Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #3

Agent X #3

Agent X #3

"Dead Man's Switch" - part 3: "Quiet Desperation"

Postacie
Cytat


Sandi i Outlaw obserwują pojedynek Alexa i Taskmastera:
Sandi: "I wish they'd just tongue-kiss and get it over with."
Inez: "Uh... I don't think Alex rides side-saddle, girl."
Sandi: "You did not!"
Inez: "Giddy-up."

Streszczenie

Alex właśnie wpadł do mieszkania wściekły i od razu rzucił się z pięściami na Taskmastera, żeby w ten sposób podziękować za wrobienie w sprawę z Punisherem. Obserwujące całe zajście z boku Sandi i Outlaw są pod wrażeniem postępów, jakie poczynił. Jeszcze niedawno to Taskmaster robił z niego miazgę każdego dnia, a teraz nie pomagają mu żadne techniki walki. Hayden przyciska go do ściany i mówi, że chociaż potrafi naśladować każdego, tak naprawdę nie ma własnego stylu, po czym wyśmienitym przerzutem posyła go na regał z książkami. Sandi postanawia przerwać walkę. Chce się upewnić, czy Tony naprawdę miał nadzieję, że Alex zginie, kiedy dawał mu to zadanie? Taskmaster potwierdza, po raz kolejny powtarzając, że nie chce, aby stała jej się krzywda przez Haydena. Ona jednak uspokaja go i wyjaśnia, że nie musi dłużej jej chronić i obwiniać się za to, co stało się kiedyś. Tony podejrzewa, że Sandi podkochuje się w Alexie i dlatego chce się go pozbyć. Po tym jak dziewczyna wymierza mu policzek, unosi się dumą i oświadcza, że odchodzi. Przed wyjściem grozi jeszcze Haydenowi, że zabije go jeśli kiedykolwiek jeszcze się spotkają. Alex strzela w niego swoimi slipkami i rzuca na pożegnanie żarcik, który rozluźnia trochę atmosferę. Tony również rozluźnia się i odwołuje swoje groźby, chociaż i tak zamierza odejść na jakiś czas. Po jego wyjściu, Sandy pyta Alexa, jak udało mu się wygrać tą walkę, ale on sam nie ma pojęcia, jak to się stało.


Gdzieś indziej, nastolatka nazywająca siebie Mary Zero wraca do domu. Przybrani rodzice wydają się ją ignorować i zupełnie nie pamiętać o jej urodzinach, ale jej wcale to nie dziwi, bo ma w sobie coś takiego, że ludzi nie zauważają jej wcale, albo szybko o niej zapominają. Tak dzieje się również teraz, kiedy zupełnie niezauważona opuszcza dom i wykrada broń policjantowi na parkingu. Ponieważ zgłodniała, udaje się do najbliższego fastfoodu i grożąc bronią domaga się kanapki, ale również tutaj zostaje zignorowana. Opuszcza więc i to miejsce.


Alex zabiera Sandi i Outlaw do swojego parku rozrywki, bez przerwy ekscytując się tym miejscem i możliwościami, jakie daje. Sandi zorganizowała już spotkanie ze specjalistą od takich miejsc - panem Arcadem. Teraz pracuje nad podziałem obowiązków, więc pyta Inez, czy nie chciałaby dołączyć do Agencji, na co ta chętnie się zgadza. Tymczasem okazuje się, że od środka park wygląda jeszcze gorzej niż z zewnątrz. Nie przeszkadza to jednak Alexowi cieszyć się jak dziecko i wyjadać słodycze, które leżą tu od niepamiętnych czasów. Proponuje Inez przejażdżkę na karuzeli z konikami, ale w tej chwili u bram parku zatrzymuje się limuzyna. Jej właściciel - pan Higashi - zaprasza Haydena do środka, proponując rozmowę o interesach. Ten zgadza się, a nawet częstuje gościa przeterminowaną kukurydzą. Higashi-sama składa ofertę kupna tej ziemi, jednak Alex z miejsca ją odrzuca. Zaraz po tym jak opuszcza limuzynę, uzbrojeni pracownicy korporacji otaczają jego i Outlaw. Niestety, żadne z nich nie ma przy sobie broni, więc sytuacja nie wygląda za dobrze. Jednak w chwili kiedy pan Higashi wydaje rozkaz zabicia ich, z odsieczą przychodzi Sandi na słoniu.


Jakiś czas później, Alex i Inez udają się na miejsce spotkania z kolejnym zleceniodawcą. Jest nim właściciel sklepu jubilerskiego, który został obrabowany trzy razy pod rząd przez tych samych złodziei. Ponieważ policja nie potrafi ich złapać, postanowił rozwiązać sprawę inaczej. Hayden i Outlaw zastąpią na jakiś czas ochronę sklepu: on będzie pilnował monitorów, podczas gdy ona zostanie w sklepie, wśród tych ślicznych diamentów i złota.


Po kilku godzinach takiego ochraniania, Alex zasypia w pokoju kontrolnym, a Inez wykorzystuje chwilkę, żeby wyskoczyć po hot-doga. Stoi co prawda tuż przed drzwiami, ale nie zauważa dwóch mężczyzn w czerni, zbliżających się do sklepu. W tym samym czasie do sklepu wchodzi też Mary Zero. Właściciel uruchamia alarm i w tej samej chwili do akcji wkracza Outlaw, ale nie zauważa Mary, odbija się od niej i wpada na gablotkę. Strzały złodziei budzą wreszcie Haydena, ale zanim zjawia się w sklepie, rabusie wsiadają do samochodu i odjeżdżają, a wraz z nimi niezauważona Mary Zero. Która upatrzyła sobie na prezent jeden ze skradzionych naszyjników. W pościg wdaje się Alex, stojąc na wózku z hot-dogami, zepchniętym z górki przez Inez. Najpierw ostrzeliwuje złodziei ketchupem, a kiedy zamierza użyć prawdziwej broni, wózek podskakuje na wybojach i gubi ją. Wjeżdżając na rondo, kierują się w przeciwne strony i jakimś cudem Haydenowi udaje się wyprzedzić rabusiów tak, że przy zjeździe uderza w bok ich samochodu i przebija kierowcę parasolem. Po tej akcji samochód przewraca się na bok, a Alex musi obezwładnić zszokowanych złodziejaszków, używając parówek zamiast broni. Wreszcie wyciąga też Mary. Nie dość, że od początku ją widział, to jeszcze mówi, że martwił się, czy nie stała się jej krzywda. Słysząc te słowa dziewczyna rzuca mu się na szyję i całuje.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.