści. Nagle, przed nimi pojawia się odbudowana Danger (wzbogacona teraz o skrzydła na podobieństwo motyla) oświadczając, że słowo "nienawiść" nie oddaje wszystkiego.


Cyclops stara się nadzorować walkę z robotami z roju, gdy nagle spostrzega, że Emma oddala się, ignorując jego rozkazy. Wchodzi do podziemi gdzieś w ruinach i pyta ukrytego w ciemności osobnika, co tu robi. Ten odpowiada, że nie chciał przegapić ich tryumfu, a potem dodaje, że są już bliscy sukcesu i wkrótce będzie mogła przestać udawać. Frost twierdzi, że ta wiadomość jest dla niej ulgą i odchodzi.


Danger ostrzega Hanka, że nie może jej pokonać i dodaje, że powinien zdawać sobie z tego sprawę. On odpowiada, że tak może się wydawać po analizie wielu skomplikowanych planów, ale na szczęście ma coś, co wymyka się analizie - koci instynkt. Po tych słowach, upuszcza profesora i rzuca się na nią z pazurami.


X-Men wciąż zaciekle walczą z robotami, ale tych zdaje się przybywać z każdą chwilą. W pewnym momencie, jeden zachodzi Scotta od tyłu, ale w ostatniej chwili zostaje rozbity przez Emmę, która przeprasza za swoją chwilową nieobecność, twierdząc, że musiała wyskoczyć na siusiu.


Atak Hanka całkowicie zaskoczył Danger, a on sam, po pierwszym uderzeniu, zdążył jeszcze odskoczyć i złapać Xaviera, zanim ten spadł na ziemię. Teraz zaś, atakuje ponownie, rozhuśtawszy się na wystającym elemencie konstrukcji budynku.


W środku walki, Kitty oświadcza nagle, że długo tak nie wytrzyma i prosi Piotra, by powtórzył z nią manewr fastball special. On twierdzi, że to zbyt niebezpieczne i powinna poszukać Hanka, jeśli nie czuje się na siłach walczyć. Ona jednak odpowiada, że może uczynić więcej szkód wewnątrz robota, a jeśli znowu naładuje działo, nie będzie już mogła ich wszystkich uratować. Po chwili, zostaje wyrzucona w powietrze i wnika do głowy Sentinela, a cały rój zawraca, by ją powstrzymać.


Kolejnym ciosem, Beast rozbija korpus Danger i spada z nią na ziemię. Xavier twierdzi, że nie wyczuwa już jej myśli i dochodzi do wniosku, że musiała znowu przenieść swoją osobowość. Hank jednak z trudem powstrzymuje swoje zwierzęce instynkty.


We wnętrzu Sentinela, Kitty fazuje przez kolejne systemy, powodując spięcia i awarie, aż dociera do manualnego panelu sterowania w samym centrum jego głowy. Zanim jednak zdąży cokolwiek zrobić, otacza ją stado robotów z roju, a głos Sentinela ostrzega, że jeśli spróbuje zniszczyć system, uruchomi kopię zapasową, a jeśli przejdzie do formy stałej, by przejąć sterowanie, zabije ją. Ona jednak nie przejmuje się tym i przegląda kolejne pliki. W pewnym momencie każe robotowi dowieść swojej potęgi i otworzyć jeden z rejestrów pamięci. Głos odpowiada, że sektor został zablokowany. Kitty dodaje, że został zablokowany przez Danger, która w ten sposób odebrała mu część zapisów pamięci. W odpowiedzi słyszy, że są to pliki, zawierające zapisy z oryginalnej misji, które nie mają obecnie żadnego znaczeni, prowokuje jednak Sentinela, by sprawdził, co przed nim ukryto.


Kilka minut później, ku zdziwieniu X-Men, roboty z roju bezpiecznie odstawiają Kitty na ziemię, podczas gdy Mega Sentinel odlatuje w nieznane. Pryde wyjaśnia, że gdy Danger ożywiała robota, zablokowała jego pamięć dotyczącą masakry w Genoshy, bo wiedziała, że żadna żywa istota nie zniesie świadomości, że zamordowała szesnaście milionów ludzi. Wygląda na to, że Sentinel musi sobie to wszystko przemyśleć w samotności. Cyclops jednak przypomina, że osobowość Danger może wciąż być ukryta gdzieś w jego systemach i kiedyś powrócić. Tymczasem jednak, Hank proponuje odpocząć i nacieszyć się małym zwycięstwem. Charles chce powiedzieć swoim uczniom, że jest z nich dumny, ale wtedy Piotr staje przed nim, oświadczając, że Danger przekazała mu coś, gdy trzymał jej głowę. Xavier pyta, co to takiego, a wtedy on wyjawia, że gdy Danger ożyła i zyskała świadomość - w momencie, gdy profesor ją udoskonalał - przemówiła do niego. Dopiero długo później zrozumiała, że usłyszał ją wtedy i zignorował prośbę o pomoc, zamykając na długie lata w systemach Sali Ćwiczeń i czyniąc swoim niewolnikiem. Xavier przyznaje, że to prawda, ale twierdzi, że nie widział innego wyjścia, bo przede wszystkim obchodził go los grupy i całej rasy. X-Men słuchają jego tłumaczenia w absolutnej ciszy, którą przerywa Logan, twierdząc, że brzmi to jak gadanie Magneto. Prośbę o zrozumienie przerywa Scott, twierdząc, że dobrze rozumie co się stało: profesor doszedł do wniosku, że mutanci wycierpieli tyle z rąk ludzi, iż usprawiedliwia to wykorzystywanie i krzywdzenie innej, nowej formy życia. Xavier twierdzi, że to nie takie proste, ale Summers upiera się, że tak właśnie jest. Emma prosi go, by się uspokoił i pozwolił wytłumaczyć, lecz słyszy, że sama powinna się wytłumaczyć z nagłego zniknięcia w środku bitwy. Znowu zapada długa cisza, którą przerywa lądowanie pojazdu Richarda. X-Men bez słowa odchodzą od swego mentora.


Ciche pożegnanie obserwuje ktoś z ukrycia. Twierdzi, że efekt jest częściowo zadowalający, bo wstrząs osłabi grupę. Trzeba jednak będzie uważać na Summersa, bo te wydarzenia z pewnością osłabią jego zaufanie do towarzyszy, a jeśli zbyt szybko odkryje prawdziwe intencje Emmy, może być niebezpiecznie. Trochę ich szkoda, bo byli ładną parą, ale przecież nic nie trwa wiecznie. Nic, oprócz Hellfire - dodaje Sebastian Shaw, uśmiechając się do swoich wspólników.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #12 Astonishing X-Men vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.