Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #5

Agent X #5

Agent X #5

"Dead Man's Switch" - part 5: "A Little Crazy"

Postacie
Cytat


Outlasw: "You know we'll never gonna survive."
Alex: "Un...less... we get a little... CRAZY."

Streszczenie

Mary Zero przeprasza Alexa, że nie zdołała sprowadzić pomocy. Chciała zadzwonić do szpitala, ale tam nikt nie słyszał jej głosu. Chciała ukraść samochód, żeby go tam zawieść, ale ponieważ nie umie prowadzić, zatrzymała się na autobusie. Nie widząc innego wyjścia, próbuje podnieść swojego oblubieńca, ale nie ma dość siły i po kilku krokach oboje upadają. Nagle tuż przed nimi zatrzymuje się samochód. Wysiada z niego mężczyzna w białym garniturze, który, nie zauważając Mary, zwraca się do pół-przytomnego Haydena i twierdzi, że byli umówieni. Przedstawia się jako specjalista od ekstremalnych rozrywek - Arcade. Widząc zgliszcza zabytkowej karuzeli z przełomu wieków, w pierwszej chwili wini Alexa i zamierza go dobić, ale wtedy jeden z jego ludzi znajduje zwłoki prawdziwego podpalacza. Arcade zmienia więc zdanie i postanawia pomóc poszkodowanemu.


W budynku korporacji Kenichi, pan Higashi i Saguri kłócą się o to, czy jego nagłe zainteresowanie Sandi nie jest aby profanacją pamięci poprzedniej przywódczyni klanu. Przerywa im jeden z ochroniarzy, informując, że pewien człowiek nalega na spotkanie. Tym człowiekiem jest Taskmaster, który składa Higashiemu ofertę nie do odrzucenia: może przyprowadzić mu tego, który zabił Cztery Wiatry oraz tego, który nie chciał sprzedać mu parku i to naraz.


Ponieważ Alex odniósł poważną ranę tchawicy, Arcade postanawia przeprowadzić tracheotomię - zabieg polegający na umieszczeniu rurki ułatwiającej oddychanie nieco poniżej nagłośni. Kilka minut póśniej, Hayden odzyskuje przytomność i zauważa, że z szyi sterczy mu rurka od pióra. Arcade wyjaśnia, że jego zdolności regeneracyjne zadziałały najwyraźniej za szybko i sprawiły, ze tkanka obrosła wokół kuli, która została w tchawicy, uniemożliwiając oddychanie. Zastanawia się też, czy niedotlenienie nie spowodowało urazu mózgu, ale skoro Alex może wstać i chodzić, wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Zmienia jednak zdanie, kiedy prosi ochroniarza o długopis, a Alex podaje mu pióra wyciągnięte z własnej szyi, po czym znowu pada bez przytomności.


Słysząc, że Wade Wilson i Alex Hayden to ta sama osoba, Saguri wpada w szał i zaczyna demolować gabinet. Taskmaster przedstawia jasno swoją propozycję: mogą zabić Haydena, jeśli chcą, ale mają się trzymać z daleka od Sandi. Na to jednak Higashi nie może przystać. Wie, że teraz Saguri zrobi wszystko, żeby zabić współpracowników Wilsona, radzi więc, żeby Tony zabrał Sandi jak najdalej stąd i dobrze ją ukrył. Jednak cokolwiek uczyni, może to tylko opóźnić wyrok, bo przed zemstą korporacji nie da się uciec.


Arcade przechodzi do interesów, oświadczając, że za odpowiednią opłatą zmieni ten zrujnowany park w zabójczo rozrywkowe miejsce. Porozumiewając się pisemnie, Alex wyprowadza go z błędu - nie zamierza zabijać klientów. Ale zdobędzie pieniądze i chce odnowić park. A tymczasem, prosi, żeby Arcade zadzwonił do Sandi i poprosił o pomoc.


Wściekła Saguri obwinia pana Higashi o to, że wcześniej nie rozpoznał Wilsona. Żądając zemsty, ogłasza, że jego współpracownicy, na czele z Sandi wkrótce umrą. Higashi chłodno stwierdza, że wciąż jest jej przełożonym i mógłby rozkazać jej oszczędzić dziewczynę. Ona jednak przypomina, że jest jego doradcą i radzi, żeby takiego rozkazu nie wydawał.


Ochroniarze korporacji odprowadzają Taskmastera do samochodu, twierdząc, że Higashi rozkazał odwieść go, gdzie tylko zechce. Jak tylko ruszają, telefonuje Saguri z rozkazem zabicia go. Ochroniarze porozumiewają się po japońsku, pewni, że przyszła ofiara ich nie rozumie. Są jednak w błędzie, bo tej chwili Tony obezwładnia ich, zabiera broń i zmusza kierowcę do zatrzymania samochodu. Rozumiejąc swój błąd, kontaktuje się z Alexem i informuje, ze Sandi jest w niebezpieczeństwie. Ten od razu rusza, zabierając samochód Arcade'a i zostawiając notkę z wyjaśnieniem. Tony dzwoni też do Sandi, każąc jej natychmiast uciekać z mieszkania, ale zanim dziewczyna zdąży spytać, co się dzieje, przez okno wpadają uzbrojeni ninja.


Sandi nokautuje jednego pogrzebaczem, po czym zamyka się w łazience. Napastnicy ostrzegają, że jest otoczona i dają jej minutę na wyjście, ustalając między sobą, kto ma ją zabić. Tymczasem, przez okienko w łazience wchodzi Alex. Po chwili wysuwa pod drzwiami kartkę z zagadką, a kiedy ninja zastanawiają się nad jej sensem, wywarza drzwi i atakuje ich, używając przyborów łazienkowych, z muszlą klozetową na czele. Po chwili napastnicy są już pokonani. Sandi znajduje nóż z wygrawerowaną wiadomością, wzywającą do spotkania w parku o świcie. Alex przymocowuje odpowiedź do szczotki klozetowej, po czym umieszcza ją w jednym z otworów ciała najbliższego ninja.


Tak szybko, jak to możliwe kontaktują się z Outlaw i Taskmasterem i wkrótce wszyscy spotykają się w parku. Mary opuściła to miejsce razem z Arcadem, zostawiając pożegnalny liścik. Inez usuwa kulę z tchawicy Alexa, podczas gdy Sandi próbuje się dowiedzieć, dlaczego Taskmaster powiedział tym zbirom, że Hayden to Wade Wilson. Tony przyznaje, że spieprzył sprawę, w czym konsekwentnie utwierdza go Alex. W tej sytuacji najlepszym pomysłem wydaje się wiać gdzie pieprz rośnie, ale jednocześnie wszyscy zdają sobie sprawę, że korporacja jest dość potężna, żeby ich odnaleźć. Hayden proponuje więc zostać i walczyć. Ma nawet plan.


O świcie, uzbrojeni i gotowi, oczekują przeciwników przed bramą parku. Kiedy zjawia się trzech ochroniarzy w limuzynie, Tony twierdzi, że sam może dać sobie z nimi radę. Po chwili jednak przybywają kolejne samochody, wiozące dziwnie ubranych ludzi i skrzynie oznaczone jako niebezpieczne. Inez ma nieprzyjemne przeczucie, że mogą tego nie przeżyć, Alex jednak twierdzi, że uratuje ich szaleństwo.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.