Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #14

Agent X #14

Agent X #14

"Deadpool Walking" - part 2: "Foul Brain Stew"

Postacie
Cytat


Deadpool: "Hey! Heeeee! Look! Look!"
Sandi: "Mr. Wilson? What's..."
Deadpool: "Winkie! Found a winkie! Boingy, boingy, boingy, boingy..."
Sandi: "Stop that Mr. Wilson! It's nasty!"

Streszczenie

W małej kapliczce w dolinie Rio Grande, Inez stoi przy trumnie swojego ojca. Wspomina szczęśliwe chwile z dzieciństwa, kiedy to tatuś powstrzymywał ją przed biciem chłopaków. Potem żegna się, by już na zawsze opuścić Texas.


Tymczasem w mieszkaniu panny Brandenberg trwa operacja, przez którą Alex Hayden musi zrezygnować z ulubionego programu w telewizji. Sandi i Tony próbują pozszywać do kupy głowę Deadpoola, którą Hayden przestrzelił kilka minut wcześniej. Sam sprawca nie zamierza w tym pomagać, podobnie jak kotek Sandi, który ciągle dobiera się do szwów. Dla odmiany, Black Swan delektuje się przepysznymi biszkoptami, udzielając wskazówek, co należy zrobić, żeby głowa Wilsona szybko się zrosła. Taskmaster robi się nerwowy i bierze go na cel, uprzedzając, że jeśli poczuje chociaż lekką migrenę, zabije go na miejscu.


Sandi prosi Alexa, żeby pomógł jej przenieść Deadpoola do wanny, gdzie będzie mógł sobie krwawić do woli, ale ten odmawia. Nie wie, dlaczego tak się dzieje, ale cos sprawia, że nienawidzi Wade'a i z trudem powstrzymuje się, żeby znowu do niego nie strzelić. Wydaje mu się, że ten facet zabił jego brata, ale przecież nigdy nie miał brata. Ale ponieważ Sandi każe mu się wziąć w garść i mówi, że Wilson jest jej bliski, w końcu pomaga jej przetransportować go do łazienki. A gdy tylko zostaje sam na sam z Deadpolem, rzuca się na niego i zaczyna okładać pięściami. Nie może jednak pobawić się tak długo, bo Sandi przywołuje go do salonu - pora zadać kilka pytać Black Swanowi. Ten przeprasza za swój brak manier i prosi Taskmastera o nóż, który potrzebny jest mu do demonstracji. Zaczyna opowieść od momentu, w którym on sam, Wade Wilson i Nijo [jeśli go nie pamiętacie, zerknijcie do Deadpoola #69 - Gil] spotkali się w zamku Swana. Wtedy Alex Hayden jeszcze nie istniał. W wyniku drobnego nieporozumienia, Nijo został przebity mieczem, a Wade odpalił ładunek wybuchowy, który przyniósł ze sobą. W tej chwili opowieść zostaje przerwana przez krzyki dobiegające z łazienki. Swan informuje, że to tylko uboczny efekt procesu odtwarzania wspomnień Deadpoola. Odkrył bowiem, że jego czynnik regeneracyjny działa nie tylko na płaszczyźnie fizycznej, ale też mentalnej. Co więcej, Black Swan obcina sobie koniuszek palca, twierdząc, że odrośnie on przed końcem rozmowy.


Zwabieni radosnymi okrzykami Wilsona, Sandi i Alex wpadają do łazienki, żeby być świadkami jego obrzydliwego małego sukcesu. Wade rozebrał się bowiem do naga i znalazł swoją paróweczkę, co niesamowicie go ucieszyło.


Black Swan mówi dalej: W chwili kiedy wybuchła bomba, umysły jego i Wilsona były połączone. Ponieważ jego zdolności polegają na manipulacji umysłami w podobny sposób, jak manipuluje się plikami komputerowymi, może nie tylko usuwać elementy wspomnień czy osobowości, ale także kopiować je i przenosić. Wszystko wskazuje na to, że w obliczu zagrożenia życia, jego zdolności wymknęły się spod kontroli. Wtedy narodził się Alex Hayden.


Jakiś czas później, wszyscy pakują się do furgonetki i wyruszają do parku rozrywki, który wydaje się być najlepszym miejscem, żeby wszystko naprawić (bo nikt nie usłyszy krzyków). Po drodze, Black Swan kontynuuje wątek, chociaż wszystkim trudno się skupić, kiedy Wade znów ściąga spodnie. W każdym razie, jego zdolności zadziałały bezwiednie i stworzyły kopię zapasową połączonych umysłów, którą przeniosły do martwego mózgu Nijo, przy okazji kopiując też zdolności regeneracyjne Wilsona. Sprzężenie przeniosło także część leczniczych mocy na Swana, podczas gdy Alex zyskał jego umiejętności zabijania, ambicje i gust oraz witalność i chore poczucie humoru Wilsona. Teraz oni dwaj chcieliby odzyskać to, co stracili, a przy okazji uporządkować wymieszane wspomnienia.


Już na miejscu, Sandi upewnia się, czy Alex naprawdę chce się na to zgodzić. Tak naprawdę, on wcale nie ma na to ochoty, ale nie widzi innego wyjścia. Obawia się tylko, że Alex, który zostanie po całym procesie może jej się nie spodobać. Sandi całuje go więc i prosi, żeby postarał się pozostać sobą. Tymczasem Taskmaster ostrzega Swana, żeby nie próbował żadnych sztuczek, bo zginie na miejscu. Ten z przykrością stwierdza, że otrzymał od Nijo poczucie honoru, które nie pozwoli mu złamać danego słowa, choć jest niezwykle uciążliwe.


W tym czasie, Outlaw wraca do mieszkania Sandi. Ponieważ nie zastaje tam nikogo, szuka jakiś wskazówek, gdzie mogliby się udać jej partnerzy. Zamiast tego znajduje obok łóżka bieliznę Alexa i Sandi. Z wrażenia aż przysiada.


Haydem Wilson i Black Swan stoją w kółeczku, trzymając się za ręce. Pora zaczynać proces porządkowania mózgów. Ten ostatni ostrzega, że może odrobinę zaboleć. Alex porównuje tą odrobinę do strzału w głowę. Na dogodnych pozycjach, Taskmaster i Sandi pilnują przebiegu całego procesu. Ten pierwszy ma szczerą nadzieję, że Swan da mu pretekst, by go zastrzelić. Wszyscy trzej krzyczą, co oznacza, że porządkowanie umysłów przebiega prawidłowo. Zgodnie z obietnicą, Swan kopiuje i rozdziela odpowiednie wspomnienia, ale przy okazji wpada na pomysł, żeby obu panom podarować poczucie honoru, które tak mu doskwiera. Jego uśmiech niepokoi obserwujących, więc Tony próbuje strzelać, ale w tej chwili jego umysł zostaje zablokowany. Pozbywszy się honoru, Swan może wreszcie postąpić tak, jak skrycie planował od początku: zaczyna wysysać umiejętności i zdolności Alexa i Wade'a. Unosząc się nad ziemią, zaczyna czuć się jak młody bóg. Wtedy zjawia się Sandi i strzela do niego, jednak teraz rany nie są żadnym zagrożeniem dla Black Swana. Próbuje wniknąć do jej mózgu i zmusić, żeby sama się zastrzeliła. Alex dochodzi do siebie i rzuca się na niego, obiecując, że odwdzięczy się za całe cierpienie, jakie spowodował. Po chwili jednak zostaje odrzucony przez wybuch energii. Sandi podbiega do niego i odkrywa, że przestał oddychać. Prosi o pomoc Taskmastera, ale ten jest nieprzytomny. Wkrótce zjawia się też Swan, grożąc, że jeśli się nie odsunie, zginie razem z Haydenem. Będąc całkowicie pewnym siebie, nie zauważa, że ktoś zachodzi go od tyłu. Pytając, czy tęsknił za nim, Deadpool przebija go dwoma mieczami.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.