Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #4

Astonishing X-Men vol. 3 #4

Astonishing X-Men vol. 3 #4

"Gifted" - part 4

Postacie
Cytat

Emma do Scotta: "Right, right. Base defilement. Jean Grey is a sacred cow. At least we agree on half of that."

Streszczenie

Ord myśli o tym, jak przez lata przygotowywał się do swojej misji, stąpając po trupach wrogów i przyjaciół. Jak przybył do tego małego, śmierdzącego świata i przez lata pracował w ukryciu, nie otrzymując należnego mu szacunku. Czas by X-Men zapłacili za jego cierpliwość. Obcy rozbija drzwi do jednej z szafek doktor Rao i wyjmuje fiolkę z antidotum. Podłącza ją do dozownika w swojej rękawicy.


Scott oznajmia, że samolot jest gotowy. Zanim nadchodzą Wolverine i Kitty z Lockheedem, Beast wyjaśnia że powiedział im tylko iż Benetech może używać tkanek mutantów do badań. Cała reszta to przedwczesne spekulacje. Cyclops przypomina Loganowi, że to ma być misja zwiadowcza - nie robią nic, dopóki nie stwierdzą z czym mają do czynienia. Rosomak już wie, z czym - ze zwierzętami.


Później, samolot zawisa wysoko nad budynkiem Benetechu. Zgodnie z planem Shadowcat przenika do piwnic i niepostrzeżenie wyłącza zabezpieczenia. Później po kolei fazuje ze sobą do środka pozostałych towarzyszy. Są na dole, laboratoria zapewne na górze. Cyclops dzieli zespół na grupy, które mają sukcesywnie przeszukiwać budynek.


Szkoła. Wing rozmawia z koleżanką na temat Shadowcat, za wyzwanie której dostał areszt domowy. Hisako wie od przyjaciółki telepatki, że chłopaka zdenerwował jej protekcjonalny ton, bo jest w Kitty zakochany. Wie również, że Wing marzy o zostaniu X-Manem, jak zresztą większość dzieciaków. Nad antidotum zastanawiają się tylko ci naprawdę nieszczęśliwi. Nagle dzieciaki zamierają z przerażenia. Przed nimi staje Ord.


Benetech. Cyclops i Emma przeszukują jedno z pomieszczeń. Frost mówi Scottowi, że czuje jego napięcie, kiedy myśli o Jean. Summers oznajmia, że Jean zawsze będzie dla niego ważna i nic tego nie zmieni. Emma mruczy niechętnie, że jej rywalka została świętą krową.


Kitty znajduje warstwę metalowej podłogi, która sięga wyjątkowo głęboko. Każe Lockheedowi zaczekać na siebie i nurkuje, aby to sprawdzić.


Wolverine pyta Beasta, na co liczy po zażyciu antidotum? Spokojny domek z ogródkiem, żona i gromadka dzieci? Hank myśli, że Logan kpi z niego, ale ten wyjaśnia, że też pragnąłby takiego życia. Problem w tym, że może dojść do sytuacji, kiedy mutanci dostaną do wyboru - antidotum albo śmierć. Hank przerywa jego wywód. W pobliżu jest kobieta. Martwa. Tymczasem Kitty podąża coraz niżej poprzez metal.


Szkoła. Ord jest bardzo zawiedziony, kiedy dzieci tłumaczą mu, że X-Men są na misji. Pytają, czy chce zostawić wiadomość. Obcy pyta ich, czy są mutantami. Dzieciaki potwierdzają. Ord dziękuje im i oznajmia, że zostawi wiadomość. Z jego rękawicy wysuwają się igły. Hisako jest szybsza, przywołuje swój egzoszkielet i uderza napastnika. Ord pada, ale podnosi się i ogłusza ją potężnym kopnięciem. Wing wzbija się do lotu i ucieka przez strych. Nagle w powietrzu obok niego pojawia się obcy. Ord wbija mu igły w łopatkę i każe przekazać nauczycielom, że mutanci nigdy nie zagrożą jego Breakworldowi. Po czym puszcza Winga, który zaczyna spadać.


Cyclops dołącza do Logana i Beasta. Na stole leży nieżywa mutantka z motylimi skrzydłami. Żaden z nich jej nie rozpoznaje. Nacięcia na nadgarstkach wskazują, że sama odebrała sobie życie. Hank mówi, że nawet jeśli tak było, cała ta sytuacja budzi jego obrzydzenie. Wolverine proponuje zrównać to miejsce z ziemią rakietą z Blackbirda, ale Scott przypomina, że nie wiedzą jeszcze wszystkiego. To na pewno nie jedyne ciało. Logan żąda wyjaśnień. Wchodzi Emma, mówiąc że nie może wyczuć Kitty. Dziewczyna musiała opuścić budynek. Nagle Frost zatacza się. Odebrała alarm od Kukułek. Muszą wracać do Instytutu. W tym momencie w drzwiach stają strażnicy i otwierają ogień. Cyclops obrywa w ramię. Wściekła Emma przybiera diamentową formę. Uzbrojeni w miniguny żołnierze wchodzą do środka i każą im się poddać.


Kitty w końcu dociera do otwartej przestrzeni. Metalowa bariera miała 30 metrów głębokości i była zrobiona z jakiejś dziwnej substancji. Dziewczynie jest niedobrze. Ostrożnie skrada się obco wyglądającym korytarzem. Podsłuchuje strażników, którzy są zaalarmowani walką na górze. Za ich plecami przekrada się do zamkniętej komory i otwiera zamek. Komora otwiera się, zwracając uwagę tamtych. Wystrzelona kula przenika przez Shadowcat i uderza w coś metalowego za nią. Kitty odwraca się powoli. Z mroku zbiornika wychodzi Colossus. Dziewczyna zastyga z wrażenia. Stoi nieruchomo, kiedy Kolos przebiega przez nią, ignorując pociski strażników i dobiega do nich. Dopiero odgłosy łamanych kości wyrywają ją z osłupienia i rozpaczliwie prosi Petera, żeby przestał. Na dźwięk jej głosu furia znika z twarzy Rasputina i Colossus wraca do ludzkiej postaci. Dziewczyna niepewnie podchodzi do niego. Peter pada na kolana i zaczyna płakać. Obejmując ją, pyta rozpaczliwie czy nareszcie umarł?

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #4 Astonishing X-Men vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.