Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #8

Agent X #8

Agent X #8

"Hold That Ghost" - part 1

Postacie
Cytat


Dante: "You cut off my h-hand!"
Alex: "And now I'm using your h-hand - to punch you in your f-face."

Streszczenie

Popołudnie w biurze korporacji Gal-Hag. Głowa Alexa Haydena została właśnie wbita w ścianę przez mężczyznę w eleganckim garniturze, który kpi sobie z jego regeneracyjnych zdolności. W takim położeniu, żartowanie sobie z matki napastnika nie jest najlepszym pomysłem, bo można łatwo zmienić pozycję na horyzontalną. W tej chwili do gabinetu wchodzi pani prezes korporacji - Christine Gallhager, która zauważa, że Alex zapoznał się już z szefem jej ochrony - Dantem. Hayden niechętnie wstaje z podłogi, skąd miał niezły widok pod spódnicę pani prezes, a kiedy wreszcie to robi, zostaje od razu zaatakowany przez Dantego. Poirytowany odcina mu dłoń mieczem, a następnie nokautuje tą samą dłonią. Zadowolona z faktu, że jego reputacja odpowiada rzeczywistości, pani prezes oferuje dwa miliony za zabicie mężczyzny, który jest z nią na zdjęciu. Alex nie widzi na zdjęciu żadnego mężczyzny, ale Christine zapewnia go, że tam jest. Jest tylko niewidzialny. Ale to żaden problem dla Agenta X, nie takie rzeczy się robiło.


Jakiś czas później, Hayden obił paru pracowników w meksykańskim lokalu, dopytując się, gdzie jest ich szef. Wszyscy zgodnie twierdzą, że go nie widzieli, ale to przecież żadne tłumaczenie, wiec Alex zawiesza ich pod sufitem i zaczyna okładać kijem jak pinhaty. Lanie jednak niewiele pomogło, więc postanowił zafundować sobie na miejscu masaż w wykonaniu latynoskiej piękności, żeby przemyśleć sprawy. W najmniej odpowiednim momencie dzwoni Christine, informując, że Niewidzialny Człowiek ma w zwyczaju jadać kolację w pewnej włoskiej restauracji.


Dziesięć minut później, Hayden obił kilku pracowników w kolejnej restauracji. Tym razem, dla odmiany, zamknął jej szefa w piekarniku i grożąc upieczeniem na chrupko żąda informacji. W pewnej chwili zauważa latającą patelnię, kierującą się w jego stronę i jest już pewien, że znalazł swój cel. Uderzony patelnią, Alex niechcący uruchamia piekarnik, ale zamiast go wyłączyć, rusza w pościg za niewidzialnym, jednak gubi go tuż za drzwiami. Gdy zastanawia się, w którą stronę mógł uciec jego cel, obok przebiega płonący szef kuchni, który po chwili zostaje przejechany przez samochód. Drogą dedukcji, Hayden dochodzi do wniosku, że niewidzialny musiał ukryć się na drugim końcu ślepej uliczki. Kiedy celuje w tym kierunku, Niewidzialny Człowiek ujawnia się i proponuje, żeby porozmawiali. Alex nie ma ochoty na rozmowę, więc przeciwnik używa paralizatora elektrycznego, żeby unieruchomić jego rękę. To jednak nie skutkuje, bo Hayden przekłada broń do drugiej ręki i zaczyna strzelać na oślep. Za to zostaje potraktowany większym ładunkiem. Ponieważ upuścił broń, będzie musiał użyć miecza. Niewidzialny pyta, dlaczego próbuje go zabić, a kiedy słyszy, że chodzi o pieniądze, proponuje, że zapłaci więcej. Gdyby powiedział to, zanim użył paralizatora, może mogliby się dogadać, ale teraz sprawa stała się osobista. Po chwili dostaje jeszcze większym ładunkiem, który rzuca go na śmietnik. Jego cel próbuje wyjaśnić, że cokolwiek słyszał, on jest niewinny. Alex i tak zamierza go zabić, ale z ciekawości chciałby wiedzieć, o co chodzi? Nie otrzymuje jednak odpowiedzi, bo przeciwnik ulotnił się.


Jeszcze dymiąc po porażeniu, Hayden wraca do swojej pracodawczyni, żeby uzyskać pewne odpowiedzi. Ona wyjaśnia, że Niewidzialny dysponuje różnego rodzaju bronią, bo pracował nad wyposażeniem dla wojska. Ważniejsze pytanie brzmi jednak: dlaczego twierdzi, że jest niewinny? Christine denerwuje się, krzycząc, że jej ojciec wcale nie jest niewinny. To stwierdzenie zmienia trochę postać rzeczy, ale mimo sugestii, Alex nie zamierza zrezygnować z roboty - chce tylko usłyszeć całą historię. Przeszkadza w tym nagłe przybycie Dantego, który pała żądzą zemsty za utraconą dłoń i grozi hakiem, który wstawiono mu w jej miejsce. Christine powstrzymuje go jednak. W zaistniałej sytuacji, Hayden zmuszony jest podwoić stawkę, na co pani prezes przystaje bez problemu, wręczając dwa miliony jako zaliczkę. Ucieszony Alex pyta jeszcze Dantego, czy można dostać hak na lewą rękę, a kiedy słyszy, że ten nie ma pojęcia, daje mu pretekst do sprawdzenia tego, obcinając drugą dłoń.


Wychodząc z budynku, Hayden wyczuwa zapach podobny do tego, jaki powstaje przy wyładowaniach elektrycznych. Domyślając się, że teraz Niewidzialny Człowiek poluje na niego, staje na środku chodnika i zaczyna krzyczeć, żeby się ujawnił. To małe przedstawienie zwraca uwagę przechodniów i policjanta, który akurat był w pobliżu. Zbliżając się do niego, funkcjonariusz przypadkiem wpada na niewidzialnego, co Alex natychmiast wykorzystuje, tnąc mieczem w tym miejscu. W tej samej chwili znowu obrywa ładunkiem elektrycznym, ale szybko zbiera się do kupy i rusza w pogoń za przeciwnikiem, wprost do supermarketu [o nazwie Galactus Chef Supply, he-he - Gil]. Stając w drzwiach, każe wszystkim wyjść, po czym blokuje przejście. Niewidzialny Człowiek prosi go, żeby pozwolił mu dowieść swojej niewinności. Hayden nie zgadza się, więc przeciwnik przewraca na niego jedną z półek. Tego jest już za wiele: nie dość, że jest niewidzialny i nie można go normalnie zabić, to jeszcze uparł się, żeby utrudniać sprawę. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest użycie bombowych metod. Po chwili dwa granaty wysadzają sklep w powietrze.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.