Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 2 » Astonishing X-Men vol. 2 #2

Astonishing X-Men vol. 2 #2

Astonishing X-Men vol. 2 #2

"The Troubles with Mannites"

Postacie
Cytat

Cyclops: "You sound much like Jean when you talk like that"
Cable: "Must be a telepathic thing"

Streszczenie

Fala eksplozji porywa blackbirda, który zaczyna spadać. Logan oznajmia, iż nie mogą go rozbić, bowiem stracili już wystarczająco dużo pojazdów. Rozpoczyna lądowanie, wspomaganany przez telekinezę trójki Summersów-Greyów. Nina wpada w panikę, wykrzykując iż na dole czeka na nich Śmierć. Wolviemu udaje się posadzić pojazd , który opuszczają X-Men. Logan oznajmia, iż kimkolwiek by nie był czekający na nich osobnik on się nim zajmie. Jean usiłuje uspokoić Ninę, pytając co się stało i gdzie są pozostali Mannites. Łączy się z nią telepatycznie dostrzegając jej prawdziwy obraz. Nina składa się z masy nano-elektrotechnicznej. Nina ukazuje jej miejsce w którym ukrywają się Mannites, mówiąc iż stąd się wszyscy wywodzą. Są tam pozostali, którzy wpadają w panikę krzycząc iż zaczyna się przemiana. Jean zostaje wyrzucona z mózgu Niny. Informuje Scotta, iż Mannici wywodzą się z jakiegoś laboratorium w którym się ukryli. Nie panują nad swymi mocami, zaś Śmierć ściga ich zamierzając wszystkich z jakiegoś powodu pozabijać. Cyclops poleca Phoenix, Wolverine'owi i X-Manowi udać się z Niną do reszty Mannites, co nie podoba się Loganowi. Pozostali poszukają Śmierci i spróbują go powstrzymać. Cable stwierdza, iż sytuacja coraz bardziej mu się nie podoba, bowiem ma wrażenie iż Śmierć jest częścią czegoś znacznie większego. Wkrótce Jean, Logan i Nate docierają do miejsca, gdzie znajdują się Mannici połączeni ze sobą zastygłym metalem. Nina wyjaśnia, iż musiała się zacząć przemiana. Za każdym razem jej natura jest inna, a Mannici stają się czymś innym. Tym razem przemienia ich Darco. X-Men zaczynają uwalniać Mannitów, którzy wyglądają jakby byli asymilowani przez maszynę. Uwolnieni oznajmiają, iż przemiana odbywa się w najgorszy z możliwych sposobów, bowiem zostali unieruchomieni w chwili gdy ich śladem idzie Śmierć. Logan sugeruje aby zabrali uratowanych i zostawili tu wytwarzającego przemianę Darco, lecz Phoenix nie zamierza porzucić nikogo. Tymczasem pozostali poszukują śladów Śmierci, a Cable stwierdza iż czuje że znajduje się gdzieś w pobliżu. Niepodziewanie odnajdują głowę Bastiona, który oznajmia iż jest bliżej niż sądzą, a oni nie wymkną się z jego rąk. Nigdy go nie ujrzą. Summers powinien zabić Bastiona, gdy miał taką szansę, aby oszczędzić mu tego losu. Archangel wzbija się w powietrze usiłująć wypatrzyć Śmierć. Wówczas zostaje zaatakowany. Śmierć spada nań znienacka pojawiając się znikąd.


Logan przecina macki Darco, którego mocą jest absorbowanie organicznych i nieorganicznych rzeczy. Jean poleca mu przestać, bowiem jeśli mają pomóc Mannitom musi odkryć czym są i skąd pochodzą, gdyż w ten sposób pozna naturę Darco. Bada go telepatycznie, a w chwili gdy orientuje się z kim ma doczynienia dopadają ją macki. Nate rusza jej na pomoc ze swą telekinezą, a Logan zaczyna używać pazurów. Uwolniona Jean powstrzymuje go, mówiąc iż wie jak powstrzymać Darco. Tymczasem Dwaj Summersowie usiłują się zorientować co się dzieje. Bastion pokrzykuje iż nigdy nie ujrzą wroga, a Cyclops dochodzi do wniosku iż musi on posługiwać się jakimś urządzeniem maskującym. Biegną do Warrena, który spada w piach. Archangel oznajmia, iż Śmierć bawi się z nimi, bowiem tak naprawdę to nie od Mannitów czegoś chce, lecz od nich. Widząc pojawiającego się napastnika Scott kieruje ku niemu salwę optyczną. Śmierć błyskawicznie odbija ją swym mieczem. Tymczasem Jean prosi Ninę, aby pomogła jej wejść do umysłu Darco, który rózni się od ludzkiego i mutanciego. Logan i Nate torują jej drogę przez macki, a przerażony Darcy mówi iż przemiana powoduje ból. Jean wyjaśnia, iż ból wynika z faktu, że strach powstrzymuje go przed przemianą. Pomaga mu dokonać transformacji. Darcy otacza się energetycznym kokonem, a Jean wyjaśnia iż zaczyna się przemieniać w coś innego. Nie ma pojęcia w co.


Cyclops i Cable walczą ze śmiercią, który okazuje się odporny na salwę i psimitar. Scott kontaktuje się z Jean wzywając jej pomocy, a wówczas Śmierć znika. Okazuje się, iż walczył z trójką X-Men tylko po to aby namierzyć miejsce pobytu pozostałych. Teraz udał się w ich kierunku. X-Men postanawiają naprawić blackbirda i dotrzeć tam pierwsi. Nie mają pojęcia iż Śmierć ukrył się na dachu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.